Tartis su valdžia neverta, nes ji nepaiso susitarimų

Nuo 2014 m. spalio 1 d. minimali mėnesinė alga (MMA) LR vyriausybės sprendimu didinama 35 Lt iki 1035 Lt. Kaip rodo Lietuvos centrinės kredito unijos (LCKU) užsakymu atliktas smulkių ir vidutinių įmonių tyrimas, MMA didinimui nepritaria daugiau nei 60 proc. smulkiųjų verslininkų.

Valdžios taip laukiams euras verslininkams pažeria vis netikėtų naujienų.<br>D.Biliaus pieš.
Valdžios taip laukiams euras verslininkams pažeria vis netikėtų naujienų.<br>D.Biliaus pieš.
Daugiau nuotraukų (1)

lrytas.lt

Sep 30, 2014, 1:38 PM, atnaujinta Jan 29, 2018, 3:52 AM

Tuo tarpu smulkiam verslui atstovaujančios organizacijos tokį Vyriausybės sprendimą vadina susitarimo tarp valdžios ir verslo sulaužymu.

„MMA padidinimas vos 3,5 procento neturėtų tapti katastrofa verslui. Galime prisiminti, kad 2013 m. padidinus MMA net 17,6 procento, nebuvo masinių darbuotojų atleidimų ar bankrotų, staigaus kainų augimo taip pat išvengta.

Kita vertus, verslui itin svarbus mokestinės aplinkos stabilumas – jau daugiau nei dešimtmetį diskutuojama, kad mokesčiai turi būti didinami paskelbus apie tai ne vėliau kaip prieš 6 mėnesius iki įsigaliojimo.

Todėl natūralu, kad daugelis įmonių prieštarauja Vyriausybės sprendimui didinti MMA jau nuo spalio – šis žingsnis joms de facto reiškia staiga išaugusius mokesčius“, – sakė LCKU vyr. ekonomistas prof. Vaidievutis Geralavičius.

Smulkiųjų verslininkų apklausa taip pat rodo, jog daugiau nei 60 proc. įmonių pasisako prieš didesnę MMA. LCKU užsakymu tyrimų bendrovei „Spinter tyrimai“ apklausus per 500 smulkių ir vidutinių įmonių, paaiškėjo, kad 29 proc. verslininkų mano, kad šiuo metu optimaliausia yra būtent 1000 litų dydžio MMA. Dar beveik trečdalis įmonių atstovų teigė manantys, kad valstybė apskritai neturėtų reguliuoti MMA dydžio. To ypač norėtų intelektualines ir fizines paslaugas teikiančios įmonės.

Smulkiojo ir vidutinio verslo tarybos pirmininkė, Alytaus krašto verslininkų asociacijos prezidentė Dalia Matukienė teigia, kad didindama MMA Vyriausybė sulaužė valdžios ir verslo atstovų parašais patvirtintą Geros verslo praktikos, įvedant eurą, memorandumą. Šia iniciatyva buvo sutarta, kad euras netaps priežastimi didinti kainas.

„Pasirašant memorandumą, valdžia įsipareigojo nekeisti mokestinės sistemos, verslas – nepiktnaudžiauti euro įvedimu ir nedidinti kainų. Labai apmaudu, kad Vyriausybė pati nusprendė sulaužyti šį susitarimą.

Didelė dalis smulkiųjų ir vidutinių verslininkų padidėjusių verslo išlaidų kompensavimui neturės jokios kitos išeities, kaip tik didinti prekių ir paslaugų kainas“, – konstatavo D.Matukienė.

LCKU atliktos smulkių ir vidutinių įmonių apklausos duomenimis, dar rugpjūčio mėnesį 68 proc. įmonių buvo išreiškę ketinimus jungtis prie Geros verslo praktikos memorandumo ir nesinaudoti euro įvedimu kaip pretekstu didinti kainas.

EP Rinkimai

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.