G.Nausėda prognozuoja šviesų bendradarbiavimą su Lenkija

Lenkijos opozicinei konservatyviajai

Pastarąjį dešimtmetį nematau tiesioginio ryšio tarp partijos, esančios Lenkijos valdžioje, ir mūsų ekonominio bendradarbiavimo vektoriaus“, – sakė G.Nausėda.<br>R. Danisevičiaus nuotr.
Pastarąjį dešimtmetį nematau tiesioginio ryšio tarp partijos, esančios Lenkijos valdžioje, ir mūsų ekonominio bendradarbiavimo vektoriaus“, – sakė G.Nausėda.<br>R. Danisevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

BNS ir lrytas.lt inf.

2015-10-26 09:43, atnaujinta 2017-10-07 20:58

„Aš manau, kad apskritai (Lietuvos ir Lenkijos – BNS) bendradarbiavimas turėtų būti šiek tiek intensyvesnis, taigi ekonomikos srityje taip pat. Rinkimus laimėjusi partija „Įstatymas ir teisingumas“ ketina skirti daugiau dėmesio regioniniams partneriams, siekdama sudaryti tam tikras koalicijas, ir šia prasme matyt tiek Lietuva, tiek kitos Baltijos šalys galėtų būti naudingos partnerės Lenkijai“, – BNS sakė SEB banko prezidento patarėjas Gitanas Nausėda.

„Kalbant grynai apie ekonominį bendradarbiavimą, aš, tiesa sakant, pastarąjį dešimtmetį nematau tiesioginio ryšio tarp partijos, esančios Lenkijos valdžioje, ir mūsų ekonominio bendradarbiavimo vektoriaus“, – pridūrė G.Nausėda.

Pasak G.Nausėdos, pastaraisiais metais, kai Lenkijos valdžioje buvo Piliečių platforma, Lietuvos ir Lenkijos verslo bendradarbiavimas vyko pakankamai sparčiai ir šiuo metu Lenkija yra trečioji pagal dydį Lietuvos eksporto partnerė, visai nedaug atsiliekanti nuo antroje vietoje esančios Latvijos.

„Žiūrint į tai, kokią dinamiką demonstruoja Lenkija, kaip mūsų prekybos partnerė, susiklosčius palankioms aplinkybėms būtent Lenkija gali tapti svarbiausia Lietuvos eksporto partnere. Manau, kad naujos partijos atėjimas į valdžią šiam procesui tikrai netrukdys, o infrastruktūros požiūriu gali ir padėti – galbūt greičiau bus tvarkomi keliai, sutvarkytas („Rail Baltica“ – BNS) geležinkelio ruožas. Aš jau nekalbu apie energetikos projektus, kurie ir taip jau bus baigti ir jų potencialaus turėtų būti geriau naudojamas“, – BNS sakė G.Nausėda.

Anot G.Nausėdos, šaltesnis J.Kaczynskio vadovaujamos partijos požiūris į Lietuvą ir kitas Baltijos valstybes, gali turėti įtakos tarpusavio investicijoms, bet ir šis poveikis būtų nedidelis.

„Daugiausia visgi lemia ekonominiai ir finansiniai motyvai. Lenkija, kaip didelė šalis ir Lietuvos kaimynė, tampa adekvati mūsų prekybos struktūroje ir užimą tą vietą, kurią ir privalėtų užimti“, – BNS sakė G.Nausėda.

Jo teigimu, valdžios pasikeitimas Lenkijoje neturės įtakos ir didžiausiai šios šalies investicijai Lietuvoje į bendrovę „Orlen Lietuva“.

„Manau, kad „Orlen Lietuvos“ situaciją lems pirmiausiai ekonomika – jeigu jie matys perspektyvą čia dirbti, jokia politinė padangė jų ketinimų nepakeis. Tačiau jeigu, sakykime, situacija nuolat būtų bloga, savaime suprantama, tuomet vėlgi lemtų finansiniai motyvai – niekas nenori metai iš metų generuoti nuostolio. Bet šiuo metu taip nėra“, – pabrėžė G.Nausėda.

Lietuva su Lenkija vysto transeuropinės vėžės „Rail Baltica“ projektą, šiemet baigia statyti elektros jungtį „LitPol Link“ bei su EK pasirašė sutartį dėl dujotiekio GIPL finansavimo. N.Mačiulio nuomone, nė vieno šių projektų PiS neblokuotų, net jei dėl jų nebūtų sutarta, mat projektai naudingi pačiai Lenkijai.

EP Rinkimai

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.