Kauno Dainavos parke šeštadienio vakarą vyko programos „Kaunas 2022“ platformos „Fluxus Labas“ organizuotas festivalis „SkirtBike Kaunas 2018“. Festivalio tikslas – ne tik linksmai ir turiningai praleisti laiką, tačiau ir atsikratyti stereotipo, jog į darbą vykti dviračiu apsivilkus elegantiškus drabužius – misija neįmanoma.
„Fluxus Labas“ atstovė Dainavos rajone Edita Štreimikienė, paklausta, kaip kilo tokia įdomi idėja, atsakė atvirai: „Idėją nusižiūrėjau iš Rumunijoje gyvenančios draugės. Būtent ten ir prasidėjo šis festivalis: iš pradžių sostinėje, o vėliau išsiplėtė ir į kitus miestus.“
E.Štreimikienė džiaugėsi, jog „SkirtBike“ idėja susižavi vis daugiau šalių ir pasidalino, jog „atvežti“ festivalį į Lietuvą ji svajojo jau porą metų – moterį labai sužavėjo festivalio nuotaika, dalyvių šypsenos bei pasipuošusios merginos ant dviračių.
Gėlių vainiku bei ilgu, vasarišku sijonu pasipuošusi kaunietė Loreta pasakojo, jog dviratis ją lydi visur – ir į darbus, ir į renginius, ir poilsiaujant. Paklausta, ar negąsdina besikaupiantis lietus, moteris šyptelėjo: „Tikrai ne. Priešingai – kai šitaip karšta, lietus atgaivina.“
Su šeima į renginį atvykusi Virginija pasakojo, jog dviratis – neatskiriama laisvalaikio dalis. Net jauniausiasis šeimos narys – tikras dviračių sporto entuziastas: berniuko mama papasakojo, jog sūnus dviračiu važinėja vos nuo vienerių. Paklaustas, ar jam patinka dviračiai, mažylis užtikrintai atrėžia: „Taip!“.
O štai kaunietė Aldona džiaugėsi sutvarkytu Dainavos parku: „Parkas išties tapo mistiškas.“ Moteris – nuolatinė parko lankytoja, su draugėmis sakė ateinančios pailsėti, tačiau išgirdus apie renginį čia užsukti pasidarė dar įdomiau.
Nors iš pavadinimo gali pasirodyti, kad festivalis skirtas būtent moteriškos lyties atstovėms, vyrai taip pat buvo labai laukiami.
Visi renginio dalyviai atrodė įspūdingai, tačiau bene labiausiai visų akys krypo į itin smagiai atrodančius socialinio tinklo „Facebook“ laisvalaikio grupės „Yra ką veikti“ narius. Kompanija susidarė ne tik iš žavingai besišypsančių merginų, bet ir kelių suknelėmis bei ryškiaspalviais perukais pasipuošusių vaikinų (tiesa, jie vieni į kitus kreipėsi moteriškais vardais). Jaunuoliai vienbalsiai sakė, jog į darbą dviračiais keliauja beveik kasdien. Grupės nariai pažadėjo kitais metais atsivežti ir savo vėliavą, o vaikinai– savo įvaizdį patobulinti aukštakulniais bei priaugintais nagais.
Organizatoriai, dalyviai ir žiūrovai vienbalsiai tikisi, jog festivalis taps tradicija ir Kauną – o galbūt ir kitus Lietuvos miestus – džiugins kiekvienais metais.