Svarbu: atsakė, kada už medicinos paslaugas tenka mokėti net turintiems sveikatos draudimą

Ligonių kasų specialistų pacientai dažnai teiraujasi, kodėl gydymo įstaigos iš jų reikalauja mokėti visą sumą ar papildomai už suteiktas gydymo paslaugas, ar už jas tikrai yra prašoma susimokėti teisėtai?

sveikatos patikra<br>V.Skaraičio nuotr.
sveikatos patikra<br>V.Skaraičio nuotr.
Kada už medicinos paslaugas reikia mokėti?<br>VLK infografikas
Kada už medicinos paslaugas reikia mokėti?<br>VLK infografikas
Daugiau nuotraukų (2)

Valstybinės ligonių kasos inf.

Dec 29, 2022, 7:52 AM

„Tokio pobūdžio klausimų kasdien gaunama vis daugiau“, – Panevėžio teritorinės ligonių kasos metinėje konferencijoje kalbėjo Klaipėdos teritorinės ligonių kasos (TLK) Kontrolės skyriaus specialistas Kęstutis Speičys. Jis pristatė pranešimą apie pacientams dažniausiai kylančius klausimus, dėl kurių kreipiamasi į TLK.

Pasak specialisto, gyventojams yra būtina žinoti, kad privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) draustiems pacientams sveikatos priežiūros paslaugos įstaigose, sudariusiose sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis yra apmokamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis.

Apdraustiesiems, gavusiems šeimos gydytojo siuntimą, daugeliu atvejų pirminės ambulatorinės, stacionarinės, reabilitacijos paslaugos, reikiami tyrimai ir konsultacijos teikiami nemokamai.

„Pacientui, gavus informaciją, kad už paslaugą reikia susimokėti, rekomenduojame iš karto nepulti atverti piniginės ar patvirtinti parašu savo sutikimo. Visų pirma išsiaiškinkite, kodėl turite mokėti“, – kalbėjo K. Speičys.

Kiekvienas iš mūsų turi teisę gauti informaciją iš gydymo įstaigos, į kurią kreipiasi, apie nemokamas ir mokamas paslaugas bei tas, už kurias reikia primokėti iš dalies. Prieš teikiant pacientui brangiau kainuojančią paslaugą, žmogus taip pat privalo būti supažindintas su PSDF lėšomis apmokamos ir brangiau kainuojančios paslaugos kainų skirtumu.

Gydymo įstaigos patalpose, gerai matomoje vietoje turi būti skelbiama informacija apie teikiamas paslaugas, kurias apmoka ligonių kasos.

„Jei informacija nebuvo pateikta, galima raštu kreiptis į gydymo įstaigos administraciją. Jeigu atsakymas netenkina arba yra neišsamus, galima raštu kreiptis į teritorinę ligonių kasą, – informavo specialistas.

Klaipėdos TLK primena, kad mokamos paslaugos, suteiktos nesilaikant nustatytų reikalavimų, yra laikomos neteisėtai apmokėtomis, todėl už jas gautos lėšos privalo būti grąžinamos jas sumokėjusiam pacientui.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.