Pasaulio sporto savaitė: kalnų slidininkų prastovos, Tautų lygos pabaigtuvės ir pakartota „Perugia“ pergalė

Europos šalių moterų futbolo rinktinės baigė pirmojo Tautų lygos turnyro grupių varžybas, Didžiosios Britanijos plaukikai laimėjo daugiausiai Europos pirmenybių medalių, kalnų slidinėjimo pasaulio taurės varžybas vėl trikdė blogas oras, o „Perugia“ apgynė stipriausio pasaulio tinklinio klubo vardą.

Anglijos futbolininkės<br> Zuma/Scanpix nuotr.

Dec 11, 2023, 9:53 AM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Gruodžio 5 d. Baigėsi moterų futbolo Tautų lygos grupių varžybos. Grupių nugalėtojomis tapo ir į finalo ketvertą pateko Prancūzija, Ispanija, Vokietija ir Nyderlandai. Prancūzija vienintelė nepatyrė nė vieno pralaimėjimo (5 pergalės ir 1 lygiosios). Finalo ketvertas bus surengtas 2024 m. vasario mėn.

Gruodžio 8 d. Tarptautinis olimpinis komitetas (IOC) paskelbė, kad leis Rusijos ir Baltarusijos sportininkams dalyvauti 2024 m. Paryžiaus olimpinėse žaidynėse, neatstovaujant savo šalims kaip neutraliems sportininkams.

Gruodžio 9 d. Isero slėnyje (Savoja, Prancūzija) kalnų slidinėjimo vyrų pasaulio taurės etape slalomo milžino varžybas laimėjo šveicaras Marco Odermattas. Slalomo varžybos buvo atšauktos dėl blogo oro. Šią žiemą įvyko tik 2 iš 9 numatytų pasaulio taurės varžybų. Bendrojoje įskaitoje pirmauja austras Marco Schwarzas.

Gruodžio 9 d. Sankt Morice (Šveicarija) baigėsi kalnų slidinėjimo moterų pasaulio taurės etapas. Super milžino varžybas laimėjo italė Sofia Goggia, greitojo nusileidimo – amerikietė Mikaela Shiffrin. Dar vienerios slalomo milžino varžybos atšauktos dėl blogo oro. Bendrojoje įskaitoje po 9 varžybų pirmauja M.Shiffrin.

Gruodžio 9 d. Džidoje (Saudo Arabija) trijulių krepšinio pasaulio turo baigiamojo etapo finale „Ub“ (Serbija) nugalėjo „Amsterdam“ 21:15. „Ub“ antrus metus iš eilės tapo pasaulio turo nugalėtoju. Per dvylika pasaulio turo sezonų Serbijos komandos nugalėtojomis tapo šešis kartus.

Gruodžio 10 d. Hochfilcene (Austrija) baigėsi biatlono pasaulio taurės etapas. Vyrų sprinto lenktynes laimėjo norvegas Tarjei Bo, persekiojimo – norvegas Johannesas Thingnesas Bo. Moterų sprinto lenktynes laimėjo norvegė Ingrid Tandrevold, persekiojimo – švedė Elvira Oberg. Abi estafetes (vyrų ir moterų) laimėjo Norvegija. Bendrojoje įskaitoje pirmauja T.Bo ir I.Tandrevold.

Gruodžio 10 d. Pekine dailiojo čiuožimo ISU Didžiojo prizo sezono baigiamojo turnyro nugalėtojais tapo amerikietis Ilia Malininas (vyrai), japonė Kaori Sakamoto (moterys), vokiečiai Minerva Fabienne Hase ir Nikita Volodinas (poros) bei amerikiečiai Madison Chock ir Evanas Batesas (ledo šokiai).

Gruodžio 10 d. Estersunde (Švedija) baigėsi slidinėjimo pasaulio taurės etapas. Vyrų lenktynes laimėjo norvegai Johannesas Klabo (sprinto) ir Haraldas Amundsenas (10 km), moterų – švedė Emma Ribon (sprinto) ir amerikietė Jessie Diggins (10 km). Bendrojoje įskaitoje pirmauja H.Amundsenas ir J.Diggins.

Gruodžio 10 d. Klingentalyje (Saksonija, Vokietija) baigėsi šuolių su slidėmis pasaulio taurės etapas. Abejas varžybas laimėjo vokietis Karlas Geigeris. Pasaulio taurės bendrojoje įskaitoje pirmauja austras Stefanas Kraftas.

Gruodžio 10 d. Otopenyje (Rumunija) baigėsi Europos plaukimo trumpame baseine čempionatas. Daugiausiai medalių iškovojo Didžioji Britanija (9 aukso, 8 sidabro, 6 bronzos), Italija (7, 12, 3) ir Prancūzija (7, 10, 6).

Gruodžio 10 d. Bengaluru (Indija) pasaulio vyrų tinklinio klubų čempionato finale „Perugia“ (Italija) nugalėjo Belo Horizontės „Minas“ (Brazilija) 3:0. Trečiąją vietą užėmė Osakos „Sunbirds“ (Japonija). „Perugia“ antrus metus tapo pasaulio klubo čempionu. Italijos klubai nugalėtojais tapo 11 kartų per 17 turnyrų.

Gruodžio 10 d. Čilės Santjage pasaulio merginų (iki 21 m.) žolės riedulio čempionato finale Nyderlandai nugalėjo Argentiną 2:2 (baudiniai 4:1). Bronzos medalius laimėjo Belgija. Olandės šios amžiaus grupės čempionėmis tapo penktąjį kartą per 10 turnyrų.

Nacionalinės futbolo varžybos

Gruodžio 5–7 d. Vokietijos taurės aštuntfinalyje Frankfurto „Eintracht“ išvykoje pralaimėjo trečiojoje lygoje žaidžiančiam „Saarbrucken“ 0:2. Į ketvirtfinalį taip pat pateko keturi antrojoje lygoje žaidžiantys klubai („Kaiserslautern“, Diuseldorfo „Fortuna“, Hamburgo „St.Pauli“ ir Berlyno „Hertha“) ir tik trys pirmosios lygos klubai (Mionchengladbacho „Borussia“, Lėverkuzeno „Bayer“ ir „Stuttgart“).

Anglijos lygoje ketvirtose iš eilės rungtynėse taškus prarado „Manchester City“, išvykoje pralaimėjęs Birmingamo „Aston Villa“ 0:1. Penktose iš eilės rungtynėse taškus prarado Londono „Tottenham Hotspur“, namie pralaimėjęs Londono „West Ham United“ 1:2. Lyderis Londono „Arsenal“ išvykoje nugalėjo „Luton Town“ 4:3, „Manchester United“ namie nugalėjo Londono „Chelsea“ 2:1.

Nyderlandų lygoje Alkmaro AZ namie pralaimėjo „Nijmegen“ 1:2.

Ispanijos taurės antrajame etape du pirmosios lygos klubai pralaimėjo ketvirtosios lygos klubams: „Almeria“ – „Barbastro“ 0:1, „Cadiz“ – „Arandina“ 1:2. Kiti pirmosios lygos klubai pasiekė pergales.

Gruodžio 8–10 d. Anglijos lygoje pasikeitė lyderis. Į pirmąją vietą pakilo „Liverpool“, išvykoje nugalėjęs Londono „Crystal Palace“ 2:1. Buvęs lyderis Londono „Arsenal“ išvykoje pralaimėjo Birmingamo „Aston Villa“ 0:1. Ketverių nelaimėtų rungtynių seriją nutraukė „Manchester City“, išvykoje nugalėjęs „Luton Town“ 2:1. Penkerių nelaimėtų rungtynių seriją nutraukė Londono „Tottenham Hotspur“, namie nugalėjęs „Newcastle United“ 4:1. „Manchester United“ namie pralaimėjo „Bournemouth“ 0:3. Po 16 turų pirmauja „Liverpool“ (37), „Arsenal“ (36), „Aston Villa“ (35), „Manchester City“ (33), „Tottenham Hotspur“ (30), „Manchester United“ (27), „Newcastle United“ ir „Brighton“ (po 26).

Ispanijos lygos vienvalde lydere tapo „Girona“, išvykoje nugalėjusi čempionės vardą ginančią „Barcelona“ 4:2. Madrido „Real“ išvykoje sužaidė lygiosiomis su Sevilijos „Real Betis“ 1:1, Madrido „Atletico“ namie nugalėjo „Almeria“ 2:1. „Granada“ ir Bilbao „Athletic“ rungtynės buvo nutrauktos pirmojo kėlinio viduryje, nes stadione mirė žiūrovas („Athletic“ pirmavo 1:0). Po 16 turų pirmauja „Girona“ (41), Madrido „Real“ (39), „Atletico“, „Barcelona“ (po 34), San Sebastiano „Real Sociedad“ (29), „Athletic“ (28) ir „Real Betis“ (26).

Italijos lygos lyderis Milano „Inter“ namie nugalėjo „Udinese“ 4:0, Turino „Juventus“ – čempiono vardą ginantį „Napoli“ 1:0. Pralaimėjimą patyrė „Milan“, išvykoje nusileidęs Bergamo „Atalanta“ 2:3. Po 15 turų pirmauja „Inter“ (38), „Juventus“ (36), „Milan“ (29), „Roma“, „Bologna“ (po 25), „Napoli“, Florencijos „Fiorentina“ (po 24) ir „Atalanta“ (23).

Vokietijos lygoje taškus prarado visi trys lyderiai. „Stuttgart“ ir Lėverkuzeno „Bayer“ tarpusavyje sužaidė lygiosiomis 1:1, čempiono vardą ginantis Miuncheno „Bayern“ išvykoje pralaimėjo Frankfurto „Eintracht“ 1:5. „Leipzig“ išvykoje nugalėjo Dortmundo „Borussia“ 3:2. Po 14 turų pirmauja Lėverkuzeno „Bayer“ (36), „Bayern“ (32), „Stuttgart“ (31), „Leipzig“ (29), Dortmundo „Borussia“ (25), „Hoffenheim“ (23), „Eintracht“ ir „Freiburg“ (po 21).

Prancūzijos lygoje visi lyderiai pasiekė pergales. Po 15 turų pirmauja Paryžiaus PSG (36), „Nice“ (32), „Monaco“ (30), „Lille“ (27) ir „Brest“ (25).

Nyderlandų lygoje visi lyderiai pasiekė pergales. Po 15 turų pirmauja „Eindhoven“ (45), Roterdamo „Feyenoord“ (35), Alkmaro AZ, Ensedės „Twente“ (po 33) ir Amsterdamo „Ajax“ (24).

Portugalijos lygoje taškus prarado abu stipriausi Lisabonos klubai. „Sporting“ išvykoje pralaimėjo Gimaranešo „Vitoria“ 2:3, „Benfica“ namie sužaidė lygiosiomis su „Farense“ 1:1. Po 13 turų pirmauja Lisabonos „Sporting“, „Porto“ (po 31), „Benfica“ (30), Bragos „Sporting“ (29) ir „Vitoria“ (25).