Po kuriozo Rūta Meilutytė kabinasi į pasaulio čempionato medalį – galingiausiai įplaukė į 50 metrų krūtine finalą

Kataro sostinėje Dohoje artėja į pabaigą pasaulio plaukimo čempionatas, kuriame vis dar savo pasirodymą tęsia geriausia mūsų šalies plaukikė Rūta Meilutytė.

Rūta Meilutytė<br> AFP/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Feb 17, 2024, 6:39 PM, atnaujinta Feb 18, 2024, 12:19 AM

22-ejų R. Meilutytė šeštadienio vakarą plaukė 50 m krūtine pusfinalyje ir distanciją įveikė per 29,42 sek. Ji savo pusfinalyje buvo pirma ir galutinėje įskaitoje užėmė pirmąją vietą. Tai antrasis geriausias „auksinės žuvelės“ rezultatas per karjerą.

Prieš plaukimą R.Meilutytė pateko į savotišką kuriozą – ji atsistojo ties 4-ojo takelio bokšteliu ir tik italei pasakius, kad tai ne jos takelis, lietuvė su šypsena perėjo prie savo penktojo takelio.

B.Pilato taip pat plaukė greičiau nei per 30 sekundžių – 29.91 sek., o trečia antrajame pusfinalyje buvo amerikietė Piper Enge  – 30.53 sek.

Pirmajame pusfinalyje greičiausia buvo Azijos rekordą vėl pagerinusi kinė Qianting Tang (29.80 sek.).

Su šiuo rezultatu ji pakilo į 7-ą vietą per rungties istoriją. Gerokai nuo kinės atsiliko Pietų Afrikos Respublikos atstovė Lara Van Niekerk (30.56 sek. ) bei suomė Veera Kivirinta (30.57).

Į pusfinalį mūsiškė pateko užfiksuodama trečią geriausią laiką (30.05 sek.)

„Ši distancija yra apie maksimalią jėgą, atsipalaidavimą ir sprogimą. Galiu pasakyti, kad kaip rytui, tai man gerai sekėsi“, – po kvalifikacijos tikino R.Meilutytė.

Atrankoje už lietuvę greitesnės buvo italė Benedetta Pilato (29,89 sek.) ir kinė Qianting Tang (29,93 sek.).

Mūsų šalies plaukikė pasirodė kur kas geriau nei 100 metrų nuotolyje, kur užėmė 17 vietą ir neprasimušė į pusfinalį.

Šioje distancijoje turėjo varžytis ir Kotryna Teterevkova, tačiau lietuvė apsirgo ir nestartavo.

Lietuvos ir pasaulio rekordas šioje distancijoje priklauso 26 metų R.Meilutytei, kuris pasiektas 2023-siais ir yra 29, 16 sek.

R.Meilutytė per savo karjerą pelnė net 19 planetos, Europos ir olimpinių žaidynių medalius. Iš jų lietuvė net 4 aukso medalius laimėjo pasaulio čempionatuose, vieną – olimpiadoje ir 3 aukso apdovanojimus Europos pirmenybėse.

„Nauja diena“: ką reiškia kandidato R. Žemaitaičio pasitraukimas iš Seimo?