Sukritikavo sveikuolius: populiarioji detoksikacija – visiška nesąmonė?

Artėja šv. Kalėdų ir Naujųjų metų atostogos, o tai reiškia, kad daugelis sausio mėnesį žada pradėti sveiką gyvenimo būdą. Atostogų metu dauguma iš mūsų persivalgo, o tada bandome įvairias dietas ir detoksikacijas.

 Sukritikavo sveikuolius – detoksikacija yra visiškai neveiksminga.
 Sukritikavo sveikuolius – detoksikacija yra visiškai neveiksminga.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Dec 27, 2017, 12:06 PM

„Šiuo metu itin populiarūs įvairūs toksinų valymai“, - sako trenerė, fitneso modelis ir „4F“ prekės ženklo ambasadorė Inga Žuolytė.

„Socialinių tinklų žinovai siūlo praktikuoti vadinamąsias „detoksikacijos dienas“, gerti detoksikuojančius kokteilius ar išbandyti „detoksikacines mankštas“. Tačiau tokios detoksikacijos yra pinigų švaistymas ir gali sukelti rimtų sveikatos problemų.“

„4F“ prekės ženklo ambasadorė sako, kad svarbiausia žinoti, jog „šlakai“, kurių jūs norite atsikratyti, tai visiškai pseudomokslinė sąvoka. Be to, toksinai yra biologinės kilmės nuodai, kurių negalima taip lengvai pašalinti iš organizmo su paprasčiausiais žaliaisiais kokteiliais.

„Jei jūsų organizmas tikrai apsinuodijęs, tai jums būtinas medikamentinis gydymas. Tikrą pasinuodijimą pastebėti nesunku – tuo metu jaučiatės itin blogai. Tačiau įprastomis sąlygomis žmogaus organizmas pats puikiai sugeba išsivalyti nuo kenksmingų medžiagų“ – sako I. Žuolytė. 

Tai nereiškia, kad netinkama ir nesveika mityba neturi pasekmių. Ilgalaikė nesveika mityba gali sukelti rimtų sveikatos problemų. Pavyzdžiui, riebaus maisto vartojimas ir persivalgymas gali privesti prie „kepenų nutukimo“. O kai kuriems žmonėms nuolatinis saldumynų vartojimas sukelia odos problemas.

„Šios problemos negali būti išspręstos per vienos savaitės dietą, po kurios tariamai visi organizmo rodikliai sugrįžta į normos ribas“, - teigia Inga Žuolytė. Jei norite turėti sveiką kūną, jūs turite nuolatos laikytis sveikos mitybos plano. „Detoksikacijos dienos“ neatneš jūsų organizmo nieko teigiamo, o tik sukels didžiulį stresą. Be to, jei detoksikacija yra labai mažai kaloringa, po jos rizikuojate priaugti papildomų kilogramų. 

„Žinoma, merginos nori būti gražios ir lengvai pasiduoda pagundai, padailinti savo kūno formas vos per vieną savaitę. Ypač turint omenyje, kad tokias dietas dažniausiai siūlo nuostabiosios  „Instagram“ sporto dievaitės“, – sako trenerė, paaiškindama, kaip nustatyti, ar kažkas bando jums įsiūlyti bevertę detoksikacijos programą (šios dietos itin kenksmingos žmonėms, sergantiems gastritu ir ypač tiems, kas turi skrandžio opų):

▪ Itin mažas kalorijų kiekis (mažiau nei 1000 kcal) 

▪ Baltymų turintys produktai neįtraukiami į dietą arba jų kiekis labai sumažinamas

▪ Visiškai atsisakoma pieno produktų

▪ Trumpalaikis mitybos pagerinimas iš tiesų nepagreitina medžiagų apykaitos

Fitneso modelis yra įsitikinęs, kad norint turėti sveiką ir gražų kūną, būtina reguliariai palaikyti teisingą ir subalansuotą mitybą ir tikrai atsisakyti minčių apie drastiškas dietas. „Neverta tikėtis, kad magiškas kokteilis su salieru ir špinatais jums padės tapti sveikesniais.  Jūsų organizmui tikrai nereikia papildomo streso, kurį sukelią „iškrovos dienos“!

 

Norėdami komentuoti turite prisijungti.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.