Praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 3368 nauji koronaviruso atvejai, nuo COVID-19 mirė dar 9 žmonės

Praėjusią parą nustatyti 3368 nauji COVID-19 atvejai, mirė devyni žmonės, rodo sekmadienį paskelbti Statistikos departamento duomenys.

Koronavirusas Lietuvoje.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Koronavirusas Lietuvoje.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Koronavirusas Lietuvoje.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Koronavirusas Lietuvoje.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Koronavirusas Lietuvoje.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Koronavirusas Lietuvoje.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Koronavirusas Lietuvoje.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Koronavirusas Lietuvoje.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Lrytas.lt

Jan 16, 2022, 9:23 AM, atnaujinta Jan 16, 2022, 9:59 AM

Septyni mirusieji buvo nepaskiepyti arba paskiepyti nepilnai.

Praėjusią parą 389 žmonės buvo paskiepyti pirmąja vakcinos nuo COVID-19 doze, iš viso buvo paskiepyta 3,1 tūkst. žmonių.

Ligoninėse šiuo metu gydomi 1046 COVID-19 sergantys pacientai – tiek pat kiek prieš parą, 89 iš jų – reanimacijoje.

Šalyje praėjusią parą atlikta apie 18 tūkst. molekulinių (PGR) ir 4,3 tūkst. antigeno tyrimų dėl įtariamo koronaviruso.

14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų toliau auga ir siekia 1608,9 atvejo. Septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis augo ir siekia 19,7 procento.

Nuo pandemijos pradžios šia infekcine liga Lietuvoje susirgo beveik 568 tūkst. gyventojų, nuo jos mirė 7,7 tūkst. žmonių.

Ligoninės ir mirtys

Praėjusią parą į ligonines dėl COVID-19 paguldyti 74 žmonės – mažiau, kiek buvo ankstesnę parą.

57 pacientams taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija, deguonis papildomai tiekiamas 890 žmonėms.

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys anksčiau yra sakęs, kad griežtos pandemijos valdymo priemonės būtų pradedamos taikyti tuo atveju, jeigu šalies gydymo įstaigose būtų užimta 240 reanimacijos lovų.

Nuo COVID-19 praėjusią parą mirė po tris žmones, kuriems buvo nuo 70 iki 79 metų ir nuo 80 iki 89 metų. Po vieną mirusįjį priklausė 40-49, 60-69 ir 90-99 amžiaus grupei.

Pilnai paskiepyti buvo du iš jų – 80-89 ir 90-99 metų žmonės.

Iš 7654 žmonių, iki šiol mirusių nuo COVID-19, pilnai paskiepyti buvo 696. Tiesiogiai ir netiesiogiai su COVID-19 siejama 14,4 tūkst. mirčių.

Vakcinacija

Iki šiol mažiausiai viena vakcinos doze paskiepyta apie 1,93 mln. žmonių. Pilnai vakcinuota – 1,04 mln. gyventojų, dar 812 tūkst. pilnai paskiepytųjų yra gavę ir sustiprinančiąją vakcinos dozę.

Tarp pilnai paskiepytųjų Statistikos departamentas neįtraukia sustiprinančiąją dozę gavusių žmonių, jie skaičiuojami atskirai.

Lietuvoje mažiausiai vieną skiepo dozę yra gavę 69,2 proc. gyventojų.

Neskaičiuojant gruodį pradėtos skiepyti jauniausios vaikų grupės, kur paskiepyta 4,3 proc. vaikų, mažiausiai pasiskiepijusiųjų yra tarp 12–15 metų vaikų – 37,7 procento.

Vyriausių šalies gyventojų, kuriems per 80 metų, paskiepyta 72,3 procento.

Iš viso Lietuvoje iki šiol gauta apie 6,39 mln. vakcinų dozių, skiepyti sunaudota 4,32 mln. iš jų.

Šiuo metu koronavirusu tebeserga 33,5 tūkst. žmonių – daugiau, lyginant su ankstesne para.

Virš Lietuvos pakibus karantino klaustukui žvilgsniai jau krypsta ne tik į užimamas lovas ligoninėse. Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys pasiūlė stebėti, ar užtenka darbuotojų kitose svarbiuose sektoriuose, o tuo tarpu užsikrėtusių skaičiai auga itin sparčiai.

Nesutaria dėl privalomų skiepų

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys siūlė stebėti situaciją ne tik medicinos sistemoje.

Ministro nuomone, paaiškėjus, kad omikron atmaina labai užkrečiama ir plinta ir tarp persirgusiųjų, ir tarp paskiepytųjų, labai svarbu stebėti situaciją institucijose, kurios teikia svarbiausias paslaugas.

„Turime žiūrėti, kad užtektų specialistų, kurie galėtų dirbti ten, kur vykdomos valstybei svarbiausios funkcijos“, – Žinių radijo laidoje kalbėjo ministras.

Neišskirti vienos srities ragino ir prezidentas Gitanas Nausėda, kuris įstatymo pataisą dėl privalomo medikų ir socialinių darbuotojų skiepijimo svarstantiems Seimo nariams siūlė pirmiausia įsiklausyti į ekspertų nuomonę.

Prezidento patarėjos Irenos Segalovičienės teigimu, siūlyme privalomai skiepyti medikus ir socialinius darbuotojus dalis ekspertų įžvelgia trūkumų.

Prezidento patarėja teigė, kad prieš balsuodami Seimo nariai turėtų įvertinti ne tik epidemiologinę situaciją, bet ir moralines bei etines priežastis.

Nesiskiepijantiems – liūdna statistika

Kasdien informaciją apie koronavirusu užsikrėtusius ir nuo šios ligos mirusius asmenis skelbiantis Statistikos departamentas apskaičiavo, kad nepaskiepyti asmenys koronavirusu užsikrečia vienuolika kartų dažniau nei paskiepyti trimis dozėmis.

Tokius skaičiavimus atlikęs Statistikos departamentas rėmėsi 30–39 metų amžiaus grupės duomenimis, nes vienu metu įvertinti visų amžiaus grupių nėra techninių galimybių.

Kol medicinos ekspertai įkalbinėja gyventojus skiepytis, policija kovoja su tais, kurie net užsikrėtę lankosi parduotuvėse, važinėja autobusais ir vaikšto į svečius.

Šiais metais, net neįpusėjus sausio mėnesiui, vien Šiaulių apskrities policija pradėjo penkis ikiteisminius tyrimus dėl koronaviruso platinimo.

Visi koronavirusu užsikrėtę ir policijai įkliuvę Šiaulių apskrities gyventojai izoliacijos taisyklių nesilaikė nuolat girtaudami.

Už sukeltą pavojų kitus asmenis užkrėsti pavojinga liga jiems gresia bauda arba laisvės atėmimas iki vienerių metų.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.