A. Butkevičius: „Jokio pasiūlymo iš „Gazprom“ Vyriausybė negavo“ (atnaujinta)

Penktadienį pasklidusi žinia apie „Gazprom“ siūlomas penktadaliu mažesnes dujų kainas buvo neteisinga, tvirtino premjeras Algirdas Butkevičius.

A. Butkevičius neigė, kad Vyriausybė derasi su "Gazprom".<br>J. Stacevičius
A. Butkevičius neigė, kad Vyriausybė derasi su "Gazprom".<br>J. Stacevičius
Daugiau nuotraukų (1)

BNS ir lrytas.lt inf.

Apr 12, 2013, 6:07 PM, atnaujinta Mar 8, 2018, 9:34 AM

„Nebuvo gautas joks pasiūlymas iš „Gazprom“ ir to nesvarstėme“, - penktadienį po Vyriausybės pasitarimo kalbėjo A. Butkevičius. Anot premjero, pasitarime buvo kalbėta apie energetikos ekspertų grupės sudarymą.

Esą „Gazprom“, neoficialiomis žiniomis, siūlo sumažinti dujų kainą Lietuvai mainais už ilgalaikį kontraktą ir kitas sąlygas.

Ministerijų atstovų pasitarimas dėl ekspertų grupės sudarymo deryboms su „Gazprom“ prasidėjo 14 valandą.

Pasitarime premjero kabinete dalyvavo energetikos ministro Jaroslavo Neverovičiaus patarėjas Rimas Varkulevičius, „Lietuvos energijos“ generalinis direktorius Dalius Misiūnas, premjero patarėja ekonomikos klausimais Irina Urbonavičiūtė, Seimo Energetikos komisijos vadovas Kęstutis Daukšys, Ekonomikos komiteto vadovas „tvarkietis“ Remigijus Žemaitaitis ir kiti asmenys. BNS turimas „Gazprom“ siūlomas Vyriausybės ir Rusijos koncerno memorandumo projektas numato, kad Lietuva iki 2020 metų pratęstų ilgalaikę dujų tiekimo sutartį bei įsipareigotų užtikrinti patikimą dujų tranzitą į Karaliaučių. Nepavykus deryboms, bendrovės „Lietuvos dujos“ nuosavybės atskyrimas būtų atidėtas vieneriems metams - iki 2015 metų spalio 31 dienos. Kol vyks derybos, Lietuva ir „Gazprom“ taip pat įšaldytų Lietuvos ir tarptautiniuose teismuose vykstančius tarpusavo teisinius ginčus bei procesus, nukreiptus prieš „Lietuvos dujų“ vadovus. Ginčai būtų įšaldyti ne ilgiau kaip iki 2014-ųjų spalio, arba kol Lietuva ir „Gazprom“ sutars iš viso juos nutraukti. Anot dokumento, patenkinus šias sąlygas, „Gazprom“ jau nuo balandžio 1-sios sutiktų dujų kainą sumažinti 20 procentų. Dokumente numatyta, kad dujų tranzito į Karaliaučių kaina nebus diskriminacinė, palyginti su analogiškų paslaugų kainomis kitose Europos šalyse, Lietuva taip pat turės garantuoti, kad „Gazprom“ nebus diskriminuojamas kitų dujų tiekėjų atžvilgiu. Premjeras Algirdas Butkevičius balandžio pradžioje teigė, kad iki 2014 metų pabaigos pastačiusi suskytintų gamtinių dujų (SGD) terminalą, Lietuva neketina pasirašyti naujos ilgalaikės dujų tiekimo sutarties su „Gazprom“, kuris dabar yra vieninteliu dujų tiekėjas šaliai. Šiuo metu „Lietuvos dujų“ ir „Gazprom“ sutartis dėl dujų tiekimo galioja iki 2015 metų pabaigos. Europos Komisija šiuo metu atlieka tyrimą dėl „Gazprom“ veiklos Vidurio ir Rytų Europoje - įtariama, kad koncernas, susiedamas dujų kainas su naftos kainomis, galėjo nustatyti neteisingas kainas klientams. Kainų komisijos duomenimis, vidutinė į Lietuvą importuotų gamtinių dujų kaina sausį siekė 1250 litų už tūkstantį kubų - manoma, kad Latvijai ir Estijai dujos parduodamos 10-15 proc. pigiau. Lietuva mano, kad „Gazprom“ šaliai, kuri pirmoji iš Baltijos šalių įgyvendina trečiąjį Europos Sąjungos (ES) energetikos paketą ir iki 2014 metų pabaigos ketina visiškai atskirti Rusijos koncerno iš dalies valdomų „Lietuvos dujų“ veiklas, taiko diskriminacinę dujų kainą, kuri yra didžiausia ES. Pastaraisiais metais Rusija griežtai kritikavo Lietuvos dujų sektoriaus reformą. Įgyvendindama vadinamąjį trečiąjį energetikos paketą, Lietuva iki 2014 metų pabaigos ketina visiškai atskirti „Lietuvos dujų“ veiklas.

EP Rinkimai

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.
Gyvai: KAM komentarai apie bepiločių orlaivių ekosistemą Lietuvoje