Praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 673 nauji koronaviruso atvejai, nuo COVID-19 mirė dar 19 žmonių

Praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 673 nauji koronaviruso atvejai, nuo COVID-19 mirė dar 19 žmonių, sekmadienį skelbia Statistikos departamentas.

Koronavirusas Lietuvoje.<br>V.Skaraičio nuotr.
Koronavirusas Lietuvoje.<br>V.Skaraičio nuotr.
Koronavirusas Lietuvoje.<br>LSMU Kauno ligoninės asociatyvi nuotr.
Koronavirusas Lietuvoje.<br>LSMU Kauno ligoninės asociatyvi nuotr.
Koronavirusas Lietuvoje.<br>V.Skaraičio nuotr.
Koronavirusas Lietuvoje.<br>V.Skaraičio nuotr.
Koronavirusas Lietuvoje.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Koronavirusas Lietuvoje.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Koronavirusas Lietuvoje.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Koronavirusas Lietuvoje.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Koronavirusas Lietuvoje.<br>V.Skaraičio nuotr.
Koronavirusas Lietuvoje.<br>V.Skaraičio nuotr.
Daugiau nuotraukų (6)

Lrytas.lt

Dec 26, 2021, 9:21 AM, atnaujinta Dec 26, 2021, 9:48 AM

13 mirusiųjų buvo neskiepyti arba paskiepyti nepilnai.

Ligoninėse šiuo metu gydoma 1143 COVID-19 sergančių pacientų – keliomis dešimtimis daugiau nei buvo praėjusią parą, 115 iš jų – reanimacijoje.

Šalyje praėjusią parą atlikta apie 3,6 tūkst. molekulinių (PGR) ir 748 antigeno tyrimai dėl įtariamo koronaviruso.

14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų sumažėjo ir siekia 731,3 atvejo. Septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis kiek sumažėjo ir siekia 10,5 procento.

Nuo pandemijos pradžios šia infekcine liga Lietuvoje susirgo 511,6 tūkst. gyventojų, o nuo jos mirė 7287 žmonės.

Ligoninės ir mirtys

Praėjusią parą į ligonines dėl COVID-19 paguldyti 69 žmonės – mažiau nei ankstesnę parą.

66 pacientams ligoninėse taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija, deguonis papildomai tiekiamas 963 žmonėms.

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys anksčiau yra sakęs, jog griežtos pandemijos valdymo priemonės būtų pradedamos taikyti tuo atveju, jeigu užimtų reanimacijos lovų skaičius šalyje pasiektų 240.

Vyriausybė taip pat yra nusprendusi, jog reikalavimai neturintiems galimybių paso būtų atlaisvinami tada, kai per kalendorinę savaitę ligoninėse nebūtų gydoma daugiau nei 300 koronavirusu sergančių pacientų.

Nuo COVID-19 praėjusią parą mirė devyni 80–89 metų žmonės, šeši 70-79 metų asmenys, trys 60–69-erių ir vienas 90–99 metų pacientas.

Iš beveik 7,3 tūkst. asmenų, iki šiol mirusių nuo COVID-19, pilnai paskiepyta buvo 620. Tiesiogiai ir netiesiogiai su COVID-19 siejama apie 13,8 tūkst. mirčių.

Vakcinacija

Iki šiol mažiausiai viena vakcinos doze paskiepyta 1,91 mln. žmonių. Pilnai vakcinuota – 1,25 mln. gyventojų, dar maždaug 575 tūkst. pilnai paskiepytųjų yra gavę ir sustiprinančiąją vakcinos dozę. Ją praėjusią parą gavo per 200 žmonių.

Tarp pilnai paskiepytųjų Statistikos departamentas neįtraukia sustiprinančią dozę gavusių žmonių, jie skaičiuojami atskirai.

Lietuvoje mažiausiai vieną skiepo dozę yra gavę 68,3 proc. gyventojų.

Neskaičiuojant gruodį pradėtos skiepyti jauniausios vaikų amžiaus grupės, mažiausiai pasiskiepijusiųjų yra tarp 12-15 metų vaikų – kiek daugiau nei trečdalis.

Tarp vyriausių šalies gyventojų, kuriems per 80 metų, paskiepytas 71 procentas.

Iš viso Lietuvoje iki šiol gauta apie 6,15 mln. vakcinų dozių, skiepyti sunaudota 4 mln. dozių.

Šiuo metu koronavirusu tebeserga 16,7 tūkst. žmonių.

Vaistai nuo COVID-19

Lietuva kitą savaitę gaus pirmuosius vaistus nuo COVID-19, kurie bus skiriami ligoninių pacientams, kai jiems nereikia pagalbinio gydymo deguonimi.

Kaip BNS patvirtino Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) kanclerė Jurgita Grebenkovienė, Lietuva sulauks „Ronapreve“ preparato.

SAM teigimu, šiuo metu Lietuva individualiai yra įsigijusi 60 dozuočių vaistinio preparato „Ronapreve“ (kasirivimabo ir imdevimabo derinio), skiriamo COVID-19 liga gydyti suaugusiesiems bei 12 metų ir vyresniems paaugliams. Ekstremalių sveikatai situacijų centrui (ESSC) papildomai pavesta įsigyti dar 340 dozuočių šio vaistinio preparato.

Šiuo vaistu gali būti gydomi bent 40 kilogramų sveriantys pacientai, kuriems nereikia pagalbinio gydymo deguonimi, kai jiems nustatoma padidėjusi rizika būklei blogėti iki sunkios COVID-19 ligos. Taip pat jis gali būti skiriamas minėto amžiaus ir svorio pacientų COVID-19 ligos profilaktikai.

SAM pažymi, kad šiuo metu pacientai, sergantys COVID-19, gydomi Europos Sąjungos registre registruotu antivirusiniu vaistiniu preparatu „Veklury“ (veiklioji medžiaga – remdesiviras).

Šis vaistinis preparatas gali būti skiriamas sunkesniems pacientams – suaugusiesiems ir bent 40 kilogramų sveriantiems paaugliams nuo 12 metų, kai jiems dėl pneumonijos būtina deguonies terapija.

Europos Komisija gruodžio 20-ąją leido „Veklury“ skirti ir suaugusiems, kuriems nebūtina deguonies terapija, bet yra padidėjusi rizika, kad liga progresuos iki sunkios COVID-19 ligos formos.

Europos Sąjungos vaistų reguliavimo tarnyba (EVA) pastaruoju metu yra pritarusi ir kitų vaistų nuo COVID-19 naudojimui, tarp jų – „Pfizer“, „Merck, „GlaxoSmithKline“.

SAM atnaujino paveiktų šalių sąrašą

Nuo pirmadienio, gruodžio 27 dienos, į koronaviruso infekcijos paveiktų šalių sąrašo raudoną zoną iš geltonos perkeliama Rumunija, informuoja Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Visiems atvykusiems iš raudonos ir pilkos zonos (įskaitant persirgusius ir vakcinuotus) valstybių ne vėliau kaip trečią dieną po atvykimo rekomenduojama atlikti PGR tyrimą COVID-19 ligai nustatyti.

Ši rekomendacija netaikoma persirgusiems asmenims, jeigu COVID-19 liga jiems buvo patvirtinta remiantis teigiamu PGR tyrimo rezultatu ne anksčiau kaip prieš 90 dienų iki atvykimo į Lietuvą. Tyrimus galima atlikti nemokamai, registruojantis Karštąja koronaviruso linija tel. numeriu 1808 ar 1808.lt.

SAM primena, kad priklausomai nuo to, kokios zonos šalyse keliautojas lankėsi 14 dienų laikotarpiu iki atvykimo į Lietuvą, jam taikomi skirtingi reikalavimai.

Paveiktų šalių sąrašas yra atnaujinamas kiekvieną penktadienį ir įsigalioja artimiausią pirmadienį. Vadovaujantis Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC) žemėlapiais, užsienio valstybės yra skirstomos į skirtingų spalvų zonas, kurioms galioja atitinkami reikalavimai.

Lietuvoje sudaromame paveiktų šalių sąraše šalis priskiriama konkrečios spalvos grupei pagal labiausiai paveikto šalies regiono spalvą. Trečiosios šalys, kurios neteikia duomenų ECDC, patenka į pilkąją zoną.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.