Mitai apie vandenį: ar nedarote klaidų jį gerdami?

Kasmet kovo mėnesio 22-ąją pasaulyje minima vandens diena. Apie jo naudą organizmui girdima išties daug – vandens privalumus vardija ir sveikos mitybos šalininkai, ir dietologai, ir gydytojai, bet ar tikrai apie vandenį jau žinome viską?

Žmogaus kūno didžiąją dalį sudaro vanduo, tad jis kiekvienam iš mūsų ne  ką mažiau svarbus ir reikalingas nei maistinės medžiagos.<br>123rf nuotr.
Žmogaus kūno didžiąją dalį sudaro vanduo, tad jis kiekvienam iš mūsų ne ką mažiau svarbus ir reikalingas nei maistinės medžiagos.<br>123rf nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Apr 2, 2018, 5:02 PM

Žmogaus kūno didžiąją dalį sudaro vanduo, tad jis kiekvienam iš mūsų ne ką mažiau svarbus ir reikalingas nei maistinės medžiagos. Turbūt daugelis jau išmokote apskaičiuoti, kiek vandens pagal savo kūno svorį turėtumėte išgerti kas dieną – tereikia savo kūno masę padauginti iš 0,03, tad jei sveriate, pavyzdžiui, 60 kilogramų, jūs per dieną turėtumėte išgerti 1,8 l vandens.

Deja, bendrovės „Samsung“ žiemą atliktas tyrimas parodė, kad didžioji dalis apklaustųjų – net 47 proc. – per dieną išgeria vos 3 – 6 stiklines vandens. Tad kokį jį gerti, kada jį gerti ir ar tikrai vos prabudus reikėtų pulti prie vandens stiklinės su citrina?

Mitas: per dieną žmogus turėtų išgerti du litrus skysčių

Turbūt daugelis girdėjote teiginį, kad kiekvienas žmogus per dieną turėtų išgerti du litrus skysčių. Tiesos šiame teiginyje yra, bet ne visai. Pagalvokite apie savo rutiną – kiek skysčių per dieną suvartojate? Galbūt rytą pradedate nuo kavos puodelio, perpiet pasisotinate vaisių kokteiliu, o vakare dar išgeriate arbatos?

Deja, daugelis daro klaidą manydami, kad visi šie ir kiti panašūs gėrimai yra prilyginami skysčiams – visa tai, ką išgeriate, neturėtų būti skaičiuojama kaip vanduo. Taip pat svarbu paminėti, kad kiekvienas puodelis ar stiklinė kitų skysčių turėtų būti papildyti stiklu vandens. Deja, technologijų bendrovės atliktas tyrimas parodė, kad lietuviai vandens išgeria gerokai per mažai.

Mitas: rytą pradėkite nuo stiklinės vandens su citrina

Patarimą, jog rytą reikėtų pradėti nuo stiklinės vandens su citrina, turbūt skaitėte ar girdėjote daugelis. Deja, turbūt mažoji dalis išgirdusiųjų žino, kokios temperatūros turėtų būti geriamas vanduo bei kuriuo ryto metu reikėtų mėgautis šiuo gėrimu.

Jei prabudę pirmą kartą valgote tik po kurio laiko, įsidėmėkite, kad vandenį su citrina reikėtų gerti ne iš karto – nusimatykite, kad šį ryto ritualą reikėtų atlikti bent valandą prieš pirmąjį valgymą, kad pasiektumėte geriausių rezultatų. Negana to, atkreipkite dėmesį, kokios temperatūros vandenį pilate į stiklinę – jis neturėtų gelti dantų nuo šalčio ar būti pernelyg karštas. Jei geriate pernelyg vėsų, pavyzdžiui, kambario temperatūros vandenį, jūsų kūnas turės skirti papildomos energijos tam, jog jis taptų kūno temperatūros.

Mitas: negalima gerti vandens kartu su maistu

Vienos tiesos, kuomet kalbame apie tai ar galima vartoti gėrimus kartu su maistu, turbūt nerasime, nes kiekvieno žmogaus skrandis veikia skirtingai, tad akivaizdu, kad turėtų skirtis ir patarimai, kaip maitintis.

Štai gydytojai gastroenterologai teigia, kad papildomi skysčiai neleidžia deramai atlikti darbo skrandžio sultims, kurios paruošia maistą tolesniam virškinimui. Mitybos ekspertai šiuo klausimu kiek atlaidesni – jei valgymo metu jaučiate, kad jus troškina, geriau nekentėkite, o išgerkite kelis gurkšnius šilto vandens.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.