Pasaulio sporto savaitė: Brazilijos futbolo bėdos, pusę amžiaus laukta italų pergalė ir žiemos sporto sezono atidarymas

Europos šalių futbolo rinktinės išsidalijo kelialapius į žemyno pirmenybes, Brazilijos futbolo rinktinė patyrė trečiąjį iš eilės pralaimėjimą, Italijos teniso rinktinė po beveik pusės amžiaus pertraukos susigrąžino Daviso taurę, paskutinį etapą laimėjęs italas Francesco Bagnaia apgynė motociklų lenktynių Didžiojo prizo čempiono vardą, prieš kelias savaites čempiono vardą užsitikrinęs olandas Maxas Verstappenas pergalingai pabaigė „Formulės-1“ sezoną, o biatlonininkai, slidininkai ir šuolininkai su slidėmis pradėjo pasaulio taurės sezoną.

Brazilijos vyrų futbolo rinktinė namuose pralaimėjo Argentinos rinktinei<br> Reuters/Scanpix nuotr.
 Maxas Verstappenas<br> AFP/SPO/Scanpix nuotr.
 Romelu Lukaku<br> AP/SPO/Scanpix nuotr.
Alejandro Garnacho pasižymėjo įspūdingu įvarčiu.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Nov 27, 2023, 10:05 AM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Lapkričio 21 d. Pasaulio futbolo čempionato atrankos Pietų Amerikos zonos favoritų rungtynėse Argentina išvykoje nugalėjo Braziliją 1:0. Brazilai patyrė trečiąjį iš eilės pralaimėjimą. Po 6 turų pirmauja Argentina (15 tšk.), Urugvajus (13), Kolumbija (12), Venesuela (9), Ekvadoras (8) ir Brazilija (7).

Lapkričio 21 d. Baigėsi Europos futbolo čempionato atrankos turnyro grupių varžybos. Kelialapius į baigiamąjį turnyrą, kuris vyks 2024 m. birželio 14-liepos 14 d. iškovojo Ispanija, Škotija (A grupė), Prancūzija, Nyderlandai (B grupė), Anglija, Italija (C grupė), Turkija, Kroatija (D grupė), Albanija, Čekija (E grupė), Belgija, Austrija (F grupė), Vengrija, Serbija (G grupė), Danija, Slovėnija (H grupė), Rumunija, Šveicarija (I grupė), Portugalija ir Slovakija (J grupė). Portugalija laimėjo visas 10 rungtynių ir vienintelė neprarado nė vieno taško. Paskutiniajame ture pirmuosius taškus prarado Prancūzija, kuri išvykoje sužaidė lygiosiomis su Graikija 2:2. Rezultatyviausias atrankos turnyro futbolininkas belgas Romelu Lukaku įmušė 14 įvarčių ir pasiekė atrankos turnyrų rekordą. Dėl paskutiniųjų trijų kelialapių 12 komandų kovos 2024 m. kovo 21–26 d. atrankos atkrintamajame etape.

Lapkričio 25 d. Perte (Škotija) Europos akmenslydžio čempionato vyrų finale Škotija nugalėjo Švediją 6:5, moterų finale Šveicarija nugalėjo Italiją 6:5. Bronzos medalius laimėjo Šveicarijos vyrai ir Norvegijos moterys. Škotai čempionais tapo 16-ąjį kartą, tarp jų – trečiąjį iš eilės (Škotija pagal aukso medalius yra Europos čempionato rekordininkė). Šveicarės čempionėmis tapo septintąjį kartą (praėjusį kartą – 2014 m.).

Lapkričio 25 d. Las Vegase profesionalų bokso mače dėl antrojo vidutinio svorio pasaulio čempiono vardo pagal WBC versiją amerikietis Davidas Benavidezas nugalėjo amerikietį Demetriusą Andradę. 26 metų D.Benavidezas per profesionalo karjerą laimėjo visus 28 mačus.

Lapkričio 26 d. Estersunde (Švedija) biatlono pasaulio taurės pirmajame etape asmeninių lenktynių nugalėtojais tapo italė Lisa Vitozzi ir vokietis Romanas Reesas (jis iškovojo pirmąją karjeros pergalę).

Lapkričio 26 d. Valensijoje motociklų lenktynių Didžiojo prizo paskutiniojo etapo nugalėtoju tapo italas Francesco Bagnaia („Ducati“), antrąją vietą užėmė italas Fabio Di Giannantonio („Ducati“), trečiąją – prancūzas Johannas Zarco („Ducati“). Pasaulio čempionu antrą kartą iš eilės tapo 26 metų F.Bagnaia (467 tšk.). Galutinėje įskaitoje antrąją vietą užėmė ispanas Jorge Martinas („Ducati“, 428), trečiąją – italas Marco Bezzecchi („Ducati“, 329).

Lapkričio 26 d. Abu Dabyje „Formulės-1“ lenktynių paskutiniojo etapo nugalėtoju tapo olandas Maxas Verstappenas („Red Bull“), antrąją vietą užėmė monakietis Charles‘is Leclerc‘as („Ferrari“), trečiąją – britas George‘as Russellas („Mercedes“). Pasaulio čempionu trečią kartą iš eilės tapo 26 metų M.Verstappenas, kuris per sezoną laimėjo 19 iš 22 lenktynių (per „Formulės-1“ karjerą jis laimėjo 54 etapus). Galutinėje įskaitoje antrąją vietą užėmė meksikietis Sergio Perezas („Red Bull“), trečiąją – britas Lewisas Hamiltonas („Mercedes“). Konstruktorių taurę už pergalę komandų įskaitoje iškovojo „Red Bull“.

Lapkričio 26 d. Kilingtone (Vermontas, JAV) kalnų slidinėjimo moterų pasaulio taurės etape slalomo milžino varžybas laimėjo šveicarė Lara Gut-Behrami, slalomo – amerikietė Mikaela Shiffrin (ji iškovojo 90-ąją karjeros pergalę). Po 5 lenktynių bendrojoje įskaitoje pirmauja M.Shiffrin (350), slovakė Petra Vlhova (266) ir švedė Sara Hector (224).

Lapkričio 26 d. Rukoje (Suomija) įvyko šuolių su slidėmis pasaulio taurės pirmasis etapas. Abejas varžybas laimėjo austras Stefanas Kraftas.

Lapkričio 26 d. Rukoje (Suomija) baigėsi slidinėjimo pasaulio taurės pirmasis etapas. Visas trejas vyrų lenktynes laimėjo norvegai: sprinto – Erikas Valnesas, 10 km – Martinas Nyengetas, 20 km – Janas Jenssenas. Visas trejas moterų lenktynes laimėjo švedės: sprinto – Emma Ribom, 10 km – Ebba Andersson, 20 km – Moa Ilar. Po 3 lenktynių bendrojoje įskaitoje pirmauja norvegas Haraldas Amundsenas ir švedė Frida Karlsson.

Lapkričio 26 d. Malagoje vyrų teniso Daviso taurės finale Italija nugalėjo Australiją 2:0. Pusfinalyje Italija įveikė Serbiją 2:1, Australija – Suomiją 2:0. Italijai atstovavo Jannikas Sinneris, Matteo Arnaldi, Lorenzo Musetti, Lorenzo Sonego ir Simone Bolelli. Daviso taurės finale italai žaidė pirmą kartą šiame amžiuje, o taurę iškovojo antrąjį kartą (pirmąjį – 1976 m.).

Nacionalinės futbolo lygos

Lapkričio 25–27 d. Anglijos lygos favoritų rungtynėse „Manchester City“ ir „Liverpool“ sužaidė lygiosiomis 1:1. Šiuos klubus aplenkė ir vienvaldžiu lyderiu tapo Londono „Arsenal“, išvykoje nugalėjęs „Brentford“ 1:0. Trečiąjį iš eilės pralaimėjimą patyrė Londono „Tottenham Hotspur“, namie nusileidęs Birmingamo „Aston Villa“ 1:2. Po 13 turų pirmauja „Arsenal“ (30), „Manchester City“ (29), „Liverpool“, „Aston Villa“ (po 28), „Tottenham Hotspur“ (26), „Manchester United“ (24) ir „Newcastle United“ (23).

Italijos lygos lyderių rungtynėse Turino „Juventus“ ir Milano „Inter“ sužaidė lygiosiomis 1:1. „Milan“ namie nugalėjo Florencijos „Fiorentina“ 1:0, „Napoli“ išvykoje – Bergamo „Atalanta“ 2:1. Po 13 turų pirmauja „Inter“ (32), „Juventus“ (30), „Milan“ (26), „Napoli“ (24), „Roma“ (21), „Atalanta“ ir „Fiorentina“ (po 20).

Ispanijos lygoje taškus prarado čempionės vardą ginanti „Barcelona“, išvykoje sužaidusi lygiosiomis su „Rayo Vallecano“ 1:1. Kiti lyderiai pasiekė pergales. Po 14 turų pirmauja Madrido „Real“ (35), „Girona“ (34), Madrido „Atletico“, „Barcelona“ (po 31), San Sebastiano „Real Sociedad“ (25), Bilbao „Athletic“ ir Sevilijos „Real Betis“ (po 24).

Vokietijos lygos lyderiai pasiekė pergales žaisdami svečiuose. Lėverkuzeno „Bayer“ nugalėjo Brėmeno „Werder“ 3:0, Miuncheno „Bayern“ – „Köln“ 1:0. Po 12 turų pirmauja Lėverkuzeno „Bayer“ (34), „Bayern“ (32), „Stuttgart“ (27), Dortmundo „Borussia“ (24), „Leipzig“ (23) ir „Hoffenheim“ (20).

Prancūzijos lygos lyderių rungtynėse Paryžiaus PSG namie nugalėjo „Monaco“ 5:2. Po 13 turų pirmauja PSG (30), „Nice“ (29), „Monaco‘ (24), „Lille“ (23) ir „Reims“ (20).

Nyderlandų lygoje pergales pasiekė visi favoritai. Po 13 turų pirmauja „Eindhoven“ (39), Roterdamo „Feyenoord“ (32), Alkmaro AZ (29) ir Ensedės „Twente“ (27).

Škotijos lygoje taškus prarado abu lyderiai. Glazgo „Celtic“ namie sužaidė lygiosiomis su „Motherwell“ 1:1, Glazgo „Rangers“ išvykoje – su „Aberdeen“ 1:1. Po 14 turų pirmauja pralaimėjimo nepatyręs „Celtic“ (36), „Rangers“ (28) ir „St.Mirren“ (22).