„Dragūno“ rankininkai Europos taurės turnyre neįveikė Belgijos čempionų kliūties

Europos rankinio turnyruose nebeliko nė vienos Lietuvos komandos. Paskutinė viltis buvo Lietuvos vyrų lygos lyderis Klaipėdos „Dragūnas“, tačiau klaipėdiečiai nesugebėjo nugalėti Belgijos čempionės Bocholto „Achilles“ ekipos.

Klaipėdos „Dragūnas“<br>rankinis.lt nuotr.

Oct 21, 2023, 3:51 PM, atnaujinta Oct 21, 2023, 3:52 PM

„Dragūnas“ šeštadienį Europos taurės antrojo etapo atsakomosiose rungtynėse namie pirmavo reikiamu penkių įvarčių skirtumu, bet pranašumo neišsaugojo ir su „Achilles“ sužaidė lygiosiomis 26:26 (16:14). Praėjusią savaitę „Dragūnas“ pirmąsias rungtynes išvykoje pralaimėjo 27:32.

Šeštadienį klaipėdiečiai pabandė iškart griebti jautį už ragų ir trečiąją minutę po Mykolo Lapiniausko bei dviejų Gyčio Šmantausko įvarčių pirmavo 3:0. Vis dėlto varžovai greitai atsitiesė po pirmojo smūgio – „Achilles“ netrukus sumažino atsilikimą, o pirmojo kėlinio viduryje išlygino rezultatą 8:8.

„Dragūno“ pozicinės atakos neretai įstrigdavo labai kietoje varžovų gynyboje, bet ir klaipėdiečiai gynėsi kietai, o apsigynę rengė greitus antpuolius, kuriuose kaip žuvis vandenyje jautėsi M.Lapiniauskas. Varžovų silpnąją vietą išsiaiškinusi Klaipėdos komanda įmetė penkis įvarčius paeiliui ir 23-iąją min. pirmą kartą įgijo reikiamą penkių įvarčių persvarą 14:9. Deja, kelios prieš pat pertrauką padarytos klaidos lėmė, kad po pirmojo kėlinio švieslentėje degė klaipėdiečių akiai ne tokie mieli skaičiai 16:14.

Pokyčiai iškart po pertraukos buvo dar nemalonesni. Svečiai per kelias minutes išlygino rezultatą 17:17, o antrojo kėlinio viduryje Belgijos čempionai pirmą kartą persvėrė rezultatą 21:20. Klaipėdos rankininkų pastangos vėl pakeisti įvykių eigą nedavė vaisių. Nors likusioje rungtynių dalyje pirmaujanti komanda keitėsi kelis kartus, skirtumas nebuvo didesnis negu vienas įvartis. Šis rezultatas visiškai tenkino „Dragūno“ varžovus.

Klaipėdos komandoje rezultatyviausiai žaidė 19-metis Tomas Drakšas. Jis įmetė 8 įvarčius.

Klaipėdos „Dragūnas“ – Bocholto „Achilles“ 26:26 (16:14). 300 žiūrovų.

„Dragūnas“: Drakšas 8, Šmantauskas 5, Koržukas 4, Lapiniauskas 3, Odinokovas 3, Kairys 2, Stropus 1.

„Achilles“: S.Spoorenas 7, Wintersas 4, Driesenas 4, D‘Hanisas 4.

Rungtynių eiga: 3:0, 4:3, 8:5, 8:8, 9:9, 14:9, 16:11, 16:14; 16:15, 17:17, 20:21, 23:23, 26:26.

Šį rudenį visos šešios Europos turnyruose žaidusios Lietuvos komandos pralaimėjo pirmiesiems varžovams.

Moterų Europos taurės pirmajame etape Lietuvos čempionė „Garliava“ nusileido Torshauno „Neistin“ (Farerų Salos) 28:25 ir 21:25 (po baudinių; abejos rungtynės vyko Garliavoje), Kauno „Žalgiris“ – „Eupen“ (Belgija) 27:36 ir 29:27 (pirmosios rungtynės – išvykoje, antrosios – namie).

Vyrų Europos taurės pirmajame etape Kauno „Granitas“ pralaimėjo Reikjaviko „Valur“ 24:27 ir 28:33 (abejos rungtynės vyko Garliavoje), Vilniaus „Amber“ – „Brixen“ 23:34 ir 29:28 (abejos rungtynės vyko Italijoje), antrajame etape Lietuvos čempionė Vilniaus „Šviesa“ pralaimėjo „Bregenz“ 23:32 ir 30:27 (abejos rungtynės vyko Austrijoje).

„Šviesai“, kaip ir „Dragūnui“, žaisti pirmajame etape nereikėjo.

Europos taurės turnyras yra trečias pagal rangą Europos rankinio federacijos (EHF) rengiamas žemyno klubų turnyras. Lietuva dėl žemos EHF reitinge užimamos vietos neturi teisės registruoti nė vienos komandos stipriausiuose turnyruose Čempionų lygoje ir Europos lygoje.