Plaukimo karalienės sosto neužleidžianti R. Meilutytė prasitarė apie mintis prieš startą ir turi aiškią žinią – kam skiria Dohos medalį

Rūta Meilutytė trečiame iš eilės pasaulio čempionate karaliauja 50 metrų krūtine distancijoje. Garsioji mūsų šalies plaukikė paskutinę planetos plaukimo čempionato dieną Dohoje ir vėl pirma lietė takelio sienelę ir trečiąkart iškovojo aukso medalį.

Rūta Meilutytė Dohoje laimėjo dar vieną pasaulio čempionato aukso medalį.<br> AFP/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

Feb 18, 2024, 7:25 PM, atnaujinta Feb 18, 2024, 9:00 PM

„Kažkaip buvau savo kūne, o ne galvoje. Gerai jaučiuosi. Didžiuojuosi nueitu keliu, savimi, didžiuojuosi Lietuva, džiaugiuosi už savo komandą, palaikymą.

Jausmai tik pozityvūs“, – tikino triskart iš eilės pasaulio čempionė 50 metrų nuotolyje krūtine.

Moterų 50 metrų plaukimo krūtine finale R. Meilutytė finišavo per 29.40 sek. ir už nugaros paliko visas konkurentes.

Itin greitose varžybose R. Meilutytė dėl pirmosios vietos kovojo su kine Qianting Tang, ir itale Benedetta Pilato. Lietuvė aplenkė Kinijos atstovę, kurios laikas – 29.51 sek., o bronzos apdovanojimas iškeliavo į Italiją – šios šalies atstovė B.Pilato finišavo per 30.01 sek.

Lietuvė gynė čempionės sostą šioje distancijoje, kurį valdo jau dvejus metus – čempione ji buvo 2022 metų pirmenybėse Budapešte ir 2023 metais Japonijos Fukuokoje.

„Medaliai yra toks laikinas dalykas – pamatai, pasidedi ir pamiršti. Tai tiek... Mano močiutė labai džiaugiasi medaliais, tai jis bus smagi dovana jai iš Dohos“, – po pergalės kalbėjo R.Meilutytė.

– Kaip jautėtės prieš šį plaukimą?, – buvo paklausta R.Meilutytė.

– Įvairiai, bet ramiai. Gerai jaučiausi.

– Ar tikėjotės jau vasarį plaukti taip greitai?

– Nesitikėjau nieko per daug. Bet 50 metrų krūtine yra kur kas lengviau plaukti, kaip čia pasakius, reguliaresniu laiku nei 100 metrų distanciją. Buvo mažiau lūkesčių.