Lenkai nepirks Astravo AE elektros, o ką darys lietuviai?

Seimo Pirmininkas Viktoras

V.Pranckietis tikisi, kad trišalės asamblėjos sesijos dokumente atsispindės Astravo AE problema ir visų trijų valstybių – Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos – solidarumas.<br>T.Bauro
V.Pranckietis tikisi, kad trišalės asamblėjos sesijos dokumente atsispindės Astravo AE problema ir visų trijų valstybių – Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos – solidarumas.<br>T.Bauro
Daugiau nuotraukų (1)

ELTA ir Lrytas.lt inf.

2017-03-28 10:54, atnaujinta 2017-04-07 01:20

Praėjusiąją savaitę Lietuva gavo svarbų politinį signalą iš Varšuvos apie tai, kad ši šalis nesiruošia pirkti kol kas dar statomos Astravo atominės elektrinės pagamintos elektros energijos. Lenkijos vyriausybės įgaliotinis P.Naimskis pareiškė, kad nėra galimybės pirkti energiją iš Baltarusijos.

„Nesaugus Astravo AE projektas Baltarusijoje potencialiai sukurs ir nesąžiningą konkurenciją elektros rinkoje. Turime suvokti, kad Astravo AE elektra, jei elektrinė bus pastatyta, bus gaminama pažeidžiant tarptautinius branduolinės saugos reikalavimus, todėl ji neturėtų būti perkama ES šalyse.

Vertiname Lenkijos vyriausybės pareiškimą, išsakytą strateginės energetikos struktūros Vyriausybės atstovo pono Piotro Naimskio, jog Lenkija nepirks elektros energijos iš Baltarusijos Astravo atominės elektrinės.

Tikiuosi, kad ir mūsų trišalės asamblėjos sesijos dokumente atsispindės Astravo AE problema ir visų trijų valstybių – Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos – solidarumas“, – sakė šiuo metu su darbo vizitu Varšuvoje viešintis Seimo Pirmininkas.

Lietuvos Seimas šiuo klausimu užėmė ryžtingą poziciją – 2017 m. vasario 10 d. visos Seimo frakcijos pasirašė parlamentinių politinių partijų susitarimą dėl bendrų veiksmų Astravo AE klausimu.

Susitarime pažymima, kad nesaugiai statoma Astravo AE yra grėsmė Lietuvai ir būtina imtis visų reikiamų veiksmų šiai grėsmei likviduoti.

Tai reiškia, kad Lietuva reikalauja Baltarusijos sustabdyti Astravo AE statybos darbus, atlikti išsamius rizikos ir atsparumo vertinimo testus, surengti TATENA pilnos apimties misiją dėl aikštelės parinkimo įvertinimo, įsileisti tarptautinę ekspertų komisiją, kad būtų užtikrinta tarptautinė priežiūra.

Tai, kad Astravo AE klausimas nėra tik Lietuvos galvos skausmas, rodo ir tai, jog 2016 m. lapkričio mėnesį Europos Parlamentas priėmė rezoliuciją, raginančią ES lygiu spręsti branduolinės saugos ir aplinkos apsaugos klausimus.

„Astravo AE saugumas turi būti ES ir Baltarusijos dialogo dalimi. Tikimės solidarumo ir principinės pozicijos reikalaujant, kad Baltarusija laikytųsi tarptautinių įsipareigojimų“, – sakė V. Pranckietis.

Seimo Pirmininkas šį klausimą taip pat aptars su Lenkijos prezidentu Andrzejumi Duda, dvišaliuose pokalbiuose – su Lenkijos Senato ir Seimo vadovais Stanislawu Karczewskiu bei Mareku Kuchcinskiu, taip pat Ukrainos Aukščiausiosios Rados Pirmininku Andrijumi Parubijumi.

Antradienį Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos parlamentų vadovai pasirašys trišalę rezoliuciją.

Seimo Pirmininkas V.Pranckietis dalyvauja Varšuvoje dvi dienas trunkančioje Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos parlamentų narių asamblėjoje.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.