Pietų Afrikos regbio rinktinė apgynė pasaulio čempionės vardą, pasaulio ralio čempionu antrą kartą iš eilės tapo suomis Kalle Rovenpera, stiprus vėjas sutrukdė pabaigti pirmąjį kalnų slidinėjimo pasaulio taurės etapą, Šiaurės Amerikos profesionalų beisbolo lygoje prasidėjo finalo serija, o Europos futbolo turnyrų grupių varžybose baigėsi pirmasis ratas.

Pasaulio sporto savaitė: Pietų Afrikos regbininkų triumfas, ralio sezono atomazga ir sutrikdytas žiemos sporto sezono atidarymas<br> AFP/SPO/Scanpix nuotr.

Oct 30, 2023, 10:42 AM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Spalio 25 d. Futbolo Čempionų lygos grupių varžybose baigėsi pirmasis ratas. Per trejas rungtynes po tris pergales iškovojo ir po 9 taškus turi Miuncheno „Bayern“, Madrido „Real“, „Manchester City“ ir „Barcelona“. Po 7 taškus surinko San Sebastiano „Real Sociedad“ ir Milano „Inter“, po 6 – Londono „Arsenal“, „Napoli“, Roterdamo „Feyenoord“, Paryžiaus PSG, „Leipzig“ ir „Porto“. Visas trejas rungtynes pralaimėjo ir taškų neturi Berlyno „Union“, Lisabonos „Benfica“ ir „Antwerpen“.

Spalio 26 d. Futbolo Europos lygos ir Europos konferencijos lygos grupių varžybose baigėsi pirmasis ratas. Europos lygoje per trejas rungtynes po tris pergales iškovojo „Liverpool“, „Roma“ ir Lėverkuzeno „Bayer“, Konferencijos lygoje – Plzenio „Viktoria“, Salonikų PAOK ir Stambulo „Fenerbahçe“.

Spalio 27 d. Norvegijos kalnų slidininkas 23 metų Lucasas Braathenas paskelbė, kad baigia sportininko karjerą. 2022–2023 m. pasaulio taurės sezone L.Brathenas tapo slalomo įskaitos nugalėtoju.

Spalio 28 d. Paryžiuje pasaulio regbio čempionato finale čempionės vardą gynusi Pietų Afrika nugalėjo Naująją Zelandiją 12:11. Bronzos medalius iškovojo Anglija. Rezultatyviausiu turnyro žaidėju tapo anglas Owenas Farrellas (75), daugiausiai prispaudimų atliko Willas Jordanas iš Naujosios Zelandijos (8). Pietų Afrika ketvirtąjį kartą žaidė finale ir rekordinį ketvirtąjį kartą tapo pasaulio čempione (praėjusius kartus – 1995, 2007 ir 2019 m.). Triskart pasaulio čempionė Naujoji Zelandija finale žaidė penktąjį kartą. Be šių šalių pasaulio čempionėmis anksčiau buvo Australija (du kartus) ir Anglija (vieną kartą).

Spalio 28 d. Šiaurės Amerikos profesionalų Aukščiausios beisbolo lygos (MLB) finalo serijoje tarp „Arizona Diamondbacks“ ir „Texas Rangers“ rezultatas po dvejų rungtynių yra lygus 1:1. „Diamondbacks“ finale žaidžia antrąjį kartą, „Rangers“ – trečiąjį.

Spalio 28 d. Maldonade (Urugvajus) futbolo Pietų Amerikos taurės (žemyno antrojo lygio turnyro) finale Kito LDU (Ekvadoras) nugalėjo „Fortaleza“ (Brazilija) 1:1 (baudiniai 4:3). LDU tapo antruoju klubu, tris kartus žaidusiu šio turnyro finale ir antrąjį kartą iškovojo Pietų Amerikos taurę (pirmąjį – 2009 m.).

Spalio 28 d. Rijade (Saudo Arabija) sunkaus svorio profesionalų bokso mače britas Tysonas Furry nugalėjo kamerūnietį Francisą Ngannou. 35 metų T.Furry per profesionalo karjerą laimėjo 34 iš 35 mačų (1 lygiosios).

Spalio 28 d. Zioldene (Tirolis, Austrija) įvyko pirmasis kalnų slidinėjimo pasaulio taurės etapas. Jame moterų slalomo milžino varžybas laimėjo šveicarė Lara Gut-Behrami, vyrų varžybos buvo nutrauktos dėl stipraus vėjo.

Spalio 29 d. Burirame motociklų lenktynių Didžiojo prizo Tailando etapo nugalėtoju tapo ispanas Jorge Martinas („Ducati“), antrąją vietą užėmė italas Francesco Bagnaia („Ducati“), trečiąją – Bradas Binderis iš Pietų Afrikos (KTM). Po 17 etapų bendrojoje įskaitoje pirmauja F.Bagnaia (389 tšk.), J.Martinas (376) ir italas Marco Bezzecchi („Ducati“, 310).

Spalio 29 d. Žuhajuje (Kinija) moterų teniso Elito taurės (sezono baigiamojo turnyro antrojo lygio) finale brazilė Beatriz Haddad Maia nugalėjo kinę Zheng Qinwen 7:6, 7:6. WTA reitinge 19-ąją vietą užimanti 27 metų B.Hadad Maia iškovojo trečiąjį WTA turnyrų titulą.

Spalio 29 d. Mechike „Formulės-1“ lenktynių Meksikos etapo nugalėtoju tapo olandas Maxas Verstappenas („Red Bull“), antrąją vietą užėmė britas Lewisas Hamiltonas („Mercedes“), trečiąją – monakietis Charles‘is Leclerc‘as („Ferrari“). Po 19 etapų bendrojoje įskaitoje pirmauja čempiono vardą užsitikrinęs M.Verstappenas, meksikietis Sergio Perezas („Red Bull“, 240) ir L.Hamiltonas (220). Iki sezono pabaigos liko trys etapai.

Spalio 29 d. Centrinės Europos ralio (Bavarija, Austrija, Čekija) nugalėtoju tapo belgas Thierry Neuville‘is („Hyundai“), antrąją vietą užėmė suomis Kalle Rovenpera („Toyota“), trečiąją – estas Ottas Tanakas („Ford“). Likus vienam etapui iki sezono pabaigos, 235 taškus surinkęs 23 metų K.Rovenpera užsitikrino antrąjį iš eilės pasaulio ralio čempiono vardą. Bendrojoje įskaitoje nuo jo mažiausiai atsilieka velsietis Elfynas Evansas („Toyota“, 191), Th.Neuville‘is (184) ir O.Tanakas (162). Paskutinysis etapas vyks lapkričio 19 d. Japonijoje.

Spalio 29 d. Teniso turnyro Bazelyje („ATP 500“) finale kanadietis Felixas Auger-Aliassime‘as nugalėjo lenką Hubertą Hurkaczą 7:6, 7:6. 23 metų F.Auger-Aliassime‘as iškovojo penktąjį titulą (šį sezoną – pirmąjį, tačiau jis apgynė Bazelio turnyro nugalėtojo vardą). Turnyro Vienoje („ATP 500“) finale italas Jannikas Sinneris nugalėjo rusą Danijilą Medvedevą 7:6, 4:6, 6:3. 22 metų J.Sinneris iškovojo dešimtąjį titulą (šį sezoną – ketvirtąjį). Šį sezoną daugiau turnyrų negu J.Sinneris laimėjo tik ispanas Carlosas Alcarazas (6), serbas Novakas Džokovičius ir D.Medvedevas (po 5).

Nacionalinės futbolo lygos

Spalio 27–29 d. Prancūzijos lygos rungtynės, kuriose Marselyje turėjo žaisti „Marseille“ ir „Lyon“, buvo atšauktos, kai chuliganai Marselio stadiono prieigose akmenimis apmėtė „Lyon“ autobusą. Per išpuolį buvo sužeistas „Lyon“ treneris Fabio Grosso. „Marseille“ užima 8-ąją vietą (12), „Lyon“ – paskutinę 18-ąją (3).

Kitose turo rungtynėse buvęs vienvaldis lyderis „Monaco“ išvykoje pralaimėjo „Lille“ 0:2. Į pirmąją vietą pakilo „Nice“, išvykoje nugalėjusi „Clermont“ 1:0, čempiono vardą ginantis Paryžiaus PSG išvykoje nugalėjo „Brest“ 3:2. Po 10 turų pirmauja „Nice“ (22), PSG (21), „Monaco“ (20), „Lille“ (18), „Reims“ (17) ir „Brest“ (15).

Nyderlandų lygos rungtynės tarp Alkmaro AZ ir „Nijmegen“ buvo nutrauktos per teisėjo pridėtą laiką, kai aikštėje nualpo „Nijmegen“ žaidėjas Basas Dostas („Nijmegen“ tuo metu pirmavo 2:1).

Kitose rungtynėse, kuriose žaidė labiausiai tituluoti šalies klubai, „Eindhoven“ namie nugalėjo Amsterdamo „Ajax“ 5:2. Čempiono vardą ginantis Roterdamo „Feyenoord“ išvykoje pralaimėjo Ensedės „Twente“ 1:2. Po 10 turų pirmauja nė taško nepraradęs „Eindhoven“ (30), AZ, „Twente“ (po 25), „Feyenoord“ (23), Deventerio „Go Ahead Eagles“ ir Roterdamo „Sparta“ (po 15). Penktąjį iš eilės pralaimėjimą patyręs „Ajax“ užima paskutinę 18-ąją vietą (5).

Anglijos lygoje Mančesterio komandų rungtynėse „Manchester City“ išvykoje nugalėjo „Manchester United“ 3:0. Lyderis Londono „Tottenham Hotspur“ išvykoje nugalėjo Londono „Crystal Palace“ 2:1, Londono „Arsenal“ namie nugalėjo paskutinę vietą užimantį „Sheffield United“ 5:0. Po 10 turų pirmauja „Tottenham Hotspur“ (26), „Arsenal“, „Manchester City“ (po 24), „Liverpool“ (23), Birmingamo „Aston Villa“ (22), „Newcastle United“ ir „Brighton“ (po 17).

Ispanijos lygos favoritų rungtynėse Madrido „Real“ išvykoje nugalėjo „Barcelona“ 2:1. Kita lyderė „Girona“ namie nugalėjo Vigo „Celta“ 1:0. Po 11 turų pirmauja Madrido „Real“, „Girona“ (po 28), Madrido „Atletico“ (25, žaidė 10 rungt.), „Barcelona“ (24), San Sebastiano „Real Sociedad“ (19), Bilbao „Athletic“ (18), Sevilijos „Real Betis“ ir „Rayo Vallecano“ (po 17).

Italijos lygoje čempiono vardą ginantis „Napoli“ ir „Milan“ sužaidė lygiosiomis 2:2. Lyderis Milano „Inter“ namie nugalėjo „Roma“ 1:0. Po 10 turų pirmauja „Inter“ (25), Turino „Juventus“ (23), „Milan“ (22), „Napoli“ (18), Florencijos „Fiorentina“ (17) ir Bergamo „Atalanta“ (16).

Vokietijos lygoje čempiono vardą ginantis Miuncheno „Bayern“ namie nugalėjo „Darmstadt“ 8:0, lyderis Lėverkuzeno „Bayer“ namie nugalėjo „Freiburg“ 2:1. Taškus prarado „Stuttgart“, namie pralaimėjęs „Hoffenheim“ 2:3, ir Dortmundo „Borussia“, išvykoje sužaidusi lygiosiomis su Frankfurto „Eintracht“ 3:3. Po 9 turų pirmauja Lėverkuzeno „Bayer“ (25), „Bayern“ (23), „Stuttgart“, Dortmundo „Borussia“ (po 21), „Leipzig“ (20) ir „Hoffenheim“ (18).

Portugalijos lygoje taškus prarado čempionės vardą ginanti Lisabonos „Benfica“, namie sužaidusi lygiosiomis su Lisabonos „Casa Pia“ 1:1. Po 9 turų pirmauja Lisabonos „Sporting“, „Benfica“, „Porto“ (po 22), Gimaranešo „Vitoria“ (19) ir Bragos „Sporting“ (17).