Pasaulio sporto savaitė: jaunųjų Vokietijos futbolininkų pergalė, S. Krafto dominavimas ir sniego sukeltos problemos

Europos futbolo turnyruose paaiškėjo dauguma atkrintamųjų varžybų dalyvių, jaunieji Vokietijos futbolininkai tapo pasaulio vaikinų čempionais, serbas Hamadas Medžedovičius laimėjo geriausių jaunųjų pasaulio tenisininkų turnyrą, austras Stefanas Kraftas fantastiškai pradėjo šuolių su slidėmis pasaulio taurės sezoną, o stipriausios moterų rankinio komandos pradėjo kovą dėl pasaulio pirmenybių medalių.

Erlingas Haalandas<br> ZUMAPress.com/SPO/ZEUS/Scanpix nuotr.
 Dėl gausaus sniego Vokietijoje buvo atšauktos ne vienerios rungtynės<br> DPA/Scanpix nuotr.

Dec 4, 2023, 9:37 AM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Lapkričio 29 d. Danijoje, Norvegijoje ir Švedijoje prasidėjo pasaulio moterų rankinio čempionatas. Jame dalyvauja 32 komandos, čempionės vardą gina Norvegija. Turnyras pirmą kartą rengiamas trijose šalyse.

Lapkričio 29–30 d. Futbolo Čempionų lygoje sužaistos penktojo turo rungtynės. Penktąsias pergales iškovojo „Manchester City“ ir Madrido „Real“. Pirmuosius taškus prarado Miuncheno „Bayern“, namie sužaidęs lygiosiomis su „Kobenhavn“ 0:0. Didžiausiu skirtumu laimėjo Londono „Arsenal“, namie įveikęs „Lens“ 6:0. Likus vienam turui iki grupių etapo pabaigos, kelialapius į atkrintamąsias varžybas užsitikrino „Bayern“, „Arsenal“, „Eindhoven“, Madrido „Real“, San Sebastiano „Real Sociedad“, Milano „Inter“, Madrido „Atletico“, Romos „Lazio“, Dortmundo „Borussia“, „Manchester City“, „Leipzig“ ir „Barcelona“.

Gruodžio 1 d. Futbolo Europos lygos grupių varžybose penktąją pergalę pasiekė Lėverkuzeno „Bayer“. Be šio klubo kelialapius į atkrintamąsias varžybas užsitikrino Londono „West Ham United“, „Freiburg“, „Marseille“, „Brighton“, Bergamo „Atalanta“, Lisabonos „Sporting“, „Liverpool“, „Rennes“, „Villarreal“, Prahos „Slavia“ ir „Roma“. Europos konferencijos lygoje kelialapius į atkrintamąsias varžybas užsitikrino vienintelė visas penkerias rungtynes laimėjusi Plzenio „Viktoria“, taip pat „Lille“, Bratislavos „Slovan“, „Gent“, Tel Avivo „Makabi“, „Club Brugge“, Budės „Glimt“, Birmingamo „Aston Villa“, Florencijos „Fiorentina“, Salonikų PAOK ir Frankfurto „Eintracht“. Iki grupių varžybų pabaigos liko vienas turas.

Gruodžio 1 d. Kalnų slidinėjimo vyrų pasaulio taurės etapas, turėjęs vykti Biver Krike (Koloradas, JAV), buvo atšauktas dėl stiprios pūgos.

Gruodžio 2 d. Honiaroje (Saliamono Salos) baigėsi Ramiojo vandenyno šalių žaidynės. Daugiausiai medalių iškovojo Naujoji Kaledonija (82 aukso, 57 sidabro, 58 bronzos). Žaidynėse dalyvavo 24 šalys, vyko 24 sporto šakų varžybos.

Gruodžio 2 d. Surakartoje (Indonezija) pasaulio vaikinų (iki 17 m.) futbolo čempionato finale Vokietija nugalėjo Prancūziją 2:2 (baudiniai 4:3). Bronzos medalius laimėjo Malis. Vokiečiai šios amžiaus grupės čempionais tapo pirmąjį kartą.

Gruodžio 2 d. Džedoje (Saudo Arabija) vyrų teniso Kitos kartos (geriausių jaunųjų tenisininkų) turnyro finale serbas Hamadas Medžedovičius nugalėjo prancūzą Arthurą Filsą 3:4, 4:1, 4:2, 3:4, 4:1. 20-metis H.Medžedovičius, ATP reitinge užimantis 110-ąją vietą, iškovojo pirmąjį karjeros titulą.

Gruodžio 2 d. Jelivaroje (Laplandija, Švedija) slidinėjimo pasaulio taurės etape 10 km lenktynes laimėjo norvegas Palas Golbergas ir amerikietė Jessie Diggins. Po 4 lenktynių bendrojoje įskaitoje pirmauja norvegas Haraldas Amundsenas ir J.Diggins.

Gruodžio 3 d. Estersunde (Švedija) baigėsi biatlono pasaulio taurės pirmasis etapas. Abejas moterų lenktynes (sprinto ir persekiojimo) laimėjo prancūzė Lou Jeanmonnot (ji iškovojo pirmąją karjeros pergalę), vyrų sprinto – vokietis Philippas Nawrathas (jis iki šio sezono nė vieneriose lenktynėse nebuvo tapęs prizininku), persekiojimo – švedas Sebastianas Samuelssonas. Po 3 lenktynių bendrojoje įskaitoje pirmauja vokiečiai Franziska Preuss ir Ph.Nawrathas.

Gruodžio 3 d. Tremblane (Kvebekas, Kanada) pasibaigusiame kalnų slidinėjimo moterų pasaulio taurės etape abejas slalomo milžino lenktynes laimėjo italė Federica Brignone. Po 7 lenktynių bendrojoje įskaitoje pirmauja amerikietė Mikaela Shiffrin.

Gruodžio 3 d. Lilehameryje (Norvegija) baigėsi šuolių su slidėmis pasaulio taurės etapas. Abejas varžybas laimėjo austras Stefanas Kraftas, kuris po keturių etapų pirmauja bendrojoje įskaitoje (jis šią žiemą laimėjo visus keturis etapus).

Gruodžio 3 d. Nova Goricoje (Slovėnija) baigėsi pasaulio stalo teniso jaunimo (iki 19 ir iki 15 m.) čempionatas. Daugiausiai medalių iškovojo Kinija (9 aukso, 3 sidabro, 3 bronzos). Vyresniosios amžiaus grupės (iki 19 m.) varžybose kinai laimėjo visas 7 rungtis.

Nacionalinės futbolo lygos

Gruodžio 1–3 d. Vokietijos lygos rungtynės tarp Miuncheno „Bayern“ ir Berlyno „Union“ atšauktos dėl gausaus sniego. Lyderis Lėverkuzeno „Bayer“ namie sužaidė lygiosiomis su Dortmundo „Borussia“ 1:1. Po 13 turų pirmauja Lėverkuzeno „Bayer“ (35), „Bayern“ (32), „Stuttgart“ (30), „Leipzig“ (26), Dortmundo „Borussia“ (25) ir „Hoffenheim“ (20).

Anglijos lygos lyderis Londono „Arsenal“ namie nugalėjo „Wolverhampton Wanderers“ 2:1, „Newcastle United“ – „Manchester United“ 1:0, „Liverpool“ – „Fulham“ 4:3. Trečiose iš eilės rungtynėse taškus prarado čempiono vardą ginantis „Manchester City“, namie sužaidęs lygiosiomis 3:3 su Londono „Tottenham Hotspur“, kuris taškus prarado ketvirtose iš eilės rungtynėse. Po 14 turų pirmauja „Arsenal“ (33), „Liverpool“ (31), „Manchester City“ (30), Birmingamo „Aston Villa“ (29), „Tottenham Hotspur“ (27), „Newcastle United“ (26) ir „Manchester United“ (24).

Ispanijos lygos favoritų rungtynėse „Barcelona“ namie nugalėjo Madrido „Atletico“ 1:0. Abu lyderiai pasiekė pergales žaisdami namie: „Girona“ nugalėjo „Valencia“ 2:1, Madrido „Real“ – „Granada“ 2:0. Po 15 turų pirmauja Madrido „Real“, „Girona“ (po 38), „Barcelona“ (34), „Atletico“ (31), Bilbao „Athletic“ (28), San Sebastiano „Real Sociedad“ (26) ir Sevilijos „Real Betis“ (25).

Italijos lygos lyderis Milano „Inter“ išvykoje nugalėjo čempiono vardą ginantį „Napoli“ 3:0. Kiti lyderiai pasiekė pergales. Po 14 turų pirmauja „Inter“ (35), Turino „Juventus“ (33), „Milan“ (29), „Roma“, „Napoli“ (po 24) ir Florencijos „Fiorentina“ (23).

Prancūzijos lygos lyderis Paryžiaus PSG išvykoje nugalėjo „Havre“ 2:0, „Nice“ išvykoje pralaimėjo „Nantes“ 0:1. Po 14 turų pirmauja PSG (33), „Nice“ (29), „Monaco“ (27), „Lille“ (26) ir „Reims“ (23).

Nyderlandų lygos lyderių rungtynėse „Eindhoven“ išvykoje nugalėjo Roterdamo „Feyenoord“ 2:1. Alkmaro AZ išvykoje sužaidė lygiosiomis su „Utrecht“ 1:1. Po 14 turų pirmauja visas 14 rungtynių laimėjęs „Eindhoven“ (42), „Feyenoord“ (32), AZ ir Ensedės „Twente“ (po 30).

Portugalijos lygoje taškus prarado lyderė Lisabonos „Benfica“, išvykoje sužaidusi lygiosiomis su „Moreirense“ 0:0. Po 12 turų pirmauja „Benfica“ (29), Lisabonos „Sporting“, „Porto“ (po 28), Bragos „Sporting“ (26) ir Gimaranešo „Vitoria“ (22).