D. Rapšio konkurentas prieš pat olimpines žaidynes nutarė baigti plaukiko karjerą

Olimpinių žaidynių čempionas Mackas Hortonas it iš giedro dangaus nusprendė baigti plaukiko karjerą. Tai sportininkas padarė likus vos 6 mėnesiams iki Paryžiaus olimpinių žaidynių.

Mackas Hortonas<br> AP/SPO/Scanpix nuotr.
 Mackas Hortonas dėl kinų atstovo dopingo vartojimo neatsistojo ant nugalėtojų pakylos<br> AP/SPO/Scanpix nuotr.

Jan 23, 2024, 1:54 PM, atnaujinta Jan 23, 2024, 1:55 PM

„Norėjau varžytis Paryžiuje, bet mano motyvacija tiesiog nebėra ta. Visada noriu atiduoti viską, ką galiu. Aš nesu tas, kuris nori šiaip dalyvauti, todėl dabar yra tinkamas laikas pasitraukti“, – Australijos plaukimo federacijos pranešime cituojamas 28-erių Mackas Hortonas.

Didžiausią karjeros pergalę Australijos plaukikas iškovojo 2016 metais, kuomet Brazilijoje (Rio de Žaneire) vykusiose olimpinėse žaidynėse jis iškovojo aukso medalį 400 metrų laisvojo stiliaus rungtyje.

2019-aiais M.Hortonas 400 m. laisvojo stiliaus plaukime pasidabino sidabru, o ketvirtas tąkart liko panevėžietis Danas Rapšys.

Australas viešojoje erdvėje pagarsėjo ir dėl to, kad pažėrė kritikos savo laiku dominavusiam kinui Sun Yangui, kuris buvo kaltinamas dopingo vartojimu. M.Hortonas kiną vadino sukčiumi ir nespaudė jam rankos, kai kinas laimėjo atitinkamas rungtis. Be to, Australijos plaukikas taip pat nestovėjo ant nugalėtojų pakylos, kai S.Yangas iškovojo aukso medalį.

Iš viso per savo karjerą M.Hortonas iškovojo šešis medalius pasaulio čempionatuose.