Iš šiųmečio PSDF rezervo – iki 130 mln. eurų pacientams gydyti, vaistams ir vakcinoms

Privalomojo sveikatos draudimo taryba yra pritarusi, kad per 59,4 mln. eurų iš šių metų Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) rezervo būtų skiriama įvairioms sveikatos priežiūros reikmėms apmokėti, teigiama pranešime žiniasklaidai.

vaistai<br>T.Bauro nuotr.
vaistai<br>T.Bauro nuotr.
Vaistinė.<br>Camelia nuotr.
Vaistinė.<br>Camelia nuotr.
Vaistinė.<br>Camelia nuotr.
Vaistinė.<br>Camelia nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Lrytas.lt

Nov 25, 2022, 11:40 AM

„Rezervo lėšos atiteks opiausioms sritims, kurioms šiemet skirto finansavimo nepakanka: sveikatos priežiūros paslaugų bazinėms kainoms padidinti, kompensuojamiesiems vaistams ir medicinos pagalbos priemonėms, dantų protezavimo paslaugoms, tarpvalstybinės sveikatos priežiūros paslaugoms apmokėti bei COVID-19 ligos programai finansuoti“, – sako Jurgita Šilinaitė-Šermukšnienė, Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) Biudžeto skyriaus vedėja.

Pasak jos, šių lėšų skyrimas sudarys galimybes netrikdomai funkcionuoti šioms papildomai finansuojamoms sritims, sumažins fondo kreditinį įsiskolinimą metų pabaigoje ir kartu naštą kitų metų PSDF biudžetui, kuris nors ir auga 9,3 procento, tačiau yra ribotas, o jo augimas numatytas kitų metų poreikiams užtikrinti.

Šiais metais papildomų lėšų prireikė dantų protezavimo paslaugoms kompensuoti, nes per 10 šių metų mėnesių paslaugas gavo tiek pat asmenų, kiek pernai per visus metus – iš viso apie 65 tūkstančius. Tad šioms paslaugoms apmokėti iš PSDF rezervo bus papildomai skiriama 4,5 mln. eurų, rašoma pranešime.

Kasmet vis daugiau lėšų tenka vaistams ir medicinos pagalbos priemonėms kompensuoti, suma už išrašytus kompensuojamuosius vaistus ir minėtas priemones viršija planuotas lėšas, o tai didina ligonių kasų kreditinį įsiskolinimą vaistinėms.

Pasak specialistų, įvertinus šių metų tendencijas, neskyrus papildomų lėšų, šių metų pabaigoje susidarytų 30 proc. didesnis kreditinis įsiskolinimas nei 2021 m. pabaigoje. Todėl atsiskaitymams su vaistinėmis iš PSDF rezervo bus skiriama 25,7 mln. eurų (dar 4,3 mln. eurų bus skirti atlikus lėšų kitoms reikmėms perskirstymą).

Pasak J. Šilinaitės-Šermukšnienės, 14 mln. eurų papildomai šiemet prireikė tarpvalstybinei sveikatos priežiūrai, nes pasibaigus pandemijai žmonės ėmė daugiau keliauti, tad išaugo ir šių paslaugų poreikis. Be to, dėl infliacijos kyla ir sveikatos priežiūros paslaugų kainos. Taigi, nuolat auga ir iš Europos Sąjungos valstybių gaunamų apmokėti sąskaitų skaičius, ir kompensuotina suma.

„13,2 mln. eurų iš PSDF rezervo bus skiriama visiškai naujai COVID-19 ligos vakcinacijos ir gydymo programai. Šiomis lėšomis bus apmokama už vakcinas ir vaistus šiai ligai gydyti“, – teigiama pranešime.

Siekiant užtikrinti medicinos darbuotojų darbo užmokesčio augimą, iš šiemečio PSDF rezervo skiriama 2,03 mln. eurų bazinėms sveikatos priežiūros paslaugų kainoms padidinti. Kita dalis reikiamų lėšų (20,7 mln. eurų) skiriama iš lėšų, jau numatytų šių metų PSDF biudžete sveikatos priežiūros paslaugoms.

PSDF rezervą sudaro praėjusių metų likusios neišleistos rezervo ir kitos PSDF lėšos, viršplaninės PSDF lėšos, jei jų surenkama daugiau, nei buvo planuota, ir planinės PSDF lėšos, skirtos rezervui.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.