A. Dulkys su profesine švente pasveikino medicinos darbuotojus: „Linkiu nepamesti meilės žmonijai“

Balandžio 27 d. minima Lietuvos medicinos darbuotojų diena. 1918 m. balandžio 27 d. buvo įkurtas Sveikatos komitetas, kuris padėjo pagrindus šalies sveikatos apsaugos sistemai. Tad šiemet balandžio 27 d. minima dviguba šventė – profesinė medikų diena ir 105-ių metų Lietuvos sveikatos apsaugos sistemos jubiliejus.

Arūnas Dulkys<br>D.Labučio (ELTA) nuotr.
Arūnas Dulkys<br>D.Labučio (ELTA) nuotr.
Arūnas Dulkys<br>T.Bauro nuotr.
Arūnas Dulkys<br>T.Bauro nuotr.
Arūnas Dulkys<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Arūnas Dulkys<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Ligoninė<br>T.Bauro nuotr.
Ligoninė<br>T.Bauro nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Sveikatos apsaugos ministerija

Apr 27, 2023, 10:36 AM, atnaujinta Apr 27, 2023, 11:07 AM

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys sveikindamas šalies medikų bendruomenę su profesine švente sako, kad mums visiems suteikta proga realizuoti savo pašaukimą, tačiau mediko pasirinkimo svoris kitas.

„Mediko kelias kitoks, jo pasirinkimo svoris kitoks ir atsakomybės gylis kitas. Jame profesinis pasirinkimas yra atsakomybės už kito gyvybę pasirinkimas. Geriausiai tai apibūdino austrų mąstytojas ir humanistas Viktoras Franklis. Jis rašė: „Atsakomybė – savotiška bedugnė. Kuo ilgiau ir nuodugniau ją apmąstome, tuo akivaizdesnė tampa jos gelmė – kol galiausiai ima svaigti galva“, – sveikatos apsaugos ministerijos pranešime cituojamas A.Dulkys.

Premjerė Ingrida Šimonytė ketvirtadienį taip pat pasveikino medicinos darbuotojus su profesine švente.

„Dėkoju Jums, kad gydote, slaugote, išklausote, patariate ir rūpinatės Lietuvos žmonių sveikatos būkle ir savijauta. Atliekate nepaprastai prasmingą ir reikalingą darbą. Linkiu Jums patiems neužmiršti rūpintis savimi ir nepritrūkti ryžto, energijos ir tikėjimo savo atliekamos misijos svarba“, – sakoma Vyriausybės vadovės sveikinime.

Ministrė pabrėžė, kad sveikatos specialistų atsakomybė, kantrybė ir rūpestis padeda užkirsti kelią rimties susirgimams, o sergantiems rasti išeitį ir gyventi visavertišką gyvenimą.

Kreipėsi Hipokrato žodžiais

A. Dulkys linki sveikatos sistemos darbuotojams prisiimti tą likimo skirtą atsakomybę, nepametant meilės medicinai ir žmonijai, nes, kaip sakė Hipokratas, „kur mylimas medicinos menas, ten yra ir meilė žmonijai“.

„Mielieji, linkiu kad kasdienoje, kokia ji bebūtų, Jums nesvaigtų galva, linkiu nepamesti meilės medicinai, nepamesti meilės žmonijai, kasdien jausti prasmės jausmą. Pirmiausia, atliekant savo darbą: rankomis ir širdimi pridengiant nuo negandų – ligos ir skausmo – mažesnius, silpnesnius, kenčiančius“, – sveikinime teigia A.Dulkys.

Visas ministro sveikinimas:

„Visur, kur mylimas medicinos menas, ten yra ir meilė žmonijai.“ Įsiklausykite – medicina yra meilė žmonijai.

Brangūs Lietuvos gydytojai, slaugytojai ir visi medicinos darbuotojai,

Balandžio 27-ąją minime jūsų profesinę dieną. Hipokrato žodžiai, kuriuos ką tik citavau, leidžia pajusti kiekvieno iš jūsų svarbą, jūsų pašaukimo ir pasirinkimo reikšmę – tą pradą, kuriam pašventėte save.

Šiame gyvenime kiekvienas galime realizuoti savąjį pašaukimą. Bet mediko kelias kitoks, jo pasirinkimo svoris kitoks ir atsakomybės gylis kitas. Jame profesinis pasirinkimas yra atsakomybės už kito gyvybę pasirinkimas.

Geriausiai tai apibūdino austrų mąstytojas ir humanistas Viktoras Franklis. Jis rašė: „Atsakomybė – savotiška bedugnė. Kuo ilgiau ir nuodugniau ją apmąstome, tuo akivaizdesnė tampa jos gelmė – kol galiausiai ima svaigti galva“.

Mielieji, linkiu kad kasdienoje, kokia ji bebūtų, Jums nesvaigtų galva, linkiu nepamesti meilės medicinai, nepamesti meilės žmonijai, kasdien jausti prasmės jausmą. Pirmiausia, atliekant savo darbą: rankomis ir širdimi pridengiant nuo negandų – ligos ir skausmo – mažesnius, silpnesnius, kenčiančius.

Stebuklingų vaistų nebūna, tačiau yra trys dalykai, kuriuos tikrai turime kiekvienas:

Tai, gyvas žmogus, kuris yra šalia mūsų.

Tai, nuoširdi emocija, kuri yra mūsų viduje.

Tai laikas, kuris visas 24 valandas per parą yra tik mūsų.

Šių trijų veikliųjų medžiagų suma ir yra lygi tam, ką mes vadiname meile.

Nebijokime prisipažinti:

Aš myliu savo šeimą.

Aš myliu savo darbą.

Aš myliu savo kraštą.

Mielieji, tegul visi pasisemia Jūsų energijos ir meilės!

Gražios jums šventės!

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.