J.Milius tikisi, kad pieno perdirbėjai netrukus grįš į Rusiją

Įsitikino kokybe

Rusija jau tris savaites neįsileidžia lietuviškų pieno produktų.<br>A.Srėbalienės nuotr.
Rusija jau tris savaites neįsileidžia lietuviškų pieno produktų.<br>A.Srėbalienės nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

lrytas.lt

Oct 28, 2013, 2:43 PM, atnaujinta Feb 20, 2018, 7:07 PM

„Aš manau, kad rasime tą kalbą, kurią pradėjome, ir eksportas bus atnaujintas labai greitai, artimiausiu metu“, - LRT radijui pirmadienį sakė J.Milius. 

„Aš tikrai tikiuosi, kad pačiu pačiu artimiausiu metu turėtų patvirtinti, kadangi mes išsiuntėme raštą ekspertams, kadangi mes viską parodėme, pademonstravome, ką pageidavo ekspertai“, - vėliau spaudos konferencijoje sakė J.Milius, paklaustas, ar per artimiausias dvi savaites gali būti atnaujintas pieno produktų eksportas. 

Jo teigimu, Rusijos atstovai norėtų, kad Lietuvos įmonės reikalautų tinkamų laikymo, sandėliavimo sąlygų ir iš Rusijos platintojų. 

„Jų („Rospotrebnadzor“ - BNS) labai yra gerų patarimų, ypatingai patarimas dėl to, kad pervažiavus sieną, kad būtų atsakingi žmonės, kurie platina mūsų produkciją. Toks, sakyčiau, vertingas ir naudingas patarimas įmonėms, kad bendrovės, kurios parduoda, garantuotų, jog platintojai laikosi visų taisyklių, ypatingai dėl sandėliavimo“, - LRT kalbėjo J.Milius. 

Anot jo, tokios pat praktikos laikosi kitų valstybių eksportuotojai bei Lietuva. Pasak J.Miliaus, kai Lietuvoje parduodama produkcija neatitinka sąlygų, taip pat ieškomi būtent platintojai, o ne gamintojai. 

Jo teigimu, pieno produktai buvo patekę į eiles pasienyje su Rusija, kai šios šalies muitinė rengė kruopščius visų krovinių tikrinimus. 

„Čia labai sutapo, ypatingai dabar, kai buvo transporto blokada, kur keliasdešimt dienų stovėdavo mašinos, paskui pieno produktai patekdavo į muitinės sandėlius ir jie tikrai nebuvo laikomi pagal reikalavimus. Žinome, kad pieno produktai yra ypatingai jautrūs“, - radijui teigė J.Milius. 

Jo teigimu, Lietuvos įmonėms būtų naudinga apsidrausti, kad produktų saugumas būtų išsaugomas, jiems būtų užtikrinamos tinkamos laikymo sąlygos. 

Veterinarijos tarnybos vadovas teigė norintis, kad po kelių savaičių artėjantis Rusijos veterinarijos ir fitosanitarijos tarnybos „Rosselchoznadzor“ atstovų vizitas būtų kiek atidėtas. 

„Mes su šia įstaiga turime tokią didesnę patirtį, tikrinami daug metų, atliekami auditai, atsiunčiamas klausimynas, atsiunčiama, kokias įmones norės aplankyti. Norėtumėm šiek tiek atkelt tą, jei pavyktų, kadangi mūsų užimtumas labai didelis. Vien tik mūsų tarnyba turi penkiasdešimt posėdžių pirmininkavimo. (...) Antras dalykas, kad neseniai išleidome vieną organizaciją („Rospotrebnadzor“ - BNS)“, - spaudos konferencijoje sakė J.Milius. 

Rusija jau tris savaites neįsileidžia lietuviškų pieno produktų. Maskva teigia, kad tai padaryta dėl nepakankamo produktų saugumo, bet Lietuvos ir Europos Sąjungos (ES) pareigūnai tai vadina politiškai motyvuotu žingsniu. 

Keturios didžiausios šalies pieno perdirbimo įmonės - „Rokiškio sūris“, „Pieno žvaigždės“, „Žemaitijos pienas“ ir Vilkyškių pieninė, Rusijoje gaunančios iki 40 proc. savo pajamų, dėl blokados nebegali eksportuoti į Rusiją. Kai kurios bendrovės šiuo metu gamina daugiau sūrių, be to, aktyviau žvalgosi rinkų Vakarų Europoje. 

Įsitikino kokybe

 Anot VMVT vadovo, „Rospotrebnadzor“ delegacijos nariai įsitikino, kaip kruopščiai Lietuvoje yra tikrinama maisto kokybė ir kiek lėšų bei laiko skiriama laboratoriniams tyrimams.

„Jie įsitikino, kokie yra mūsų tyrimai – kai kurie iš jų atliekami net molekuliniu lygiu. (...) Lankėmės pieno laboratorijose, pamatėme, kaip tiriama žaliava, kaip tiriamas pienas“, – pirmadienį spaudos konferencijoje kalbėjo J.Milius.

Jo teigimu, delegacijos nariai lankėsi ir pieno perdirbimo įmonėse, tačiau VMVT vadovas nepatikslino, kokiose.

„Įmonės taip pat parodė labai aukštą lygį. Lankėmės trijose įmonėse, bet geriau jų neminėsiu dėl jų pačių ramybės. (...) Jos parodė, kaip vykdo savikontrolę, kaip įvertina riziką“, – sakė jis.

J.Milius informavo, kad Lietuvos eksporto mastai yra dideli, o tai įrodo, kad kontrolės sistema garantuoja aukščiausią produkcijos kokybę.

„Lietuva eksportuoja maisto produktus į daugiau nei 140 pasaulio valstybių, o pienas yra eksportuojamas į daugiau nei 70 šalių“, – sakė jis.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.