Šiuo metu dėl COVID-19 ligos izuoliuojami ja sergantys asmenys, o jų izoliacijos trukmę numato teisės aktai.
Besimptomiais atvejais izoliuojamasi iki 7 dienų, simptominiai – ne mažiau 10 dienų. Tačiau šią tvarką svarstoma keisti.
„Planuojama, kad visa, kas susiję su sergančio asmens izoliacija, gydymu, diagnostika turėtų spręsti gydytojas. Jis nuspręstų, kokia yra reikalinga asmens gydymo trukmė“, – trečiadienį Seimo sveikatos reikalų komitete aiškino L.Ašoklienė.
Lietuvoje taip pat planuojama pakeisti koronavirusinei infekcijai suteiktą statusą. Šiuo metu COVID-19 liga yra įrašyta į „ypač pavojingų ligų“ sąrašą.
„Tačiau atsižvelgiant į pačią ligą ir jos sunkumą, planuojame perkelti šią ligą iš „ypač pavojingų ligų“ sąrašo į „pavojingų ligų“ sarašą, kaip ir visas užkrečiamąsias ligas, kurias privalomai registruojame“, – pasakojo L.Ašoklienė.
Pasak jos, koronaviruso epidemiologinę priežiūrą planuojama integruoti į gripo epidemiologinę priežiūrą ir ją vykdyti panašiai kaip ir gripo epidemijų metu, stebint viruso cirkuliaciją ir mutacijas.
Tai reiškia, kad ir COVID-19 ligos atveju būtų taikoma pasirinktinė klinikinė epidemiologinė diagnostika. „Tai yra tiriant nebūtinai visus atvejus, bet pagal tiriamus atvejus matyti, koks tas sergamumo lygis yra“, – sakė L.Ašoklienė.
Lrytas.lt primena, kad stabilizuojantis COVID-19 situacijai Lietuvoje jau planuojami papildomi pandemijos ribojimų atlaisvinimai, kaukių dėvėjimas, išskyrus kelias išimtis, jau greitai gali likti tik rekomendacinio pobūdžio.
Plačiau apie tai skaitykite
čia.