Ligoninę užplūdus pacientams medikams teko keisti savo planus

Savaitgalį svariai pablogėjusios oro sąlygos nepagailėjo mažiau apdairių vilniečių ir miesto svečių – į vieną didžiausių skubios pagalbos centrų šalyje – Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės (RVUL) Skubios pagalbos skyrių – pagalbos kreipėsi 380 įvairias traumas patyrusių pacientų.

Savaitgalį į vieną didžiausių skubios pagalbos centrų šalyje – Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės (RVUL) Skubios pagalbos skyrių – pagalbos kreipėsi 380 įvairias traumas patyrusių pacientų.<br>T.Bauro nuotr.
Savaitgalį į vieną didžiausių skubios pagalbos centrų šalyje – Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės (RVUL) Skubios pagalbos skyrių – pagalbos kreipėsi 380 įvairias traumas patyrusių pacientų.<br>T.Bauro nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Nov 26, 2018, 5:42 PM

Pasak Ligoninės direktoriaus dr. Algimanto Pamernecko, įvertinus oro sąlygas ir augančią pacientų eilę, ieškota būdų, kaip gausinti gydytojų, slaugytojų pajėgas, kad visi, laukiantys pagalbos, ją gautų kaip įmanoma greičiau.

„Įprastai per parą Skubios pagalbos skyriuje pagalbą suteikiame 70-80 traumuotų pacientų. Šį savaitgalį jos prireikė daugiau nei dvigubai didesniam skaičiui pacientų, palyginti su įprastiniu srautu: 170-iai šeštadienį ir 130-iai sekmadienį“, – traumuotų pacientų statistiką komentuoja dr. A. Pamerneckas.

Ligoninės direktorius pabrėžia, kad tam, jog pagalba būtų suteikta kokybiškai ir kaip įmanoma greitai, savaitgalio planus teko keisti ne vienam medikui.

„Tam, kad galėtume pagelbėti visiems, nesėkmingai koją iškėlusiems iš namų, turėjome didinti gydytojų ortopedų traumatologų, taip pat slaugytojų skaičių. Tai reiškia – atimti suplanuotą laiką iš šeimų. Tad dėkoju kolegoms, supratusiems situacijos rimtumą“, – pabrėžia Ligoninės direktorius, sakydamas, kad nenuspėjamumas – pagrindinis iššūkis medikams, pacientus gelbstintiems Skubios pagalbos skyriuje.

„Darbą Skubios pagalbos skyriuje planuojame iš anksto, todėl galimybės įvertinti visas galimas rizikas ir visoms joms pasiruošti nėra. Tai reiškia, kad turime stebėti realią situaciją ir reaguoti operatyviai, tačiau visuomet prašome ir pacientų kantrybės bei geranoriškumo“, – sako dr. A. Pemerneckas.

Iš viso per šį savaitgalį skubią pagalbą RVUL gydytojai suteikė beveik 800 pacientų.

Primename, kad dėl gyvybei pavojaus nekeliančių traumų ar negalavimų pacientai pirmiausia galėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją, o jo ne darbo metu (naktį, savaitgaliais, per šventes) – į tą gydymo įstaigą, su kuria jo šeimos gydytojas ar poliklinika yra sudarę sutartį dėl būtinosios pagalbos teikimo paslaugų jam / jai nedirbant.

Kur tiksliai galima kreiptis pagalbos smulkių sužalojimų atvejais – šios informacijos pacientai turėtų teirautis vizitų pas savo šeimos gydytoją metu arba ieškoti Vilniaus teritorinės ligonių kasos interneto svetainėje https://www.vilniaustlk.lt/index.php?id=48.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.