Lytiškumo programa: neleistina kontracepcijos prilyginti susilaikymui

Švietimo ir mokslo ministrė

Patvirtintoje programoje nurodoma, kad neleistina „kontracepcijos naudojimą (vartojimą) pateikti kaip lygiavertę alternatyvą susilaikymui nuo lytinių santykių iki pilnametystės“.<br>lrytas.lt nuotr.
Patvirtintoje programoje nurodoma, kad neleistina „kontracepcijos naudojimą (vartojimą) pateikti kaip lygiavertę alternatyvą susilaikymui nuo lytinių santykių iki pilnametystės“.<br>lrytas.lt nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Oct 25, 2016, 4:33 PM, atnaujinta May 10, 2017, 5:28 AM

Bene daugiausiai prieštaravimų rengiant programą kilo dėl to, kaip vaikams turėtų būti pristatomi lytiniai santykiai, kontracepcija.

Patvirtintoje programoje nurodoma, kad neleistina „kontracepcijos naudojimą (vartojimą) pateikti kaip lygiavertę alternatyvą susilaikymui nuo lytinių santykių iki pilnametystės“.

Joje taip pat sakoma, kad vaikai turėtų gebėti „sieti lytiškumo raišką su vaisingumu ir galimybe susilaukti vaikų ateityje, asmenybės formavimusi, tarpusavio santykių kūrimu, meile; priimti atsakingus sprendimus dėl lytinio gyvenimo pradžios, nėštumo ir gimdymo, įvertinti ateities perspektyvoje rizikingo lytinio elgesio galimas pasekmes, pasirinkti tinkamus sprendimo būdus siekiant jų išvengti“.

Programa, skirta pradiniam, pagrindiniam ir viduriniam ugdymui, jos kertinė tema – visuminė sveikata, apimanti sveikatos, sveikos gyvensenos ir šeimos sampratas, taip pat fizinę sveikatą, psichikos sveikatą ir socialinę sveikatą, aiškina Švietimo ir mokslo ministerija.

Programa parengta atsakingai, atsižvelgus į mokslininkų, sveikatos specialistų nuomonę, mokslinių tyrimų duomenis, sveikatos statistiką, taip pat derinant su Pasaulio sveikatos organizacijos rekomendacijomis, programos projektui pritarė Bendrojo ugdymo taryba (...).

Įgyvendinant programą mokiniams bus ne tik suteikiama žinių apie lytiškumą, sveikatą, šeimą, bet ir formuojamos vertybės, kritinis požiūris, atsakingas elgesys, ugdomi sveikos gyvensenos gebėjimai ir įgūdžiai“, – ministerijos pranešime teigia A.Pitrėnienė.

Didžioji dalis programos temų bus integruoti į mokomuosius dalykus, išsiaiškinti tam tikrus klausimus galės padėti visuomenės sveikatos priežiūros specialistas ar mokyklos psichologas, bendradarbiaudamas su įvairių dalykų mokytojais, klasių vadovais. Mokytojams, dirbsiantiems pagal naują programą, Ugdymo plėtotės centras planuoja rengti mokymus, organizuoti metodinę pagalbą.

Pagal naują programą mokyklose bus pradėta dirbti nuo kitų mokslo metų.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.