Padeda šalti kompresai ir ramunėlės
Šiltuoju metų sezonu dažniausiai sulaukiami uodų įkandimai, pastebi J.Aleknienė. Ji pasakoja, kad tuomet vaistinėse apsilanko daugiau uodų sugeltų žmonių, besiskundžiančių ir pirmosiomis alerginėmis reakcijomis.
„Visų pirma, uodo įkąstą vietą reikėtų pašaldyti naudojant šaltą kompresą arba vėsinantį poveikį turinčius gelius. Visi šie geliai sudėtyje turi priešalerginių ir priešuždegiminių vaistų, tad jie iš karto vėsina malšindami niežulį, taip pat palaipsniui mažina uždegimą, patinimą ir raudonį. Itin svarbu nepamiršti – niežtinčių įkandimų kasyti negalima, nes taip tik padidinsite tinimą bei sustiprės infekcijų rizika“, – sako J. Aleknienė.
Jei namuose nėra vaistinių preparatų, pirmajai pagalbai po uodų įkandimų vaistininkė rekomenduoja išbandyti ramunėlių kompresus. Taip pat galima tiesiog patrinti įkastą vietą stipresne ramunėlių arbata suvilgytu vatos diskeliu. Ramunėlės pasižymi antiseptiniu bei raminamuoju poveikiu, todėl trumpam gali numalšinti niežėjimą įkandus uodui.
Gėlių kvapo kvepalus pataupykite rudeniui
Norint išvengti bičių širšių, vapsvų įgėlimų, vaistininkė pataria neiti į lauką pasikvėpinus stipraus gėlių kvapo kvepalais. Moteriški rožių ar pakalnučių aromatai pritraukia vabzdžius, taip pat juos gali privilioti ledų ar vaisių kokteiliai, todėl rekomenduojama gamtoje vengti saldėsių.
„Ieškant stipresnės apsaugos, galima rinktis vabzdžius atbaidančius repelentus. Tik labai svarbu atkreipti dėmesį į jų naudojimo subtilybes – vienus galima purkšti ant rūbų, o kiti gali būti naudojami tik ant odos.
Taip pat svarbu pasižiūrėti nuo kokio amžiaus galima naudoti priemonę, nes mažesnių vaikų oda yra jautresnė, lengviau pažeidžiama, tad kai kurios priemonės gali sudirginti jų odą“, – atkreipia dėmesį J. Aleknienė.
Vaistininkė priduria, nuo uodų įkandimų gali padėti apsisaugoti ir natūralūs eteriniai aliejai. Geriausiai juos atbaidys čiobreliai, levandos, citrinos, citrinžolės, rozmarinai ir pipirmėtės.
Alergijų grėsmė
Neretai manoma, kad alergiją sukelia tik
bitės ir širšės. Visgi vaistininkė atskleidžia, kad alerginių reakcijų pasitaiko ir po uodų įkandimo. Tokias vietas įprastai galima numalšinti vaistais nuo alergijos. Šie ne tik skatina greitesnį gijimą, malšina tinimą, bet ir mažina niežėjimą. Jaučiant didelį skausmą, galima išgerti ir vaistų nuo jo.
„Tačiau įgėlus bet kokiam vabzdžiui, būtina stebėti organizmo reakcijas. Labai alergiškiems žmonėms po įgėlimo gali prasidėti anafilaksinis šokas, o tai labai rimta būklė, reikalaujanti greitos reakcijos.
Pastebėjus tokius simptomus kaip dusimas, kraujospūdžio nukritimas, baimė, nerimas, burnos ertmės tinimas būtina skubiai kreiptis į gydytoją. Kol nukentėjęs žmogus dar gali nuryti, būtina suvartoti priešalerginių vaistų“, – pažymi J. Aleknienė.