28-erių Lietuvos plaukikas vyrų 200 metrų plaukimo laisvu stiliumi finale atplaukė antras – per 1 min. 45,72 sek. Etapuose Berlyne ir Atėnuose lietuvis šioje rungtyje buvo pirmas. Jei tą patį būtų pakartojęs ir Vengrijoje, D.Rapšiui priklausytų 10 tūkst. eurų premija.
400 m plaukimo laisvuoju stiliumi finale panevėžietis užėmė trečiąją vietą. Lietuvis distanciją nuplaukė per 3 min. 47 sek.
Dar vieną prizinę vietą D.Rapšys iškovojo plaukdamas 200 m kompleksiniu būdu, kai distanciją įveikė per 1 min 59,38 sek. ir liko trečias.
„Labai nesu nusiminęs, kad nepavyko laimėti paskutinių varžybų. Bet trenerė gerai paklausė po visko, ar tikėjausi, kad
pasaulio taurėje plauksiu tokiais greičiais. Tai tikrai negalvojau. Esu laimingas, neliūdžiu“, – Vilniaus oro uoste žurnalistams antradienį kalbėjo plaukikas.
Bendroje šio sezono vyrų įskaitoje D.Rapšys užėmė penktąją vietą. Jis nusileido tik amerikiečiui Michaelui Andrew, Pietų Afrikos atstovui Matthew Satesui, italui Thomui Cecconui ir nugalėtoju tapusiam kinui Haiyangui Qinui.
Lrytas.lt primena, kad D.Rapšys šių metų vasarį pakeitė sporto klubą ir plaukimo trenerį. Atletas pasirinko dirbti išvien su Šiaulių plaukimo centru „Delfinas“ ir jo treneriu Pauliumi Povilioniu. Olimpietis sprendimą prisijungti prie šios komandos priėmė po diskusijų drauge su ilgamete savo trenere, individualų pasirengimo varžyboms planą sudariusia Ina Paipeliene, nacionalinės rinktinės vyr. treneriu Žilvinu Ovsiuku bei „Žemynos“ progimnazijos ir Šiaulių „Delfino“ administracija.
„Trenerių darbas, – paklaustas, kas lėmė tokį proveržį
pasaulio taurės etapuose, atsakė D.Rapšys. – Jie abu (P.Povilionis ir I.Paipelienė – red.) puikiai sudirbo, taip gavosi, kad pavyko viskas. Aš tiesiog dariau jų planą.“
Grįžęs į sostinę D.Rapšys papasakojo, kas laukia ateityje ir kodėl Budapešte neplaukė Rūta Meilutytė.
– Apmaudu dėl neiškovotų 10 tūkst. eurų? Gal jau buvote ką nors suplanavęs įsigyti?, – buvo paklaustas D.Rapšys.
– Būtų buvę apmaudu, jei rezultatai būtų prasti. Bet jie yra geri, sakykime, kiek turėjau atostogų, jaučiuosi gerai. Kažkaip tai nuteikia optimistiškai į ateitį. Nes kai buvo pasaulio čempionatas, tai ryte sekunde plaukiau lėčiau. O dabar – ryte praplaukiu sekunde greičiau ir dar nesijaučiu atidavęs visų jėgų. Pats viską žinau, man atrodo, kad bus gerai.
– Kas laukia ateityje?
– Dvi savaites praleisiu Lietuvoje, po to važiuosime į kalnus ir keliausime į Europos čempionatą. Tikimės, kad ir ten bus gerai.
– Kiek bus svarbus Europos čempionatas?
– Sakykime, kad reikės lėkti iš eigos. Abejoju, ar bus didelis pasiruošimas, bet manau, kad viskas bus gerai, jei atsipalaidavęs būsiu.
– Ar jaučiate, kad iki šių varžybų treniruotėse dirbote pilna jėga ar yra rezervo?
– Tiek, kiek dirbau, tai buvo mažiausiai per pastaruosius penkerius metus. Tai pavyko viskas labai super, trenerė laiminga ir tiki, kad gali būti labai įdomių dalykų. Ir patį optimistiškai nuteikia, kai atsipalaidavęs į viską žiūriu, o ne tik laukiu to rezultato čia ir dabar.
– Rūta Meilutytė Budapešte taip ir neišplaukė į baseiną. Kas jai nutiko?
– Jautėsi, kad jai nebuvo viskas gerai su savijauta. Pats mačiau, kad ji nori, jai skaudu, kad nepavyko pakovoti dėl karūnų. Taip atrodo, kad kas čia tie 50 m, bet ji tikrai nesijautė gerai. Taip ir būna, ateina liga, toks tas sportas.