Tokios baisybės laukia jūsų, jei netinkamai gydysite grybelį

Lietuviai garsėja potraukiu gydytis ligas įvairiais liaudiškais metodais. Pėdų grybelis – taip pat vienas iš tokių susirgimų, dėl kurių dažniau dairomasi spintelėse ir internete, bet ne skubama pas gydytoją ar vaistininką. Ir neretai visai be reikalo! Mat negydomas ar netinkamai gydomas grybelis gresia baisesnėmis pasekmėmis. Štai kas gali jums nutikti.

 123rf nuotr.
 123rf nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

May 26, 2017, 4:05 PM

1. Jei ignoruosite ligą, iš pradžių kamuos tarpupirščių niežulys, vėliau grybeliu dažniausiai apsikrečia ir nagai. Dažniausiai grybelis plinta žmonėms, kurie turi silpną imuninę sistemą arba tiems, kuriems taikoma chemoterapija, taip pat garbaus amžiaus žmonėms.

2. Dažniausia grybelinės infekcijos suvešėjimo vieta – didžiojo kojos piršto nagas. Iš pradžių jo šonai pagelsta, atsiranda nedidelių dėmelių, vėliau nagas gali net pradėti irti ir galiausiai visiškai sunykti.

3. Ilgai negydomas grybelis gali išplisti ir į kitas kūno vietas, pavyzdžiui, į rankas, kojas ar nugarą. Ant odos gali atsirasti įvairių įtrūkimų, kurie atveria laisvą kelią infekcijoms patekti į kraują, o žmonėms, kurių prasta kraujo cirkuliacija, šios infekcijos gali sukelti dar didesnes ligas. Negydoma grybelinė infekcija organizme gali sukelti egzemą, alergiją, dilgėlinę, nagų grybelį, todėl delsti negalima.

4. Ilgai negydyto nagų grybelio pasekmės gali jaustis visą gyvenimą. Ataugęs naujas nagas dažnai būna pakitusios formos, storesnis arba tamsesnis nei anksčiau.

Todėl nedelskite, dėl grybelio gydymo pasikonsultuokite su gydytoju ar vaistininku. Šis procesas gali trukti net iki 6 mėnesių, bet šią ligą įveikti būtina. Jeigu pastebėjote pirmuosius požymius: paraudusius, suskeldėjusius tarpupirščius, niežulį, iš karto kreipkitės į gydytoją. Ankstyva diagnostika ir gydymas ligai neleis išplisti pasikartoti.

Jei jau bus pažeisti ir nagai, vietinės priemonės gali nebūti tokios efektyvios, todėl gali tekti vartoti geriamųjų vaistų arba imtis gydomųjų lazerio procedūrų.

Esant odos pažeidimui, medikai skirs specialų kremą nuo grybelio. Jį reikės tepti ant švarios, sausos odos. Tepti ne tik pažeistą vietą, bet abejų pėdų padus, tarpupirščius. Svarbi yra ir avalynės dezinfekcija bei kojinių keitimas.

 Tinkamai gydant grybelį sumažės ir tikimybė apkrėsti liga šeimos narius.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.