Trečdaliui lietuvių lenkiškos prekės atrodo neprestižinės

Vykti apsipirkti į Lenkiją ženkliai mažesnės kainos lietuvius vilioja jau ne pirmus metus. Tai, jog lenkiškos prekės lietuviams yra patrauklios, patvirtino ir bendrovės „RAIT“ atlikto tyrimo duomenys. „Daugiau nei du trečdaliai lietuvių teigiamai vertina lenkiškų produktų kainos ir kokybės santykį“, - sakė Lenkijos Respublikos ambasados Prekybos ir investicijų rėmimo skyriaus vadovas Henryk Szymansky.

Daugiau nuotraukų (1)

Šarūnas Meškys

2012-11-26 15:22, atnaujinta 2018-03-15 02:57

H. Szymansky nurodė ir sritis, kuriose Lenkijai reikėtų būti aktyvesnei. Nepaisant to, kad daugiau nei pusė tyrimo dalyvių teigiamai įvertino lenkiškus produktus ir paslaugas, negalima nepastebėti, kad trečdalis Lietuvos gyventojų lenkiškas vertina kaip neprestižines, o penktadalis apibūdino jas kaip nepatikimas.

Anot H. Szymanskio, dėl nepakankamos informacijos apie prabangius lenkiškus produktus, Lietuvoje mažai kas žino, kad Lenkijoje per metus pagaminami 22 vienetai burlaivių ir jachtų, beveik visos eksportuojamos.

Pasirodo, lenkiškas prekes lietuviai mielai renkasi ir prekybos centruose, esančiuose Lietuvoje.

Įvertinus kainą, kokybę, prestižą bei prieinamumą, aukštus įvertinimus gavo lenkiški produktai už jų prieinamumą – 76 proc. teigiamai įvertino lenkiškų prekių bruožą.

Vertindami kokybę, lietuviai buvo kiek kuklesni – 65 proc. apklaustųjų lenkiškų produktų kokybę įvertino teigiamai. Vis aukštesnės kokybės lenkiškų prekių gamybą spartina gaminių eksportas į Vokietiją.

72 proc. Lietuvos gyventojų mano, jog lenkiškų produktų kainos ir kokybės santykis – geras.

Lenkiškoms prekėms kiekvienas lietuvis pirmąjį šių metų pusmetį vidutiniškai išleido 1095 litus. Lenkijos eksportas į Lietuvą išaugo beveik 15 proc. ir perkopė milijardą eurų per pusmetį.

Verslo netemdo net įtempti Lietuvos ir Lenkijos diplomatijos santykiai.

„Mes užsiimame ekonominiu bendradarbiavimu. Galbūt geri politiniai santykiai gali padėti verslui. Bet nematome didesnių trukdžių ekonominiams santykiams. Verslininkai pirmiausia skaičiuoja. Jeigu bendradarbiavimas yra ekonomiškai pagrįstas, jie eina ir bendradarbiauja“, -  sakė Lenkijos ambasados Prekybos ir investicijų rėmimo skyriaus vadovas, ministras patarėjas Henrykas Szymanskis.

Lietuvos statistikos departamento duomenimis, pirmąjį šių metų pusmetį Lenkija buvo trečias pagal dydį eksportuotojas į Lietuvą. Šią šalį lenkė tik Rusija ir Vokietija.

Lenkijos eksportas į Lietuvą augo 14,5 proc., į Latviją – 17, o į Estiją – 18 proc. Eksportas nuo šių metų pradžios jau viršija prieškrizinį lygį ir tai rodo, kad Baltijos šalių ekonominė situacija yra stabili.

 Per pirmus šešis šių metų mėnesius, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, Lenkijos eksporto vertė padidėjo 129,5 mln. eurų. (447 mln. Lt). Pagal šį rodiklį Lietuva atsidūrė antroje vietoje po Didžiosios Britanijos, kuri yra kur kas didesnė.

 Pirmąjį šių metų pusmetį Lenkijos eksporte į Lietuvą dominavo mineraliniai produktai, chemijos pramonė, metalo dirbiniai, maisto produktai.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.