Praėjusią parą Lietuvoje fiksuoti 189 koronaviruso atvejai

Atrodo, kad per kelias savaites Lietuvos gyventojai jau spėjo pamiršti karantiną, tačiau, panašu, kad koronavirusas (COVID-19) grįžta su nauja jėga – užsikrėtimų skaičiai vėl auga, mutacijos taikosi į vis jaunesnius gyventojus.

Koronavirusas Lietuvoje.<br>V.Balkūno nuotr.
Koronavirusas Lietuvoje.<br>V.Balkūno nuotr.
Koronavirusas Lietuvoje.<br>V.Skaraičio nuotr.
Koronavirusas Lietuvoje.<br>V.Skaraičio nuotr.
Koronavirusas Lietuvoje.<br>V.Skaraičio nuotr.
Koronavirusas Lietuvoje.<br>V.Skaraičio nuotr.
Koronavirusas Lietuvoje.<br>V.Skaraičio nuotr.
Koronavirusas Lietuvoje.<br>V.Skaraičio nuotr.
Koronavirusas Lietuvoje.<br>T.Bauro nuotr.
Koronavirusas Lietuvoje.<br>T.Bauro nuotr.
Koronavirusas Lietuvoje.<br>V.Balkūno nuotr.
Koronavirusas Lietuvoje.<br>V.Balkūno nuotr.
Koronavirusas Lietuvoje.<br>V.Skaraičio nuotr.
Koronavirusas Lietuvoje.<br>V.Skaraičio nuotr.
Koronavirusas Lietuvoje.<br>T.Bauro nuotr.
Koronavirusas Lietuvoje.<br>T.Bauro nuotr.
Koronavirusas Lietuvoje.<br>R.Davisevičiaus nuotr.
Koronavirusas Lietuvoje.<br>R.Davisevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (9)

Lrytas.lt

2021-07-25 09:36, atnaujinta 2021-07-25 10:10

Praėjusią parą mūsų šalyje fiksuoti 189 koronaviruso atvejai. 

14 dienų naujų atvejų skaičius 100 tūkst. gyventojų pakilo iki 63,3, teigiamų diagnostinių testų dalis per parą ūgtelėjo iki 2,2 procento.

Šalyje atlikti 4094 molekuliniai (PGR) ir 3033 antigeno tyrimai dėl įtariamo koronaviruso.

Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 280 tūkst. 966 žmonės, iš jų tebesergančių per parą padaugėjo iki 1646.

Nuo šios ligos iš viso mirė 4410 žmonių, tiesiogiai ir netiesiogiai su COVID-19 siejamos 9013 mirčių.

Ligoninėse gydomas 91 COVID-19 pacientas, 11 iš jų – reanimacijoje

Lietuvos ligoninėse šiuo metu gydomas 91 COVID-19 pacientas, 11 iš jų – reanimacijoje, sekmadienį pranešė Statistikos departamentas.

Palyginti su ankstesne para, ligonių gydymo įstaigose padaugėjo.

Deguonis papildomai tiekiamas 75 žmonėms, aštuoniems pacientams taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija.

Per parą į ligonines dėl COVID-19 paguldyti 7 žmonės.

Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 280 tūkst. 966 žmonės.

Per parą nuo koronaviruso pirma doze paskiepyta 3 tūkst. žmonių

Praėjusią parą nuo koronaviruso iš viso paskiepyti 3789 žmonės: 3041 iš jų gavo pirmą, o 748 – antrą skiepo dozę, sekmadienį pranešė Statistikos departamentas.

Šalyje nuo COVID-19 mažiausiai viena vakcinos doze paskiepyti 1 mln. 351 tūkst. 303 žmonės, visiškai – 1 mln. 208 tūkst. 339.

Mažiausiai viena vakcinos doze paskiepyta 55,2 proc. vyresnių nei 80-ies gyventojų, 69,9 proc. – 75–79 metų gyventojų, 72,6 proc. – 70–74 metų gyventojų ir 71,5 proc. – 65–69 metų gyventojų.

55–64 metų grupėje paskiepytųjų yra 62 proc., 45–54 metų grupėje – 56,3 proc., 35–44 metų grupėje – 54,9 proc., 25–34 metų grupėje – 47,5 proc., 16–24 metų grupėje – 45,5 proc. gyventojų. 12–15 metų vaikų paskiepyta 12,9 proc.

Dalis šių reikšmių per parą paaugo viena ar dviem dešimtosiomis procentinio punkto, likusios nepakito.

Lietuvoje mažiausiai vieną skiepą nuo koronaviruso yra gavę 48,3 proc. žmonių – 0,1 procentinio punkto daugiau nei para anksčiau.

Iš viso Lietuva yra sulaukusi 3 mln. 395 tūkst. 155 skiepų dozių, iš jų sunaudotos 2 mln. 483 tūkst. 152 dozės.

Beveik 90 proc. nuo COVID-19 ligoninėse gydomų žmonių nebuvo skiepyti

Beveik 90 proc. nuo COVID-19 ligoninėse gydomų žmonių nebuvo skiepyti, rodo BNS turimi valdžios institucijų preliminarūs duomenys.

Skaičiuojant nuo birželio pradžios gydomus žmones, kiek mažiau nei 10 proc. buvo skiepti tik viena iš dviejų vakcinos dozių.

Kaip vėliau penktadienį pranešė Statistikos departamentas, tarp gydomų ligoninėse nepasiskiepijusieji sudaro 88 proc., paskiepyti viena iš dviejų vakcinos dozių – 7 proc., pilnai paskiepyti, tačiau po paskutinės dozės praėjo mažiau nei dvi savaitės – 1 proc., pilnai paskiepyti, o po paskutinio skiepo praėjo bent dvi savaitės – 4 procentus.

Panašūs rodikliai ir vertinant naujus užsikrėtimus.

Per tą patį laikotarpį, anot Statistikos departamento, tarp naujų atvejų nepasiskiepijusieji sudaro 82 proc., paskiepyti viena iš dviejų vakcinos dozių – 10 proc., pilnai paskiepyti, tačiau po paskutinės dozės praėjo mažiau nei dvi savaitės – 2 proc., pilnai paskiepyti, o po paskutinio skiepo praėjo bent dvi savaitės – 6 procentus.

Skaičiuojant mirtis nuo šios ligos, 89 proc. mirusiųjų buvo neskiepyti.

Rekomendavo skiepyti 12–17 metų vaikus „Moderna“ vakcina

Europos vaistų agentūra (EVA) penktadienį rekomendavo vartoti bendrovės „Moderna“ sukurtą vakciną nuo pandeminio koronaviruso skiepijant 12–17 metų vaikus.

Tai jau antrasis preparatas, kuriuo Europoje buvo leista skiepyti paauglius, kovojant su COVID-19 pandemija.

„Vakcinos „Spikevax“ vartojimas nuo 12 iki 17 metų vaikams bus tok pats kaip žmonėms nuo 18 metų“, – sakoma EVA pranešime.

Nauja testavimo tvarka

Siekiant suvaldyti COVID-19 ligos Delta atmainos plitimą Lietuvoje, nuo liepos 26 d. įsigalioja papildytas darbų ir veiklos sričių sąrašas, kurių atstovai turės būtinai profilaktiškai periodiškai tikrintis dėl užkrečiamosios ligos, dėl kurios yra paskelbta valstybės lygio ekstremalioji situacija ir (ar) karantinas.

Reguliariai tikrintis sveikatą privalės COVID-19 nepersirgę ir nepasiskiepiję tam tikrų sektorių ar veiklos sričių darbuotojai. Atsisakius ar dėl kitų priežasčių neatlikus privalomo periodinio testavimo, darbuotojas gali būti laikinai nušalintas nuo darbo.

Nuo šiol periodiškai testuotis reikės darbuotojams, dirbantiems krovinių tarptautinio vežimo, viešojo transporto ir keleivių vežimo įmonėse, taip pat asmenims, užsiimantiems laisvalaikio ir pramogų, kultūros, meno paslaugų teikimo veikla (renginių organizavimas ir lankytojų aptarnavimas). Reikalavimai palies ir viešojo maitinimo paslaugų ir mažmeninės prekybos sektorius. Taip pat sveikatą periodiškai tikrintis privalės viešojo administravimo subjektų darbuotojai, profesinės karo tarnybos kariai bei darbuotojai, kurių veikla susijusi su masinio užsieniečių antplūdžio, dėl kurio paskelbta valstybės lygio ekstremalioji situacija, valdymu (nuolatinis tiesioginis kontaktas su šiais užsieniečiais).

Sveikatos apsaugos viceministrės Aušros Bilotienės Motiejūnienės teigimu, jau dabar matome didėjančias testavimosi apimtis dėl pirmadienį įsigaliosiančio išplėsto privalomo periodinio testavimo tam tikrų darbų ir veiklų sričių darbuotojams.

„Stebėdami testavimo apimčių augimą, kviečiame visus darbdavius ir darbuotojus atsakingai ir iš anksto planuoti privalomo periodinio testavimo laiką. Pagal mobilių punktų apkrovimą raginame savivaldybes pakartotinai įvertinti ir planuoti mobilių punktų veiklą bei prireikus didinti tiek vietų skaičių, tiek ilginti šių punktų darbo laiką“, – sako viceministrė.

A. Bilotienė Motiejūnienė taip pat ragina kiekvieną dar nepasiskiepijusį asmenį vakcinuotis, tokiu būdu prisidedant prie efektyvesnio pandemijos valdymo, ir būti tarp tų, kuriems privalomas periodinis testavimas neaktualus.

Privalomi periodiniai sveikatos patikrinimai turės būti atliekami ne dažniau kaip kas 7 dienas ir ne rečiau kaip kas 10 dienų nuo paskutinio sveikatos patikrinimo, atsižvelgiant į užkrečiamosios ligos, dėl kurios yra paskelbta valstybės lygio ekstremalioji situacija ir karantinas, epidemiologinius ypatumus.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.