Draudikai įspėja: ką daryti, kad savaitgalio slidinėjimas nesibaigtų ligoninėje

Medikai teigia, kad slidžių mėgėjai, nuo darbo stalo savaitgalį įšokę tiesiai į slidininko batus, gauna didžiausias traumas. Ligoninių priimamieji liudija, kad žiemos pramogos gerokai padidina įvairių traumų skaičių.

Vilniaus universitetinės ligoninės Santariškių klinikos ambulatorinės reabilitacijos skyriaus vedėja gydytoja Ieva Slivovskaja sako, kad nemaža dalimi traumos įvyksta dėl nemokėjimo pasiruošti intensyviam savaitgaliui ar atostogoms.<br>123rf
Vilniaus universitetinės ligoninės Santariškių klinikos ambulatorinės reabilitacijos skyriaus vedėja gydytoja Ieva Slivovskaja sako, kad nemaža dalimi traumos įvyksta dėl nemokėjimo pasiruošti intensyviam savaitgaliui ar atostogoms.<br>123rf
Daugiau nuotraukų (1)

lrytas.lt

2013-01-25 11:31, atnaujinta 2018-03-13 06:50

Draudikai pastebi, kad prieš vykdami į slidinėjimo trasas žiemos sporto entuziastai vis dažniau apsidraudžia. „PZU Lietuva“ ekspertai atkreipė dėmesį, kad vien per paskutinįjį gruodį ir sausį besidraudžiančiųjų nuo nelaimingų atsitikimų ir kelionių draudimu šoktelėjo 32 proc., palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu. Be to, slidininkai pradėjo rimtai vertinti pavojų trasoje kliudyti ir sužeisti kitus žmones. Asmens civilinės atsakomybės draudimo sutarčių skaičius išaugo 50 proc.

Ekspertų patirtis rodo, jog kasmet už patirtas traumas išmokama vis daugiau – šiemet vien už slidinėjimo sezono traumas, draudikai išmoka iki 30 proc. daugiau išmokų.

„Dažniausi sužalojimai - įvairių kūno vietų sumušimai, raiščių patempimai, plyšimai, išnirimai, kaulų lūžiai. Kelių kaulų, šonkaulių lūžimai kartais reikalauja ir operacijos ar stacionarinio gydymo. Kai tokios nelaimės nutinka užsienio kurortuose, gydymas ir ligonio transportavimas atsieina kelias dešimtis tūkstančių litų“, - konstatuoja „PZU Lietuva“ Asmens draudimo produktų vadovė Gitana Beinorienė.

Žeimos sporto mėgėjai jau ir Lietuvoje turi pakankamai vietų pramogauti – vykstama į Druskininkus, Birštoną, Ignaliną. Taigi slidinėjimas nebėra tik užsienio kelionių tikslas. Atitinkamai ir traumų daugėja tiek užsienyje, tiek Lietuvoje. Pasak G. Beinorienės, net ir įprastas savaitgalis, skirtas praleisti Lietuvos slidinėjimo trasose, gali baigtis rimtomis traumomis. Tik į užsienį slidinėti vykstantys keliautojai linkę apsidrausti, o slidinėti savaitgalį išsiruošę į Lietuvos kurortą nesusimąsto apie tas pačias grėsmes.

Vilniaus universitetinės ligoninės Santariškių klinikos ambulatorinės reabilitacijos skyriaus vedėja gydytoja Ieva Slivovskaja sako, kad nemaža dalimi traumos įvyksta dėl nemokėjimo pasiruošti intensyviam savaitgaliui ar atostogoms.

„Slidinėti ar keliauti išsirengiama be jokio fizinio pasirengimo. Sėdimą darbą dirbančio žmogaus sąnariai, raiščiai, kaulai staiga gauna didelį fizinį krūvį ir, žinoma, jo neatlaiko. Prieš vykstant atostogų ar slidinėti savaitgalį, per kurį reikės intensyviau judėti, būtina bent kelis mėnesius rimčiau pasitreniruoti, išmankštinti tas mūsų kūno vietas, kurios bus fiziškai labiau apkrautos. Tai gerokai sumažins tikimybę tokių traumų, kurios įvyksta, atrodytų, lygioje vietoje“, - teigia gydytoja reabilitologė.

Pasak jos, išsigydyti kojų traumas – ar tai būtų lūžęs kaulas, ar trūkęs raištis – trunka iki kelių mėnesių. Kartais trauma apie save gali priminti ir visą likusį gyvenimą.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.