Prancūzijos rankininkės pasaulio pirmenybių finale nukarūnavo Norvegijos komandą

Prancūzijos rinktinė susigrąžino stipriausios pasaulio moterų rankinio komandos vardą. Sekmadienį Danijos mieste Herninge pasibaigusių pasaulio pirmenybių finale prancūzės nugalėjo čempionės vardą gynusią Norvegijos rinktinę.

Prancūzijos rankinio rinktinė.<br>AFP/Scanpix nuotr.

Dec 18, 2023, 7:26 AM

Čempionės

2023 metų pasaulio moterų rankinio pirmenybių medalius iškovojo tos pačios komandos, kurios prizininkėmis tapo užpernai. Tačiau šiais metais stipriausiųjų trijulė ant garbės pakylos išsidėstė kitaip.

Pasaulio čempione tapo Prancūzijos rinktinė, sekmadienį finale nugalėjusi titulą gynusią Norvegijos komandą 31:28 (20:17). 2021 metų finale irgi žaidė šios dvi komandos, bet tuomet pergalę šventė norvegės.

Bronzos medalius, kaip ir užpernai, iškovojo Danijos rankininkės. Jos mažajame finale įveikė Švedijos rinktinę 28:27 (18:15).

Penktadienį pusfinalyje Norvegija po pratęsimo nugalėjo Daniją 29:28, Prancūzija sutriuškino Švediją 37:28.

Medaliai

Prancūzijos rinktinė pasaulio pirmenybių aukso medalius laimėjo trečiąjį kartą. Prancūzės jau buvo pasaulio čempionės 2003 ir 2017 metais.

Daugiau kartų pasaulio čempionėmis tapo tik Norvegijos ir Rusijos rinktinės – po keturis.

Norvegija yra neprilygstama pagal visų spalvų medalių skaičių. Norvegės pasaulio pirmenybių prizininkėmis tapo jau dvyliktąjį kartą (4 aukso, 5 sidabro, 3 bronzos). Prancūzės (3 aukso, 4 sidabro) ir danės (1 aukso, 2 sidabro, 4 bronzos) šiais metais iškovojo septintuosius medalius.

Pasaulio čempionės vardą praradusiai Norvegijai liko kitas titulas. Norvegės pernai tapo Europos čempionėmis. Tuo tarpu Prancūzijos rinktinė yra Tokijo olimpinių žaidynių čempionė.

Finalas

Paskutinėse šių metų pasaulio pirmenybių rungtynėse žaidimo gijos beveik visą laiką buvo Prancūzijos komandos rankose. Norvegės trumpai pirmavo tik pirmojo kėlinio pirmojoje pusėje. Tačiau kėlinio viduryje prancūzės ne tik persvėrė rezultatą, bet ir pamažu pradėjo tolti 17:14, 19:15.

Nors Prancūzijos komanda didesnės persvaros neįgijo, po pertraukos neleido varžovėms pernelyg pavojingai priartėti. „Mėlynųjų“ sirgaliai smarkiau sunerimo tik antrojo kėlinio viduryje, kai Norvegijos rankininkės sumažino skirtumą ir, atsilikdamos vienu įvarčiu 25:26, rengė ataką. Tačiau išlyginti rezultato nepavyko ir norvegės sutriko. Jos kelis kartus prarado kamuolį ir turėjo grįžti į savo pusę net nemetusios į vartus, o prancūzės vėl padidino persvarą 29:25.

Įtampa tvyrojo dar kelias minutes. Bet kai likus žaisti apie 60 sekundžių prancūzės, tuo metu pirmavusios 31:28, vėl perėmė kamuolį, net ir Norvegijos rankininkės suprato, kad auksas iškeliaus į pietus.

Kelialapiai

Rankininkės pasaulio pirmenybėse kovojo ne vien dėl medalių, bet ir dėl kelialapių į Paryžiaus olimpines žaidynes bei olimpinės atrankos turnyrą.

Tiesioginis olimpinis kelialapis buvo įteiktas Danijos rinktinei. Ji prisidėjo prie Prancūzijos, Norvegijos, Korėjos, Angolos ir Brazilijos komandų, kurios jau anksčiau užsitikrino teisę keliauti į olimpinį Paryžių.

Dėl likusių šešių olimpinių kelialapių dvylika komandų kovos atrankos turnyre. Jame varžysis Švedijos, Nyderlandų, Vokietijos, Juodkalnijos, Čekijos, Vengrijos Ispanijos, Slovėnijos, Japonijos, Argentinos, Kamerūno ir Paragvajaus rinktinės. Olimpinės atrankos turnyras vyks kitų metų balandžio 11–14 dienomis.

Įvarčiai

Rezultatyviausia turnyro žaidėja tapo Čekijos rinktinės lyderė Marketa Jerabkova. Ji per 9 rungtynes įmetė 63 įvarčius.

Kitos rankininkės atsiliko žymiai. Antrąją vietą užėmusi norvegė Henny Reistad pelnė 52 įvarčius, trečiąją vietą pasidalijusios danė Kristina Jorgensen, olandė Angela Malestein ir rumunė Eliza Uilia Buceschi – po 47 įvarčius.

Žiūrovai

Pasaulio pirmenybės vyko trijose Skandinavijos šalyse: Danijoje, Norvegijoje ir Švedijoje. Per dvi su puse savaitės buvo sužaista 112 rungtynių, kurių lankomumo vidurkis buvo 3075 žiūrovai.

Sekmadienį finalo rungtynes Herninge stebėjo 12031 žiūrovas.

Beje, šiais metais Slovėnijoje ir Izraelyje vykusių Europos moterų krepšinio pirmenybių lankomumo vidurkis buvo 567 žiūrovai.

Finalas

Prancūzija – Norvegija 31:28 (20:17). Horacek 5, Grandveau 5, Valentini 4, Kanor 4 / Mork 8, Oftedal 6, Reistad 5. 12031 žiūrovas.

Dėl 3 vietos

Danija – Švedija 28:27 (18:15). Hojlund 5, A.Hansen 5, Jorgensen 5 / Blohm 7, Mellegard 7. 11877 žiūrovai.