Kankina sąnarių skausmas? Štai ką turėtumėte žinoti

Dauguma iš mūsų turbūt ne kartą jutome skausmus smulkiuose sąnariuose – rankų pirštuose, pėdų sąnarėliuose. Kodėl jie atsiranda, o kartais net savaime išnyksta? Kokiais preparatais reiktų gydyti sąnarėlių skausmus? Apie tai „Lietuvos ryto“ televizijos laidoje „Namų daktaras“ pasakojo Medicinos diagnostikos ir gydymo centro reumatologė Jūratė Eidžiūnėnė.

Smulkiųjų sąnarių problemos ypač pastebimos pavasarį.<br>123rf nuotr.
Smulkiųjų sąnarių problemos ypač pastebimos pavasarį.<br>123rf nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Mar 18, 2016, 10:01 AM, atnaujinta Jun 1, 2017, 9:37 AM

Kokio amžiaus pacientus vargina smulkiųjų sąnarių skausmai?

Nors dažniausiai sąnarių ligos – vyresnių žmonių ligos, šiandien daugėja ir jaunų pacientų, kurie daug dirba kompiuteriu, naudojasi mobiliaisiais telefonais. Prie kompiuterių sėdima netaisyklingoje padėtyje, neteisingai laikomos rankos, tad žmonės skundžiasi ne tik sąnarių skausmais, bet ir rankų tirpimu, riešo, pečių juostos skausmu.

Vyresnio amžiaus žmonės, ypač moterys nuo 45 m., pradeda skųstis ir smulkiais sąnarėliais – tolimaisiais, mažaisiais plaštakų sąnariais. Šios ligos dažniausiai yra susijusios su hormonų apykaita, tačiau daug kas priklauso ir nuo genetikos. Smulkiųjų sąnarių problemos ypač pastebimos pavasarį, vasarą, kuomet prasideda sodo darbai – ravėjimas, sodinimas. Žinoma, smulkiųjų sąnarių skausmas gali būti ir dėl uždegiminių ligų, patirtų infekcijų.

Dėl ko kaime gyvenančių moterų sąnariai dažnai yra iškraipyti?

Labai geras pavyzdys – karvės melžimas, kuomet apkraunami pirštų raumenys, kurie lenkia sąnarėlius. Tuomet vieni raumenys dirba daugiau, kiti išvis nedirba. Toms darbščioms moterims dažniausiai būna virš 40 metų, nebėra estrogenų, kurie yra apsauga nuo pokremzlinio audinio pasikeitimo, todėl dėl hormonų pasikeitimo retėja kaulas.

O kaulas yra įdomus dalykas – jei kur jo trūksta, jis pradeda auginti kitoje vietoje, dėl to atsiranda kaulinės išaugos sąnario kauliniame paviršiuje.

Kada jaučiamas didžiausias skausmas smulkiuose sąnarėliuose?

Ryte arba po fizinio krūvio. Pasimankštinus ryte gali pagerėti, jei duodamas ne per didelis krūvis. Dažniausiai žmones su smulkiųjų sąnarių pakitimais vargina smulkus darbas – prie konvejerio, siuvinėjimas, sagų siuvimas, paltų siuvimas su adata.

Kaip gydyti smulkiųjų sąnarėlių skausmus?

Labai geras būdas – geliniai tepalai. Tai nereceptiniai produktai, parduodami vaistinėse.

Tepalais du kartus per dieną reikia sutepti paveiktą sąnarį. Pacientai sako, kad jie pagerėjimą jaučia net po 3-5 dienų, tačiau tepalu tepti reiktų dar 2-3 savaites. Tuomet daroma pertrauka.

Kadangi visų sąnarių struktūra yra ta pati, tepalus galima naudoti visiems sąnariams. Geliai ypač tinka riešo nykščio sąnariams, kadangi šio sąnario problemos yra gana dažnos ir skausmingos.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.