Nevalingas rankų drebėjimas – ligos pranašas?

Ar kalbėdami viešai juntate drebantį balsą? Ar pastebite drebančias savo rankas? Iš tiesų nevalingai drebėti gali bet kuri kūno dalis, medicinoje nevalingas, ritmiškas bet kurios kūno dalies drebėjimas vadinamas tremoru. Kada jau metas dėl to sunerimti?

Drebėjimas gali prasidėti bet kokio amžiaus žmogui – net ir vaikams ar paaugliams.<br>123rf nuotr.
Drebėjimas gali prasidėti bet kokio amžiaus žmogui – net ir vaikams ar paaugliams.<br>123rf nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

lrt.lt

Apr 28, 2015, 4:24 PM, atnaujinta Jan 5, 2018, 2:44 PM

Gydytoja neurologė, medicinos mokslų daktarė Inga Slautaitė sakė, jog dažniausiai pacientai į gydytojus kreipiasi dėl drebančių rankų.

Šis simptomas iš tiesų gali būti paprasto susijaudinimo padarinys, tačiau taip pat gali būti ir rimtos ligos pranašas. Todėl, gydytojos neurologės teigimu, pacientai teisingai elgiasi siekdami išsitirti dėl drebančių rankų.

Drebėjimas gali prasidėti bet kokio amžiaus žmogui – net ir vaikams ar paaugliams.  Visiškai sveikas žmogus gali turėti kokią nors tremoro (kūno dalies drebėjimo) rūšį. Patikrinti, ar turime drebančias rankas galime mėgindami įverti siūlą į adatą ištiestomis rankomis.

Tačiau jei jums nepavyksta atlikti tokio pratimo – nereiškia, kad kas nors ne taip. Tokiu atveju pasireiškiantis drebėjimas, pasak I. Slautaitės vadinamas fiziologiniu. Drebėjimas gali atsirasti jei žmogus patiria nuolatinį stresą, nuovargį, vartoja daug kofeino ar rūko, vartojant medikamentus, esant skydliaukės sutrikimams ar po intensyvių sportinių treniruočių.

Sunerimti ir kreiptis į medikus reikėtų, jei drebėjimas kartojasi. Pati dažniausia drebėjimą sukelianti liga – tai esencialinis tremoras. Manoma, jog 60 proc. šios ligos atvejų – tiesiog paveldimi. Liga dažniausiai pasireiškia kurios nors vienos kūno dalies drebėjimu.

„Jei rankų drebėjimas užsitęsia pakankamai ilgą laiką, rankos dreba ne vienerius metus ir tai jau trukdo atlikti tam tikrus veiksmus: pavyzdžiui, imant puodelį į ranką, rašant – reikėtų kreiptis į gydytoją“, – sakė dr. I. Slautaitė.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.