„Klaipėdos nafta“ padės įgyvendinti SGD projektą Kolumbijoje

„Klaipėdos nafta“ pasirašė sutartį, pagal kurią Lietuvos bendrovė

„Klaipėdos nafta“ bendradarbiaus su Kolumbijos kompanija „Sociedad Portuaria El Cayao S.A. E.S.P.“ (SPEC).<br>G.Pilaičio nuotr.
„Klaipėdos nafta“ bendradarbiaus su Kolumbijos kompanija „Sociedad Portuaria El Cayao S.A. E.S.P.“ (SPEC).<br>G.Pilaičio nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

ELTA ir lrytas.lt inf.

Jun 10, 2015, 12:23 PM, atnaujinta Nov 23, 2017, 10:00 AM

„Klaipėdos nafta“ bendradarbiaus su Kolumbijos kompanija „Sociedad Portuaria El Cayao S.A. E.S.P.“ (SPEC). Pastaroji bendrovė plėtoja suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalo projektą Kolumbijos uoste Kartachenoje.

Ši sutartis apima konsultacijų veiklą statybos, paruošimo eksploatuoti bei paleidimo fazėse. Konsultacijos bus teikiamos tiek Klaipėdoje, tiek ir Kolumbijoje, taip pat bus vykdomi teoriniai ir praktiniai mokymai Klaipėdos SGD terminale.

Sutarties laikotarpis – iki projekto Kartachenos (Kolumbija) uoste įgyvendinimo pabaigos. Projektą planuojama įgyvendinti iki 2016 m. pabaigos.

„Statydami SGD terminalą Klaipėdoje mes siekėme užsitikrinti energetinį saugumą bei sumažinti „Gazprom“ įtaką Lietuvoje. Tačiau kartu gavome du teigiamus šalutinius poveikius: mažesnę dujų kainą ir unikalią patirtį.

Mūsų specialistų patirtis bei įgyvendinant strateginius energetikos projektus įgytos žinios yra didžiulis turtas, kurį vis labiau vertina ir užsieniečiai. Šis turtas turi prisidėti prie Lietuvos klestėjimo – reikia tik tuo tinkamai pasinaudoti. „Klaipėdos naftos“ pasirašyta sutartis – svarbus žingsnis teisinga kryptimi. Manau, kad galime pagrįstai kalbėti apie energetinio saugumo regioninio kompetencijų centro atsiradimą Lietuvoje“, – kalbėjo energetikos ministras Rokas Masiulis.

„Klaipėdos nafta“ generalinis direktorius Mantas Bartuška pabrėžė, kad SGD terminalo projekto įgyvendinimas „Klaipėdos nafta“ komandai buvo ne tik iššūkis, bet ir didžiulė galimybė auginti kompetenciją. Dabar bendrovė gali ja dalintis, nes projektą pavyko ne tik įgyvendinti laiku, bet ir sutaupyti lėšų, sukurti aiškią reguliacinę bazę bei pradėti efektyviai eksploatuoti naują gamtinių dujų sistemos infrastruktūrą.

„Naujoji sutartis yra ir didžiulis įvertinimas mūsų specialistams, kadangi pradėjus SGD terminalo eksploataciją atsidūrėme užsienio šalių terminalų plėtotojų akiratyje kaip ekspertai, galintys savo žiniomis ir patirtimi prisidėti prie SGD verslo plėtros visame pasaulyje. Kitų SGD terminalų plėtotojai, matydami mūsų turimą didelę patirtį ir kompetencijas, kviečia pokalbių. Todėl ateityje galime tikėtis ir daugiau panašaus tipo bendradarbiavimo sutarčių“, – sakė M. Bartuška.

Planuojama, jog „Klaipėdos naftai“ reikės mažiausiai dešimties aukštos kvalifikacijos įvairių sričių naujų darbuotojų. Tai galėtų būti tiek technikai, tiek inžinieriai, tiek gamybininkai. Jų poreikis paaiškės pradėjus teikti konkrečias paslaugas.

Kartachenos projektas yra beveik identiškas Klaipėdos uoste pastatytam SGD terminalui. Jį sudarys plaukiojanti saugykla su dujinimo įrenginius (FSRU), krantinė ir dujotiekio atšaka. Kolumbijos FSRU statomas toje pačioje laivų statykloje Pietų Korėjoje, kaip ir Lietuvai statytas „Independence“ – „Hyundai Heavy Industries“.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.