Rūta Meilutytė nejuokauja – pasaulio čempionate trečiuoju rezultatu pateko į pusfinalį

Lietuvos plaukikai tęsia pasaulio plaukimo čempionato varžybas. Šeštadienio rytą Dohoje (Kataras) savo kovą dėl medalių vėl pradėjo geriausia mūsų šalies plaukikė Rūta Meilutytė. Ji plaukė 50 metrų krūtine kvalifikacijoje ir trečiuoju rezultatu prasimušė į pusfinalį. Pirmasis jos startas buvo nevykęs – ji baigė 100 metrų krūtine pasirodymą jau po kvalifikacijos.

Rūta Meilutytė<br> AFP/Scanpix nuotr.

2024-02-17 09:41, atnaujinta 2024-02-17 10:21

R. Meilutytė penktajame atrankos plaukime distanciją įveikė per 30,05 sek. ir užėmė pirmąją vietą. Bendroje įskaitoje į pusfinalius ji pateko trečiu numeriu.

„Ši distancija yra apie maksimalią jėgą, atsipalaidavimą ir sprogimą. Galiu pasakyti, kad kaip rytui, tai man gerai sekėsi“, – tikino po starto R.Meilutytė.

Atrankoje už lietuvę greitesnės buvo italė Benedetta Pilato (29,89 sek.) ir kinė Qianting Tang (29,93 sek.).

Mūsų šalies plaukikė pasirodė kur kas geriau nei 100 metrų nuotolyje, kur užėmė 17 vietą ir neprasimušė į pusfinalį.

Šioje distancijoje turėjo varžytis ir Kotryna Teterevkova, tačiau lietuvė apsirgo ir nestartavo.

Lietuvos ir pasaulio rekordas šioje distancijoje priklauso 26 metų R.Meilutytei, kuris pasiektas 2023-siais ir yra 29, 16 sek.

Šios rungties pusfinalis šeštadienį vyks 18 val. 25 min. Lietuvos laiku.

Pirmoji iš lietuvių šiandien startavo 17-metė Smiltė Plytnykaitė. Trenerio Kęstučio Steponavičiaus auklėtinė dalyvavo moterų 50 m plaukimo laisvu stiliumi atrankoje.

Lietuvė savo kvalifikaciniame plaukime finišavo dešimta ir distanciją įveikė per 26,31 sek. Bendroje įskaitoje ji tarp 109 dalyvių užėmė 45 vietą ir į pusfinalį nepateko.

S. Plytnykaitės šios rungties karjeros rekordas – 25,46 sek.

Atrankoje greičiausia buvo pasaulio rekordininkė švedė Sarah Sjoestroem (23,91 sek.).

Čempionato debiutantą Mantą Kaušpėdą šeštadienį ištiko nesėkmė. Vyrų 50 m plaukimo nugara atrankoje pasirodęs 16-metis klaipėdietis distanciją įveikė per 25.63 sek., bet po teisėjų VAR peržiūros netrukus buvo diskvalifikuotas už taisyklių pažeidimą.