Europos kerlingo čempionate – trys iš eilės Lietuvos moterų rinktinės pergalės

Savaitgalį Škotijoje prasidėjo Europos kerlingo (akmenslydžio) čempionatas. Moterų B diviziono turnyre dalyvaujanti Lietuvos rinktinė startavo nesėkme, bet vėliau įsibėgėjo ir šventė tris pergales iš eilės.

Nov 20, 2023, 2:01 PM, atnaujinta Nov 20, 2023, 2:02 PM

Lietuvos komanda, kuriai atstovauja kapitonė Virginija Paulauskaitė, Olga Dvojeglazova, Rūta Blažienė, Justina Zalieckienė ir Miglė Kiudytė, pirmosiose rungtynėse 5:8 pralaimėjo Suomijos ekipai.

Lietuvės po pirmų dviejų laimėtų kėlinukų pirmavo 2:0, bet vėliau iniciatyvą perėmė suomės, kurios atitrūko 7:3 ir nebepaleido pergalės iš savo rankų.

Antrosiose rungtynėse Lietuvos rinktinė 7:6 palaužė Anglijos akmenslydininkes. Po ketvirtojo kėlinuko lietuvės pirmavo 4:1, o po šeštojo – 7:1. Nors vėliau anglės laimėjo likusius keturis kėlinukus, mūsiškės išsaugojo nors ir minimalų, bet pergalingą rezultatą.

Sekmadienį Lietuvos rinktinė trečiosiose rungtynėse 11:5 nugalėjo Austrijos komandą. Po penktojo kėlinuko Lietuvos ekipa atitrūko nuo varžovių 6:2. Nors vėliau austrės kiek priartėjo, mačą užbaigė fantastiškai sužaistas devintas kėlinukas, kuriame lietuvės arčiau centro sustatė net keturis akmenis.

Pirmadienį ryte lietuvės 11:7 įveikė pernai iš aukščiausio diviziono iškritusią Slovakijos ekipą ir pratęsė pergalių seriją iki trijų.

Po trijų kėlinukų Lietuvos rinktinė pirmavo 4:1, bet penktajame kėlinuke varžovės rezultatą išlygino (4:4). Visgi sėkmingi šeštas ir aštuntas kėlinukai leido Lietuvos komandai atitrūkti 9:5. Tokį skirtumą mūsiškės išsaugojo iki mačo pabaigos.

Pirmadienį vakare Lietuvos kerlingo rinktinė susitiks su be pralaimėjimų žygiuojančia Lenkijos komanda.

Europos čempionato B diviziono turnyre dalyvauja dešimt ekipų. Dvi stipriausios rinktinės iškovos kelialapius į elitinį A divizioną.

Praėjusiais metais Lietuvos moterų rinktinė liko per žingsnį nuo aukščiausio diviziono ir iškovojo bronzos medalius. Tai geriausias Lietuvos komandos rezultatas tokio formato Europos kerlingo pirmenybėse.