Kuo naudingas bėgimas vyresnio amžiaus moterims?

Bėgiojanti moteris – nieko neįprasto šiais laikais, tačiau vyresnio amžiaus bėgikių gatvėje sutiksi ne taip jau ir daug. Įdomu, dėl kokių priežasčių: suprastėjusios sveikatos ar nesmagumo jausmo? Pasak fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojo Jono Girskio, moterims, kaip ir vyrams, jokių amžiaus ribų bėgiojimui nėra. Stereotipus laužo ir naktinio moterų bėgimo „We Own The Night” vyresnio amžiaus dalyvės, kurioms svarbiausia yra gera savijauta, bet ne aplinkinių nuomonė.

Daugiau nuotraukų (1)

lrytas.lt

Jul 18, 2014, 11:28 AM, atnaujinta Feb 11, 2018, 9:41 PM

„Prieš 2,5 tūkst. metų dar Senovės Graikijoje, ant milžiniškos uolos buvo iškalti tokie žodžiai: „Jeigu nori būti stiprus – bėgiok, nori būti gražus – bėgiok, nori būti protingas – bėgiok“.

Tačiau šalia šių žodžių nebuvo iškalta taisyklių, kaip reikėtų bėgioti ir kada sustoti. Nei moterims, nei vyrams jokių amžiaus limitų bėgti nėra, – sako fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas, neurologas, manualinės terapijos specialistas Jonas Girskis, tačiau, pasak specialisto, žmonės, prieš pradėdami bėgioti, dažniau vadovaujasi emocijomis, o ne sveiku protu.

„Neadekvačiai įvertintos fizinės galimybės, per didelis krūvis treniruočių metu, pasirinkta per ilga bėgimo distancija ar po bėgimo nesudaromos sąlygos atsistatyti organizmo energetiniams resursams gali nualinti organizmą. Tada bėgimas tikrai neatneš nei naudos sveikatai, nei sportavimo malonumo“, – sako J. Girskis.

Anot gydytojo, “bėgimas yra klasikinė ištvermę lavinanti sporto šaka, o fiziškai savo prigimtimi moterys yra silpnesnės už vyrus, tad moterų didžiulės ištvermės demonstravimas sporte, mano manymu, neturi prasmės ir gali būti žalingas sveikatai. Tuo tarpu saikingas bėgiojimas gali atnešti ir naudos.“

Gydytojas įsitikinęs, kad nors bėgimas nereikalauja didelių išlaidų pasirengimui, gali atnešti labai daug naudos moters kūnui: mažėja rizika susirgti osteoporoze, gerinama menopauzės periodą išgyvenančių moterų seksualinio gyvenimo kokybė bei sumažinami atsiradę nemalonūs simptomai. Bėgimą galima išnaudoti ir kaip puikiausią prevenciją nuo įvairiausių ligų: širdies bei kraujagyslių, net Alzheimerio ligos. Na, ir be abejonės, bėgimas puikiai tinka figūros dailinimui: bėgant didėja kojų ir sėdmenų raumens tonusas ir masė, todėl mažėja šių sričių celiulito požymiai, o bėgimo metu deginamos kalorijos gali padėti išspręsti nedidelio antsvorio problemas.

Puikus įrodymas, kad bėgimui amžiaus limito nėra – antrą kartą vyksiančio naktinio moterų bėgimo „We Own The Night“ dalyvė, netrukus minėsianti 64 metų sukaktį, Kornelija Dusevičienė.

Moteris bėgioti pradėjo kiek daugiau nei prieš dešimtmetį, o savo pirmąjį maratoną įveikė būdama 60 metų.

„Bėgimas man yra atgaiva ir geros savijautos garantas. Esu tik mėgėja, nesiekianti išskirtinių rezultatų. Man bėgioti yra tiesiog smagu“, – sako K. Dusevičienė. Moteris įprastai bėgioja kiekvieną dieną: darbo dienomis nubėga apie 8 km, o savaitgaliais įveikia ir 15 km. Moteris juokauja, kad rugpjūtį vyksiantis naktinis moterų bėgimas jai – tik lengva treniruotė.

Visos moterys, norinčios išmėginti savo jėgas naktinėje bėgimo šventėje, gali registruotis internetinėje svetainėje: www.sheruns.lt.

„We Own The Night“ bėgimai, kasmet sutraukiantys tūkstančius moterų, vyksta tokiuose miestuose, kaip Londonas, Paryžius, Amsterdamas, Berlynas, Milanas ir kitur. Lietuvoje jis organizuojamas antrą kartą ir šiais metais vyks rugpjūčio 23 dieną, Vilniaus senamiestyje.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.