Gydymo įstaiga informavo, kad legionelioze užsikrėtusių pacientų srautas nenutrūko.
„Šį savaitgalį atvežtas ir LSMU Kauno ligoninės Suaugusiųjų intensyvios terapijos ir reanimacijos skyriuje paguldytas dar vienas sunkesnės būklės ligonis, kuris priklauso 80–90 amžiaus grupei.
Šiame skyriuje taip pat gydomas 70–80 metų amžiaus ligonis, esantis čia apie savaitę. Iš viso ligoninėje turime 10 ligonių su legioneliozės diagnoze. Vakar mirė du pacientai, turėję sunkių gretutinių ligų ir priklausantys 80–90 amžiaus grupei“, – pranešė gydymo įstaiga.
Lrytas.lt primena, kad NVSC Kauno departamentas penktadienį gavo du pranešimus apie legionelioze sirgusių gyventojų mirtis.
Vienas iš mirusių asmenų priklauso 65+ amžiaus grupei, o kitas pacientas priklausė 80+ amžiaus grupei, turėjo lėtinių ligų.
„Žmogus mirė dėl gretutinių ligų, legioneliozė pacientui buvo nustatyta tik gydymo eigoje“, – lrytas.lt apie pastarąjį atvejį sakė LSMU Kauno ligoninės Komunikacijos ir rinkodaros skyriaus vadovas Saulius Tvirbutas.
Protrūkiu situacijos nevadina
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) penktadienį skelbė, kad bendras susirgimų legionelioze skaičius siekia 18, iš kurių 14 – Kauno rajone, 4 – Kauno mieste.
Epidemiologai situacijos protrūkiu nevadina, nes iki šiol nerastas užsikrėtimų šaltinis.
Pasak NVSC Kauno departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėjos Orinos Ivanauskienės, galima užsikrėtimo legionelioze priežastis – sumažintas temperatūrinis vandens režimas po pasibaigusio šildymo sezono.
„Ne paslaptis, kad baigėsi šildymo sezonas tiek Kauno mieste, tiek Kauno rajone, būtent po Velykų, tai yra jau nuo balandžio 11 dienos tas temperatūrinis režimas galėjo, neatmetama galimybė, būti sumažintas ir būtent daugiabučių namų namuose administratoriai, pasinaudodami ta galimybe ir prašant gyventojams, galėjo būti sumažinta temperatūra“, – galima užsikrėtimo teorija ketvirtadienį dalinosi NVSC specialistė.
„Kaip žinia, temperatūra, kurioje legionelės sukėlėjas nesidaugina yra 60 laipsnių ir aukštesnė temperatūra, ir tas nepakankamas temperatūrinio režimo užtikrinimas irgi galėjo įtakoti šių atvejų atsiradimą“, – pridūrė O. Ivanauskienė.
Specialistai pabrėžia, kad žmogus legionelioze užsikrečia įkvėpęs aerozolių su legionelėmis. Negalima užsikrėsti geriant vandenį, jį vartojant maistui gaminti ar nuo sergančio žmogaus.