Auksu sužibęs Rūtos Meilutytės plaukimas – tapo pasaulio čempione

Kataro sostinėje Dohoje sekmadienį baigiasi pasaulio plaukimo čempionatas, kuriame paskutinį tašką Lietuvos delegacijos pasirodymuose padėjo geriausia mūsų šalies plaukikė Rūta Meilutytė. Lietuvė 50 metrų finalo nuotolį krūtine nuplaukė per 29,40 sek. ir užėmė pirmąją vietą.

Rūta Meilutytė<br>AFP/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

2024-02-18 18:14, atnaujinta 2024-02-18 18:55

„Viską lėmė detalės, buvau susikaupusi ir didžiuojuosi šiuo pasiekimu“, – iškart po pergalės kalbėjo R.Meilutytė.

Antrąją vietą iškovojo kinė Qianting Tang, kuri pradžioje pirmavo, tačiau galiausiai parodė rezultatą 29.51 sek.

Bronzos apdovanojimas iškeliavo į Italiją – šios šalies atstovė Benedetta Pilato finišavo per 30.01 sek.

Lietuvė gynė čempionės sostą šioje distancijoje, kurį valdo jau dvejus metus – čempione ji buvo 2022 metų pirmenybėse Budapešte ir 2023 metais Japonijos Fukuokoje.

22-ejų R. Meilutytė šeštadienio vakarą plaukė 50 m krūtine pusfinalyje ir distanciją įveikė net per 29,42 sek.

Ji savo pusfinalyje buvo pirma ir galutinėje įskaitoje užėmė pirmąją vietą. Tai buvo antrasis geriausias „auksinės žuvelės“ rezultatas per karjerą.

Mūsų šalies plaukikė šiame čempionate buvo suklupusi 100 metrų nuotolyje, kur užėmė vos 17 vietą ir neprasimušė į pusfinalį.

Lietuvos ir pasaulio rekordas šioje distancijoje priklauso būtent 26 metų R.Meilutytei, kuris buvo pasiektas 2023-siais ir yra 29, 16 sek.

R.Meilutytė per savo karjerą pelnė net 20 planetos, Europos ir olimpinių žaidynių medalių. Iš jų lietuvė net 5 aukso medalius laimėjo pasaulio čempionatuose, vieną – olimpiadoje ir 3 aukso apdovanojimus Europos pirmenybėse.

Premjerė I. Šimonytė sveikina pasaulio čempione tapusią plaukikę R. Meilutytę

Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė pasveikino pasaulio čempione sekmadienį tapusią plaukikę Rūtą Meilutytę.

„Įdėmiai stebėjome Lietuvos plaukikų startus šiame svarbiame pasaulio čempionate. Ši pergalė tikrai pripildė džiugesio ne tik sporto entuziastų širdis, bet ji labai brangi visai Lietuvai.

Nuoširdžiai sveikinu šia įsimintina proga ir linkiu, kad tavo, Rūta, sportinį kelią toliau lydėtų Lietuvos himno garsai“, – sakoma Vyriausybės vadovės sveikinime.

Lietuvos plaukikė R. Meilutytė Katare vykstančiame pasaulio plaukimo čempionate iškovojo aukso medalį.

R. Meilutytė pasaulio čempione tapo moterų 50 metrų plaukimo krūtine finale, kur minėtą atstumą įveikė per 29,40 sekundės.

Lietuvos plaukikė pasaulio čempionė minėtoje distancijoje tapo trečią kartą. Anksčiau aukso medalius 50 metrų plaukimo krūtine rungtyje R. Meilutytė iškovojo 2023 ir 2022 m.