Aktyviam laisvalaikiui kliudo pilvo pūtimas? Štai ką reikia žinoti

Galima pasidžiaugti, kad šiomis dienomis vis dažniau žmonės susirūpina savo sveikata, o norėdami ją pagerinti neretai pradeda nuo fizinės būklės tobulinimo. Reguliari fizinė veikla padeda išlaikyti sveiką kūno svorį, sustiprinti raumenis ir kaulus, pagerinti kvėpavimą, širdies funkciją, sumažinti patiriamą kasdienį stresą bei pagerinti nuotaiką, o vaikams – kognityvinių gebėjimų lavinimasį.

Beveik visoms amžiaus grupėms kaip pagrindiniu judėjimo būdu rekomenduojama užsiimti aerobine fizine veikla, t.y. bėgimu, vaikščiojimu, plaukimu, šokinėjimu su šokdyne ar svarmenų kilnojimu.<br>„Unsplash“ nuotr.
Beveik visoms amžiaus grupėms kaip pagrindiniu judėjimo būdu rekomenduojama užsiimti aerobine fizine veikla, t.y. bėgimu, vaikščiojimu, plaukimu, šokinėjimu su šokdyne ar svarmenų kilnojimu.<br>„Unsplash“ nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Aug 30, 2023, 9:05 AM

Be to, sportavimas padeda mažinti ligų, tokių kaip širdies ir kraujagyslių ligos (pavyzdžiui, hipertenzija, koronarinės širdies ligos, insultas), diabetas, depresija ir vėžys, riziką. Todėl svarbu įtraukti reguliarius fizinio aktyvumo įpročius į savo gyvenimo būdą ir rūpintis savo sveikata ir gerove.

Patarimai fiziniam aktyvumui pagal amžiaus grupes

Beveik visoms amžiaus grupėms kaip pagrindiniu judėjimo būdu rekomenduojama užsiimti aerobine fizine veikla, t.y. bėgimu, vaikščiojimu, plaukimu, šokinėjimu su šokdyne ar svarmenų kilnojimu. Žemiau pateikiamos fizinio krūvio rekomendacijos kiekvienai amžiaus grupei:

  • 5–17 metų vaikai ir paaugliai: bent 60 minučių per dieną turėtų užsiimti vidutiniškai intensyvia ar intensyvia aerobinio tipo fizine veikla. 3 dienas per savaitę turėtų būti įtraukta energinga, kaulus ir raumenis stiprinanti veikla (svarmenų kilnojimas). Be to, reikėtų kuo mažiau laiko praleisti sėdint, o sėdėjimo metu karts nuo karto daryti nedideles pertraukas pajudėjimui.
  • 18–64 metų ir virš suaugusieji: ne mažiau kaip 150–300 minučių užsiimti vidutinio intensyvumo aerobine fizine veikla arba bent po 75–150 minučių didelio intensyvumo aerobine fizine veikla. Gali būti ir lygiavertis vidutinio bei didelio intensyvumo aktyvumo derinys visą savaitę. Taip pat 2 ar daugiau dienų per savaitę derėtų užsiimti vidutinio ar didesnio intensyvumo veikla, stiprinančia visas pagrindines raumenų grupes. Reikėtų kuo mažiau laiko praleisti sėdint, o sėdėjimo metu karts nuo karto daryti nedideles pertraukas pajudėjimui.

Taip pat, visos nėščios ar neseniai pagimdžiusios moterys, kurioms nėra kontraindikacijų, kiekvieną savaitę turėtų užsiimti bent po 150 minučių vidutinio intensyvumo aerobine fizine veikla.

Problemos, su kuriomis susiduriama sportuojant, ir jų sprendimai

Kartais pasitaiko, kad netikėtai padidintas fizinis krūvis raumenims, neteisingas pratimų atlikimas sportavimo metu, netinkamai sureguliuota mityba ar per greitas mitybos pakeitimas gali sukelti virškinamojo trakto problemų. Dažnai fizinės veiklos metu pasitaiko pilvo pūtimas, kurį gali lemti dehidratacija ar suvartotas per didelis kiekis vandens, persivalgymas prieš pat sportavimą, per didelė aplinkos šiluma, tvankumas patalpoje.

Tokiai problemai gali padėti ir vaistai su simetikonu, pavyzdžiui, Espumisan Easy burnoje tirpstančias granulės. Jos naudojamos pilvo pūtimo, atsiradusio dėl dujų susikaupimo, bei tempimo pojūčio pilve mažinimui, spaudimo viršutinėje pilvo dalyje ir gurgimo skrandyje bei žarnyne palengvinimui. Veiklioji medžiaga simetikonas, pakeisdamas dujų burbulų paviršiaus įtempimą, sustabdo jų formavimąsi bei skatina dujų pasišalinimą rezorbuojantis pro žarnų sieneles. O vaistinio preparato sudėtyje esančios pagalbinės medžiagos yra gamtinės kilmės, nėra parabenų ar laktozės.

Granulės tiekiamos atskiruose paketėliuose, kuriuos galima nešiotis su savimi ir vartoti pajutus nemalonius pilvo pūtimo ar kitus su dujų susikaupimu susijusius simptomus. Jos yra malonaus citrinų skonio, nereikia užgerti vandeniu. Svarbu atsiminti, kad prieš vartojant bet kokį vaistą būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku bei atidžiai perskaityti informacinį lapelį. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti sveikatai.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.
„Nauja diena“: ką reiškia kandidato R. Žemaitaičio pasitraukimas iš Seimo?