Nusimaudžiusi Baltijos jūroje moteris užsikrėtė pavojinga infekcija ir mirė

Neseniai Lietuvos užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC), remdamasis Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro duomenimis, įspėjo, kad Baltijos jūroje, dėl kylančios paviršiaus vandens temperatūros, susidarė tinkamos sąlygos daugintis Vibrio bakterijoms.

Sušilęs iki +20 laipsnių jūros vanduo, kuriame yra mažai druskos, yra ideali aplinka tam tikroms Vibrio bakterijų rūšims daugintis.<br>D.Umbraso nuotr.
Sušilęs iki +20 laipsnių jūros vanduo, kuriame yra mažai druskos, yra ideali aplinka tam tikroms Vibrio bakterijų rūšims daugintis.<br>D.Umbraso nuotr.
 Vibrio bakterijų paplitimo žemėlapis.
 Vibrio bakterijų paplitimo žemėlapis.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

2019-08-19 15:17, atnaujinta 2019-08-19 15:18

Praėjusią savaitę pranešta, kad šios bakterijos sukelta liga nusinešė vienos moters gyvybę. Nusimaudžiusi Baltijos jūroje pagyvenusi moteris užsikrėtė vibrioze ir mirė. Tai įvyko šiaurės rytų Vokietijoje esančiame populiariame paplūdimyje. Apie šį įvykį praėjusią savaitę pranešė vietos laikraštis „Ostsee-Zeitung“.

Pasak Vokietijos valstybinės sveikatos ir socialinių reikalų tarnybos atstovų, moteris pateko į žmonių, kurie šiai bakterijai yra mažiau atsparūs, rizikos grupei.

Be to, Meklenburgo-Vakarų Pomeranijos žemės valdžios atstovų teigimu, birželio pradžioje Vibrio bakterija užsikrėtė dar keturi žmonės.

„Visi užsikrėtusieji priklausė rizikos grupėms“, – pasakojo Meklenburgo-Vakarų Pomeranijos žemės sveikatos skyriasu vadovė daktarė Martina Littmann.

Daugiau detalių apie mirusią moterį dėl asmens duomenų apsaugos neatskleidžiama.

Kaip anksčiau skelbė ULAC, vidutinis arba aukštas Vibrio bakterijų lygis bus registruojamas daugelyje Baltijos jūros pakrančių: Danijoje, Švedijoje, Vokietijoje, Lenkijoje, ypač Gdansko įlankoje, Latvijoje, Estijoje, Suomijoje taip pat ir Lietuvoje, Klaipėdos apskrityje.

Sušilęs iki +20°C jūros vanduo, kuriame yra mažai druskos, yra ideali aplinka tam tikroms Vibrio bakterijų rūšims daugintis. Šias sąlygas vasaros mėnesiais galima rasti upių žiotyse ir vidutinio druskingumo uždaruose vandens telkiniuose.

Vibrioze užsikrėsti galima maudantis jūroje, kurioje nustatytas padidėjęs šių bakterijų kiekis, taip pat valgant termiškai neapdorotas jūros gėrybes (ypač austres). Kai kurios Vibrio rūšys pvz., Vibrio vulnificus, patekus į žaizdą, gali sukelti odos infekciją.

Dažniausiai vibriozė pasireiškia gastroenterito simptomais – vandeningu viduriavimu, pilvo skausmais, pykinimu, vėmimu. Ligos simptomai išsivysto per 24 val. po užsikrėtimo ir tęsiasi apie tris dienas.

Vibrio bakterijos taip pat gali sukelti žaizdų ar minkštųjų audinių infekcijas, septicemiją ir kt. Asmenims, užsikrėtusiems Vibrio vulnificus infekcija, liga gali komplikuotis galūnių amputacija ar mirtimi.

Siekiant išvengti užsikrėtimo, ULAC medikai rekomenduoja:

valgyti tik termiškai apdorotas jūros gėrybes, ypač austres;

plauti rankas po sąlyčio su termiškai neapdorotomis jūros gėrybėmis;

neiti į sūrius vandenis ar vandenis, kuriose susilieja gėlas ir sūrus jūros vanduo, jeigu turite žaizdų (įskaitant įpjovimus, įbrėžimus) arba pridengti žaizdas vandeniui atspariais tvarsčiais;

plauti žaizdas ir įpjovimus vandeniu ir muilu, jeigu jie turėjo sąlytį su jūros vandeniu, termiškai neapdorotomis jūros gėrybėmis ar jų sultimis;

dėvėti pirštines tvarkant jūros gėrybes.

Vibrio bakterijų paplitimo žemėlapį galite stebėti čia.

Parengta pagal ULAC ir thelocal.de

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.