Europos pirmenybių šeimininkai išvengė Austrijos rankininkų pažeminimo

Europos vyrų rankinio pirmenybių atradimu tapusi Austrijos rinktinė šeštadienį beveik visas rungtynes pirmavo prieš turnyro šeimininkus vokiečius, tačiau turėjo tenkintis lygiosiomis ir vienu tašku.

Vokietijos rankinio rinktinė.<br>Dpa/Scanpix nuotr.

Jan 21, 2024, 8:17 AM

Austrijos rankinio rinktinė beldžiasi ten, kur dar niekada nebuvo – į Europos pirmenybių pusfinalį. Austrai nedidelį žingsnelį šio tikslo link žengė šeštadienį, kai antrojo etapo I grupės rungtynėse sužaidė lygiosiomis su Vokietijos komanda 22:22 (12:11).

Kitose rungtynėse grupės lyderė Prancūzijos rinktinė įtikinamai nugalėjo Islandijos komandą 39:32 (17:14), o Vengrijos ekipa įveikė Kroatijos rankininkus 29:26 (14:13).

Tokijo olimpinių žaidynių čempionė Prancūzija turi 6 taškus ir yra vienvaldė grupės lyderė. Po 4 taškus iškovojo Vengrija ir Austrija, 3 taškus – Vokietija, 1 tašką – Kroatija, o Islandija taškų neturi ir jau prarado galimybę patekti į pusfinalį.

Šešios komandos kovoja dėl dviejų kelialapių į pusfinalį. Iki grupės varžybų pabaigos liko du turai.

Šeštadienį beveik 20 tūkstančių į Kelno areną atėjusių sirgalių labiausiai laukė paskutiniųjų rungtynių, kuriose šeimininkė Vokietijos komanda susirėmė su šiame turnyre stebinančiais Austrijos rankininkais. Nuaidėjus lygiąsias užfiksavusiai paskutinei sirenai vienu tašku labiau džiaugėsi austrai, tačiau pagal visą rungtynių eigą rezultatas turėjo labiau džiuginti vokiečius.

Vokietijos rinktinei labai sunkiai sekėsi pramušti 23 metų Austrijos komandos vartininką Constantiną Mostlį. Hardo „Alpla klube, kartu su lietuviu Karoliu Antanavičiumi, žaidžiantis C.Mostlis pirmajame kėlinyje ne tik puikiai gynė savo vartus, bet ir pradėdavo greitas atakas, kurių bangos austrams padėjo įgyti keturių įvarčių persvarą 10:6.

Vokiečiams labai ilgai nepavyko perimti iniciatyvos, ir antrojo kėlinio viduryje šeimininkų komanda kelias minutes atrodė pakrikusi. Tuo pasinaudoję austrai 49-ąją min. vienintelį kartą rungtynėse padidino pranašumą iki penkių įvarčių 21:16, tačiau kaip tik tuomet įvyko mačo lūžis.

Į kampą įspausti vokiečiai sugebėjo atsitiesti, per paskutines 10 minučių nepraleido nė vieno įvarčio (50-ąją min. austrai pirmavo 22:18) ir paskutinę minutę išlygino rezultatą 22:22.

Antrasis etapas. 2 turas

I grupė

Prancūzija – Islandija 39:32 (17:14). Richardsonas 6, Fabregas 6, Remili 5, Memas 5 / Rikhardssonas 6, Kristjanssonas 6, Vdarssonas 6. Geriausias žaidėjas – Nedimas Remili (Prancūzija).

Vengrija – Kroatija 29:26 (14:13). Imre 7, Bodo 5, Lėkai 4 / Lučinas 5, Glavašas 5. Geriausias žaidėjas – vartininkas Laszlo Bartuczas (Vengrija).

Vokietija – Austrija 22:22 (11:12). Knorras 6, Kasteningas 4 / Bilykas 5. Geriausias žaidėjas – vartininkas Constantinas Mostlis (Austrija).

Lentelė: Prancūzija – 6, Vengrija – 4, Austrija – 4, Vokietija – 3, Kroatija – 1, Islandija – 0.