Slogai ir užsikimšusiai nosiai – jūros vanduo: pataria, kaip pasirinkti

Sloga ir užsikimšusi nosis – šių simptomų sunku išvengti žiemos sezonu, kai auga peršalimo ir viršutinių kvėpavimo takų ligų skaičiai. Visgi, „Eurovaistinės“ vaistininkas Mindaugas Rutalė pasakoja, kad nesvarbu – jus vargintų bėganti ar užsikimšusi nosis – jums gali padėti jūros vanduo. Tik vaistininkas pabrėžia – norint greičiau atsisveikinti su nepageidaujamais simptomais, svarbu žinoti, kada rinktis izotoninį jūros vandenį, o kada – hipertoninį.

Peršalimas<br>123rf nuotr.
Peršalimas<br>123rf nuotr.
Mindaugas Rūtalė<br>Pranešimo siuntėjų nuotr.
Mindaugas Rūtalė<br>Pranešimo siuntėjų nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

2024-01-23 09:50

Tiek užgulusiai, tiek bėgančiai nosiai

Sloga arba užsikimšusi nosis gali būti vieni iš pirmųjų ūmios viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų, įvardija vaistininkas Mindaugas Rutalė:

„Dažniausiai su šiais nepageidaujamais simptomais susiduriame peršalę arba susirgę virusinių kvėpavimų takų infekcijomis. Tuomet sutrinka nosies gleivinės funkcijos. Nosies gleivinėje pradeda daugintis virusai, o organizmas, kovodamas su jais, stengiasi išvalyti gleivinę. Nesvarbu, ar nosis būtų užgulusi, ar bėganti, simptomus numalšinti gali padėti purškiamas jūros vanduo.

Jame gausu natrio chlorido, o taip pat mineralų ir mikroelementų kaip magnis, kalcis, kalis, varis, cinkas bei dar daug kitų. Tik svarbu būti atidiems – skirtinguose purškiamuose jūros vandenyse gali skirtis esami mineralai ir mikroelementai, dėl to reikia skaityti priemonės sudėtį“, – pasakoja vaistininkas.

Izotoninis jūros vanduo

„Izotoninio jūros vandens medžiagų koncentracija paprastai yra tokia pati arba artima žmogaus organizmo ląstelėms, įskaitant nosies gleivinės ląsteles. Dėl to jis gali būti naudojamas ir kasdieninei nosies gleivinės higienai.

Jį naudodami mes galime išvalyti nosies gleivinėje susikaupusias dulkes, nešvarumus ir alergenus, o šiuo sezonu tai gali pagelbėti norint anksčiau laiko iš nosies gleivinės pašalinti galimai atsiradusius infekcijų sukėlėjus“, – pasakoja vaistininkas M. Rutalė.

Jis priduria, kad būtent izotoninį jūros vandenį gydytojas gali paskirti ir mažiesiems, tik svarbu ant pakuotės ieškoti žodžio „vaikams“. Taip pat šį jūros vandenį gali būti rekomenduojama vartoti kaip prevencinę priemonę žmonėms, kurie daug laiko praleidžia užterštoje aplinkoje, taip pat pavasarį ir vasarą, kai siautėja sezoninės žiedadulkių alergijos.

Hipertoninis jūros vanduo

Vaistininkas pasakoja, kad hipertoninio jūros vandens medžiagų koncentracija yra didesnė negu nosies gleivinės ląstelėse. Todėl šią priemonę jis pataria rinktis tais atvejais, kai jau susidūrėme su ūmesniu nosies gleivinės funkcijos sutrikimu, pasireiškiančiu stipria sloga ar užgulusia nosimi.

„Hipertoninis jūros vanduo turi kone dvigubą efektą. Jis gali palengvinti nosies paburkimą, dėl ko sumažėja nosies užgulimas, o taip pat palengvėja sloga. Su jo pagalba galime iš nosies gleivinės pašalinti ne tik gleivių perteklių, bet ir kartu su jomis ligos sukėlėjus – virusus ir bakterijas. Jį galima vartoti po 1–3 įpurškimus 2–3 kartus per dieną, tik prieš vartojant patariama pasitarti su savo gydytoju arba vaistininku“, – pataria M. Rutalė.

Jis pabrėžia, kad jūros vanduo palengvina ne tik minėtus simptomus, bet ir gali sumažinti nosies gleivinės peršėjimą ir jo sukeliamą čiaudulį. Tai gali būti naudinga tiek sergant peršalimo ir virusinėmis ligomis, tiek susiduriant su sezoninėmis alergijomis.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.