Vilniaus šilumos tinklai nori modernizuotis

Vilniaus miesto savivaldybės įmonė „Vilniaus šilumos tinklai“ išsiuntė bendrovei „Lietuvos energija“ siūlymą bendradarbiauti mažinant šilumos kainą vilniečiams ir pateikė projektą, kuris yra parengtas konsultantų, įvertinusių visas galimas alternatyvas ir užsienio patirtį bei patvirtintas Vilniaus miesto savivaldybės taryboje.

Vilniaus šilumos tinklai nori modernizuotis.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Vilniaus šilumos tinklai nori modernizuotis.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

lrytas.lt

2014-07-02 14:45, atnaujinta 2018-02-12 07:30

Įgyvendinus Vilniaus miesto savivaldybės projektą, vienos kilovatvalandės (kWh) kaina sumažėtų iki 18,4 ct/kWh ir būtų viena mažiausių Lietuvoje. Tuo tarpu įgyvendinus „Lietuvos energijos“ projektą, šilumos kaina pagal ekspertų skaičiavimus sumažėtų tik iki 20,1 ct/kWh. Taigi šilumos kaina gyventojams būtų 9 proc. didesnė.

Be to, modernizuota Vilniaus termofikacinė elektrinė Nr. 3 galėtų veikti jau 2017 metų liepą, net 70 proc. šilumos būtų pagaminta naudojant vietinį biokurą ir tik 30 proc. dujas. Remiantis „Lietuvos energija“ siūlomu projektu, jėgainė pradėtų veiklą tik 2020 metais. Tai reiškia, kad sostinės gyventojai mažesnės šilumos kainos turėtų laukti trim metais ilgiau, nei įgyvendinus Vilniaus miesto savivaldybės projektą.

Vertinant finansų poreikį projektams įgyvendinti „Lietuvos energija“ skaičiavimais, elektrinei modernizuoti reikėtų maždaug 1,2 mlrd. litų. Už šią sumą būtų pastatyta kogeneracinė elektrinė, naudojanti atliekas ir biokurą elektros gamybai. Vilniaus miesto savivaldybė už beveik dvigubai mažesnę sumą – 720 mln. litų - planuoja įrengti daugiau nei trečdaliu didesnius pajėgumus šilumos ir 150 MW elektros gamybai iš biokuro. Pagaminta elektra būtų parduodama konkurencinėmis sąlygomis ir rinkos kaina.

Tai reiškia, kad šilumos gamybos išlaidas Vilniaus miesto savivaldybė pagal savo projektą galėtų sumažinti 50 proc., „Lietuvos energija“ skaičiuoja, kad jiems tai pavyktų padaryti 30 proc.

Vilniaus miesto savivaldybė taip pat svarstytų galimybę parduoti bendrovei „Lietuvos energijasavivaldybės įmonės „Vilniaus šilumos tinklai“ akcijas.

„Šilumos ūkio perėmimas iš Vilniaus miesto savivaldybės būtų logiškas ir racionalus sprendimas, kadangi būtent Vyriausybė ir valstybės įmonė „Lietuvos energija“ priima sprendimus energetikos sektoriuje. Taip būtų greičiau įgyvendinti miestui ir Lietuvai svarbūs energetiniai projektai. Iki 1996 metų šilumos ūkis buvo valstybės rankose, po to perduotas valdyti savivaldybėms“, - sakė Vilniaus meras Artūras Zuokas.

Tuomet Vilniaus miesto šilumos ūkis buvo perduotas su daugiau nei 100 milijonų litų skola, kurią padengė Vilniaus miesto savivaldybė ir vartotojai, mokėdami už paslaugas.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.