Novosibirsko medikai narkomanus ir alkoholikus gydo rykštėmis

Novosibirsko medicinos specialistai atrado unikalų metodą, padedantį išgydyti nuo priklausomybės narkotikams ir alkoholiui. Naujo metodo pranašumas slypi jo efektyvume ir prieinamume. Juk susirasti rykštę ir ja išvanoti žmogaus užpakalį gali bet kuris, rašo kp.ru.

Rusijoje alkoholikus pradėta gydyti rykštėmis.<br>123rf
Rusijoje alkoholikus pradėta gydyti rykštėmis.<br>123rf
Daugiau nuotraukų (1)

lrytas.lt

2013-01-18 06:42, atnaujinta 2018-03-13 18:30

Gydytojas Germanas Pilipenko ir medicinos profesorė Marina Čuchrova atkreipė dėmesį į tai, kad pacientams, kurie yra priklausomi nuo alkoholio ir narkotikų, trūksta endorfinų hormonų, kitaip dar vadinamų „laimės hormonų“. Gydytojai sugalvojo, kaip galima pakelti šių biologiškai aktyvių medžiagų lygį organizme: reikia paguldyti ligonį ant kušetės ir gerai išplakti jį rykšte.

Pacientai, savo kailiu patyrę šį gydymo metodą, tvirtina, kad tai padėjo jiems pamiršti pražūtingus pomėgius ir pradėti naują gyvenimą. Viena iš jų – 22 metų Natalija, sugebėjusi įveikti priklausomybę nuo heroino.

„Мano potraukis narkotikams vos neatėmė mano gyvybės, todėl sutikau išmėginti metodą, apie kurį pasakojo mama. Aš atsiguliau ant kušetės ir po kelių minučių pajutau deginantį skausmą, pereinantį į kankinamą agoniją. Po kiekvieno kirčio rėkiau ir verkiau, todėl gydytojas dažnai klausė, ar jis gali tęsti procedūrą. Tai iš tikrųjų labai nemalonu. Po seanso mano kūnas stipriai įkaito ir pradėjo smarkiai prakaituoti.

Dabar jaučiuosi tarsi iš naujo gimusi ir į pradėjau žvelgti pasaulį visai kitomis akimis. Skausmas padėjo suprasti, kaip arti mirties buvau atsidūrusi. Daug mano draugų dėl tokio mano žingsnio galvoja, kad man pasimaišė protas. Pirmą kartą po penkių metų, tiek laiko vartojau narkotikus, aš ir vėl jaučiuosi normaliu žmogumi“, – pasakojo mergina.

Praėjus keliems gydymo mėnesiams Natalija išėjo iš ligoninės ir įsidarbino dispečere. Tokių pat rezultatų pavyko pasiekti ir 41 metų Jurijui, kuris piktnaudžiavo alkoholiu. Taip jis mėgindavo po sunkios darbo dienos atsikratyti įtampos ir streso.

„Pirmo smūgio metu aš rėkiau nesavu balsu ir keikiausi baisiausiais keiksmažodžiais. Užtat jau kitą dieną man pradingo noras net prisiliesti prie degtinės butelio, stovinčio šaldytuve. Tiesa, sugyventinė iškėlė skandalą, kai pamatė ant mano nugaros randus. Ji pagalvojo, kad aš jai neištikimas su iškrypėle. Tačiau aš jai viską paaiškinau ir dabar ji didžiuojasi manimi“, – noriai dalinosi savo patirtimi vyras.

Anot profesorės M. Čuchrovos, šis gydymo metodas – tai paskutinis gydymo etapas, kai nepadeda nei psichologinės konsultacijos, nei detoksikacinė terapija.

„Prieš pradėdami šią procedūrą mes atidžiai išanalizuojame paciento tyrimus, atliekame visapusišką jo apžiūrą. Seanso metu atidžiai stebime kiekvieną žmogaus reakciją į skausmą ir jo būseną. Kai pastebime, kad ligonis patiria seksualinį pasitenkinimą, iš karto nutraukiame procedūrą“, – pabrėžė M. Čurchrova.

Parengė Sniegė Pilypienė

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.