Šią savaitę Lietuvoje organų donorais po mirties tapo du žmonės

Organų donorystė yra be galo jautri tema, nes vienų žmonių netektis kitiems padovanoja viltį pasveikti ir gyventi toliau. Šią savaitę net dvi šeimos sunkią akimirką neliko abejingos kitų žmonių skausmui ir nusprendė organų donorystei ištarti „taip“.

Organo transplantacijos operacijos akimirka.<br>T.Bauro asociatyvinė nuotr.
Organo transplantacijos operacijos akimirka.<br>T.Bauro asociatyvinė nuotr.
Organo transplantacijos operacijos akimirka.<br>T.Bauro asociatyvinė nuotr.
Organo transplantacijos operacijos akimirka.<br>T.Bauro asociatyvinė nuotr.
Organo transplantacijos operacijos akimirka.<br>T.Bauro asociatyvinė nuotr.
Organo transplantacijos operacijos akimirka.<br>T.Bauro asociatyvinė nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Nacionalinio transplantacijos biuro inf.

2022-09-16 12:12

Nacionalinis transplantacijos biuras prie Sveikatos apsaugos ministerijos praneša, kad šią savaitę Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninėje Kauno klinikose (LSMUL KK) ir Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje (RVUL) buvo užregistruota po vieną efektyvų organų donorą.

Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje mirusio žmogaus artimieji netekties akimirką nusprendė padėti sunkiai sergantiems pacientams ir pritarė organų donorystei. Po atliktų tyrimų buvo nustatyta, kad gali būti transplantuojamas vienas Donoro inkstas, abi ragenos ir kraujagyslinis audinys.

Inksto transplantacija buvo atlikta Vilniaus universiteto ligoninėje Santaros klinikose. Ragenos ir kraujagyslinis audinys buvo perduoti saugoti LSMUL KK Audinių bankui.

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninėje Kauno klinikose priimtas Donoro artimųjų sprendimas į pilnavertį gyvenimą sugrąžins dar tris sunkiai sergančius recipientus. Atlikus tyrimus paaiškėjo, kad transplantacijai tinkami Donoro inkstai ir kepenys. Transplantacijos buvo atliktos Kauno klinikose.

Transplantacijų laukia šimtai

Apie galimybę donuoti mirusio žmogaus organus artimieji išgirsta pačiu sunkiausiu metu. Netekties skausmas ir liūdesys apsunkina sprendimo, ar pritarti organų donorystei, priėmimą.

Artimiesiems sutikus padovanoti organus, gavus kraujo tyrimų rezultatus ir gydytojams įvertinus organų būklę – pradedama komunikacija su potencialiais recipientais. Per gana trumpą laiką jie turi apsispręsti ar galės atvykti transplantacijai į Kauno arba Santaros klinikas. Atvykus jiems taip pat yra atliekami įvairūs tyrimai, siekiant įvertinti ar donoro organas tikrai jiems tinka.

Vienas efektyvus organų ir audinių donoras galėtų padėti daugiau nei 7 žmonėms. Inkstų laukiantiems recipientams transplantacija reiškia išsilaisvinimą iš gydymo procedūrų ir gyvenimo kokybės pagerinimą, ragenų laukiantiems – vėl leistų praregėti, o kitiems – tai vienintelė likusi viltis gyventi.

Šiuo metu Lietuvoje transplantacijos laukia 321 žmogus*: 74 laukia inksto, 35 širdies, 8 plaučių, 5 širdies-plaučių komplekso, 51 kepenų, 148 ragenų transplantacijos. Iš jų – 4 vaikai. Šių žmonių sveikata priklauso tik nuo kitų žmonių gerumo ir pasiryžimo padovanoti savo organus po mirties.

Kviečiame išreikšti pritarimą organų donorystei – tai padaryti galite užpildę prašymą internetu ntb.lt svetainėje arba bet kurioje „Camelia“, „Eurovaistinės“ arba „Gintarinės vaistinės“ vaistinėje.

*2022 metų rugpjūčio 31 d. duomenimis

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.