Padažnėjo šlapinimasis ar jaučiate deginimą? Gali būti, kad sergate vėžiu

Kaip ir kiekvieno organo, šlapimo pūslės ląstelės taip pat gali nustoti augti ar atlikti savo funkciją. Kai kurie pokyčiai gali lemti vėžio atsiradimą ir vystymąsi ar mažiau pavojingų sveikatos sutrikimų, tokių kaip inkstų akmenys, šlapimo takų infekcijos, gerybiniai augliai, atsiradimą, rašė naturalcureshouse.com.

 Šlapimo pūslės vėžys gali pasireikšti pūslės peršalimo simptomais.<br> 123rf.com
 Šlapimo pūslės vėžys gali pasireikšti pūslės peršalimo simptomais.<br> 123rf.com
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

2017-09-09 13:08

Deja, ranka numoti nederėtų, mat kai kurie pokyčiai gali pereiti į piktybinius auglius ar vėžį.

Yra du skirtingi šlapimo pūslės vėžio tipai. Pirmasis yra neinvazinis, atsirandantis urotelyje (šlapimo pūslės gleivinėje). Invaziniu vėžys yra laikomas tada, kai augliai išplinta į pūslės sienos raumenis bei jungiamuosius audinius.

Galimas gydymas

Matyt nereikia ir sakyti, kad vėžio gydymo intensyvumas priklauso nuo jo stadijos, išplitimo ir tipo. Pagrindiniai gydymo metodai kovojant su šlapimo pūslės vėžiu yra radiacija, operacija, imunoterapija ir chemoterapija.

Šlapimo pūslės vėžio simptomai gali būti suskirstyti į dvi grupes: ankstyvus ir vėlyvus.

Ankstyvi požymiai apima sunkumą šlapintis, dažną ir itin stiprų norą nusišlapinti, kraują šlapime bei deginimą proceso metu.

Vėlyvi požymiai yra užčiuopiamas darinys dubens srityje, pasikeitę tuštinimosi įpročiai (viduriavimas, dažnas tuštinimasis, pilvo pūtimas, vidurių užkietėjimas), kojų tinimas, karščiavimas, mažakraujystė, apetito praradimas, svorio kritimas, skausmas, jaučiamas tiesiojoje žarnoje, išangėje, dubens srityje ar kauluose.

Kaip ir kiekvienas kitas, šlapimo pūslės vėžys sėkmingiausiai gydomas kai yra aptinkamas ankstyvos stadijos. Tačiau geriausia imtis prevencinių priemonių tam, kad gydymo iš viso neprireiktų.

Žinoma, yra tam tikri rizikos veiksniai, padidinantys tikimybę susirgti. Tai gali būti genai, amžius, lytis (dažniau serga vyrai), rasė (dažniausiai serga baltaodžiai asmenys) ar įgimti šlapimo pūslės defektai.

Tačiau be šių rizikos veiksnių pavojų kelia ir organizme besikaupiantys toksinai, atsirandantys dėl aplinkos poveikio ar žalingų įpročių. Visų pirma derėtų jų atsisakyti. 

Taip pat reikėtų atsargiai vartoti tiek buitinę, tiek darbo vietoje naudojamą chemiją. Būtinai perskaitykite, kokių atsargumo priemonių reikia imtis ir jų laikykitės. 

Gerkite daug vandens. Tai padeda ne tik išvalyti organizmą, bet skatina šlapinimąsi, o tai neleidžia ilgai užsibūti šlapimo pūslėje esančioms kenksmingoms medžiagoms.

Valgykite vaisius ir daržoves, kuriuose daug skaidulų. Taip pat, šviežiuose produktuose gausu antioksidantų, kurie padeda sunaikinti laisvuosius radikalus dar prieš jiems pakenkiant jūsų sveikatai.

Nepamirškite tikrintis ir dalyvauti prevencinėse programose kiekvienais metais. Vien tai, kad praėjusiais metais medikai nieko nerado, nereiškia, kad sveikatos patikrą galima praleisti.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.
„24/7“: ar turite už ką balsuoti, ponia Seimo pirmininke?