Kaip nuimti ligonio priežiūros naštą nuo artimųjų pečių?

Vienam šeimos nariui sunkiai susirgus arba senatvėje užklupus negaliai, Lietuvoje paprastai visa priežiūros našta užgula artimuosius. Tokios šeimos gyvena nuolat patirdamos stresą, be to, norint slaugyti ligonį namuose, vienam iš artimųjų neretai tenka atsisakyti darbo. Siekdama prisidėti prie slaugos problemos sprendimo, Klaipėdos „MediCA klinika“ profesionalų komanda pradėjo teikti naujas kompleksines pagalbos ir dienos slaugos paslaugas. Jos teikiamos paciento namuose ir skirtos tiems pacientams, kuriems reikalinga specialistų priežiūra iki 8 valandų per dieną.

Lietuviai dar nelabai pratę, kad gali būti prižiūrimi ar slaugomi namuose, kadangi tokių paslaugų pas mus dar labai maža.<br>123rf nuotr.
Lietuviai dar nelabai pratę, kad gali būti prižiūrimi ar slaugomi namuose, kadangi tokių paslaugų pas mus dar labai maža.<br>123rf nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

lrytas.lt

May 19, 2015, 11:19 AM, atnaujinta Nov 28, 2017, 1:28 AM

Klaipėdiečiai bei aplinkinių rajonų gyventojai jau gali pasikviesti patyrusius „MediCa klinika“ specialistus, kurie visapusiškai padės sunkiai sergančiam ir namuose būnančiam pacientui. Teikiamų slaugos paslaugų spektras yra labai platus ir priklauso nuo individualių paciento poreikių – nuo kraujospūdžio matavimo ir sauskelnių keitimo iki maitinimo ir užimtumo organizavimo.

Poreikis vis didėja

Pasak „MediCa klinika“ atstovų, Lietuvoje labai trūksta profesionalių ir visiems prieinamų slaugos paslaugų, kurioms būtų teikiamos pacientų namuose.

„Lietuviai dar nelabai pratę, kad gali būti prižiūrimi ar slaugomi namuose, kadangi tokių paslaugų pas mus dar labai maža. Tačiau poreikis tam yra didelis, o esant visuomenės senėjimo tendencijoms, jis vis didėja. Taip pat aktualu ir emigracija – vis daugiau pagyvenusių žmonių gyvena vieni, kol jų vaikai dirba ir gyvena užsienyje. Natūralu, jog vaikai nori būti tikri, kad tėvams netrūks komforto ir priežiūros „, – pažymėjo šeimos klinikų tinklo „MediCA klinika“ direktorius Vytautas Jakubauskas.

Jo teigimu, slauga namuose leidžia gerokai sumažinti rūpesčius tiek sergančiojo artimiesiems, tiek pačiam pacientui. „Kadangi slaugos ligoninėse vietų nepakanka, mūsų teikiamos paslaugos gali būti puikia alternatyva, leidžiančia ligoniui likti namuose ir mėgautis profesionalia slauga. Tuo tarpu artimieji taip pat gali likti ramūs, žinodami, kad jiems brangiu žmogumi bus tinkamai pasirūpinta. Kol kas paslauga bus teikiama tik Klaipėdos regione, vėliau svarstysime šią paslaugą teikti ir kitose mūsų klinikose“, – sakė V. Jakubauskas.

Visapusė priežiūra

Kompleksinės pagalbos ir dienos slaugos paslaugos leidžia stiprinti ligonio sveikatą, padėti išspręsti buities rūpesčius ir gerinti paciento gyvenimo kokybę. Pasak V.Jakubausko , šios paslaugos išskirtinės tuo, kad rūpinimasis žmogaus sveikata yra sutelkiamas vienose rankose. „Turėdami patyrusią profesionalų komandą, galime slaugos paslaugas teikti kokybiškai, greičiau reaguoti į netikėtas situacijas“, – sakė „MediCA klinika“ vadovas.

Specialistai ligonio namuose gali praleisti iki 8 valandų per dieną, iki 7 dienų per savaitę. Jie užtikrina sveikatos priežiūrą: matuoja kraujospūdį, pulsą, temperatūrą, atlieka pragulų profilaktiką, perriša žaizdas, prižiūri, ar laiku vartojami vaistai, atlieka kitas reikalingas medicinines procedūras. Taip pat jie gali nupirkti vaistus ir pristatyti juos į namus, prireikus iškviesti gydytoją ar užrašyti pas jį.

Dar viena svarbi slaugos paslaugų dalis yra asmens higienos priežiūra: specialistai keičia sauskelnes, patalynę, maudo pacientą, atlieka kitas asmens higienos paslaugas. Kadangi dažnai sunkūs ligoniai negali pasirūpinti ne tik savimi, bet ir aplinka, slaugos profesionalai gali atlikti ir namų ruošos darbus, taip pat nupirkti maisto produktų, padėti gaminant maistą, išplauti indus ir t.t. Pacientą specialistai gali palydėti ir į gydymo įstaigas, kultūrinius renginius, padėti sumokėti mokesčius, atlikti kitus ūkinius darbus.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.