Respiratorius bendrovė gamino išskirtinai Lietuvai, tačiau šiuo metu ji siekia gauti leidimą juos tiekti ir kitoms valstybėms.
„Respiratorių užsakymas yra iki rugpjūčio 31 dienos. Pusė milijono pagaminta, iki vasaros galo dar tiek pat pagaminsime“, – BNS sakė įmonės vadovas Sigitas Žvirblis.
Jis neatmetė, kad respiratorių ir toliau reikės, tačiau norint juos gaminti bei parduoti tiek Lietuvoje, tiek užsienyje po karantino, jie turi atitikti bendrą Europos Sąjungos (ES) direktyvą ir standartus.
„Kaukės-respiratoriai, kurie buvo skirti Lietuvos medikams, tai atskiras gaminys tik Lietuvos rinkai, kuriai jis buvo autorizuotas. Vadovaujantis ES direktyvomis, krizės atveju buvo leista kiekvienos šalies Sveikatos apsaugos ministerijoms priimti sprendimus, kokius gaminius savo rinkoms jie galėtų aprobuoti, nes įprastai nesivadovaudami tomis direktyvomis, negalime jų gaminti“, – S. Žvirblis.
„Dabar pandeminiai dalykai baigėsi ir mes vėl grįžtame prie žaidimo taisyklių“, – pridūrė jis.
Pasak S. Žvirblio, šiuo metu respiratoriai sudaro labai nedidelę dalį visos įmonės produkcijos – ji daugiausiai gamina dirbtinio kvėpavimo prietaisus ir kitą įrangą.
Kovą įmonės vadovas BNS sakė, kad užsakymai padidėjo „kartais“, tačiau šiuo metu, pasak S. Žvirblio, situacija aprimo, valstybės ir ligoninės jau yra apsirūpinusios priemonėmis.
„Valstybės, ligoninės jau greičiausiai turi sukaupę rezervus, šiandien galbūt jau panikos nėra, ji buvo daugiau susieta su tuo, kad trūko produktų, poreikis buvo labai milžiniškas, momentinis, ir šiandien tas dalykas aprimęs. Bet tai nereiškia, kad jis yra sustojęs. Poreikis gaminių išliko ir lieka, tiesiog gal nebėra tokio poreikio rezervus kaupti“, – sakė „
Intersurgical“ vadovas.
„Klausimas šiandien kitas yra, kiek tas rezervas bus ilgai išlaikytas, nes dalį rezervo jau kai kurios šalys pradėjo naudoti“, – pridūrė jis.
„
Intersurgical“ į užsienį eksportuoja apie 99 proc. produkcijos, daugiausiai – į Didžiąją Britaniją, Prancūziją, Ispaniją, Vokietiją, Italiją, JAV, Japoniją ir Kiniją.
Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga šią savaitę sakė, jog apsaugos priemonės šiuo metu kaupiamos į rezervą, kuriame jų užtektų trims mėnesiams. Anot jo, rezervą sudarytų pačių gydymo įstaigų, savivaldybių ir valstybės turimos apsaugos priemonės.