„Danske Bank“ smulkieji klientai – į „Swedbank“ glėbį

Jau kurį laiką Lietuvoje sklandę gandai pasitvirtino. „Swedbank“ perima „Danske Bank“ mažmeninės bankininkystės verslą Lietuvoje ir Latvijoje.

„Danske Bank“ mažmeninę bankininkystę perima „Swedbank“<br>J.Stacevičiaus nuotr.
„Danske Bank“ mažmeninę bankininkystę perima „Swedbank“<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

lrytas.lt

Sep 23, 2015, 11:10 AM, atnaujinta Oct 14, 2017, 9:24 AM

„Danske Bank“ pasirašė sutartis su „Swedbank“ padaliniais Lietuvoje ir Latvijoje dėl mažmeninės bankininkystės verslo pardavimo“, – teigiama „Danske Bank“ pranešime.

Pradžioje neigė gandus 

Naujienų portalas lrytas.lt dar vasarį pranešė, kad smulkūs klientai mažesniems bankams Lietuvoje tampa nenaudingi. Uždarbis iš būsto paskolų pernelyg menkas, kaip ir pelnas iš smulkių operacijų. Todėl geriausia išeitis – visą dėmesį sutelkti tik į verslą ir turtuolius.

„Naujas segmentas – tai dideles pajamas turintys klientai“, – tuomet skelbė „Danske Bank“ generalinis direktorius Gintautas Galvanauskas. Bankas tada tvirtino, kad “masinio segmento“ klientai bus ir toliau aptarnaujami, tačiau jiems bus pasiūlyta savitarna ir elektroniniai kanalai.

„Mes nusprendėme atsisakyti privačių klientų aptarnavimo verslo ir šiuo metu svarstome įvairius variantus“, – rašyta dar vasario mėnesį išplatintoje „Danske Bank“ 2014 m. veiklos ataskaitoje. Tačiau banko atstovai tuo metu nekomentavo tolimesnių žingsnių Lietuvoje.  

Perims mokėjimo korteles

Sandoris apima banko mažmeninės bankininkystės klientų sąskaitas, indėlius, paskolas, mokėjimo korteles ir vertybinius popierius. Artimiausiu metu dokumentai bus perduoti Konkurencijos tarybai, kurios leidimas yra būtinas sandorio įvykdymui, bei atitinkamai institucijai Latvijoje.

Šių metų pradžioje „Danske Bank“ pristatė savo planus Baltijos šalyse koncentruotis į verslo ir privačios bankininkystės klientų aptarnavimą, tuo pačiu metu palaipsniui išeinant iš mažmeninės bankininkystės srities.

„Šis sandoris padės mums įgyvendinti strategiją būti Šiaurės šalių banku, kuris padeda savo verslo klientams jiems vykdant verslą ir už šio regiono, – sako „Danske Bank“ grupės verslo bankininkystės direktorius Lars Stensgaard Mørch. – Norime plėsti savo verslo bankininkystės veiklą, dirbdami su Lietuvos ir tarptautiniais klientais, didindami paslaugų spektrą bei siūlydami novatoriškus sprendimus“.

„Danske Bank“ ir „Swedbank“ įsipareigojo užtikrinti sklandų paslaugų perkėlimą ir pagalbą klientams, kuriuos palies šis sandoris.

Gavus leidimą paslaugų perkėlimas numatomas 2016 m. pirmąjį ketvirtį. Paslaugomis, kurių teikimą numatoma perleisti „Swedbank“, naudojasi apie 120 tūkst. privačių „Danske Bank“ klientų Lietuvoje ir apie 7 tūkst. Latvijoje. Perleidžiamo paskolų portfelio dydis Lietuvoje yra apie 525 mln. eurų, Latvijoje – apie 116 mln. eurų.

Po leidimo gavimo „Danske Bank“ mažmeninės bankininkystės klientai, kuriuos palies šis sandoris, bus atskirai ir išsamiai informuoti apie paslaugų perkėlimo procesą ir laukiančius pasikeitimus. Šiuo momentu „Danske Bank“ mažmeninės bankininkystės klientams jokių veiksmų imtis nereikia.

Sumažės konkurencija

 Lietuvos bankų klientų asociacijos vadovas Rūtenis Paukštė apgailestavo, kad bankai, užuot labiau konkuravę, traukiasi.

„Konkurencijos ir taip trūksta, o jei pamažu bankas atsisakys mažmeninės bankininkystės, bus tik blogiau“, – sakė R.Paukštė. Jo nuomone, bankus reikia labiau prižiūrėti, nes ilgainiui ir daugiau jų pradės skirstyti klientus į atskiras rūšis.  “Vieni valgys razinas, kiti – juodą duoną. Taip neturėtų būti“, – tvirtino R.Paukštė.

„Sampo“ grupę įsigijo itin brangiai

Priežasčių, kodėl „Danske Bank“ atsisako mažmeninės bankininkystės, galima rasti praeityje. Bent jau apie tai užsimena Lietuvos finansų rinkos dalyviai.

Dar 2006 metų lapkritį „Danske Bank“ įsigijo „Sampo“. Bankai su šiuo vardu veikė ne tik Baltijos šalyse, bet ir Suomijoje bei Rusijoje.

Prieš pat krizę už „Sampo“ sumokėta 4,05 mlrd. eurų. „Sampo“ laiku pasitraukė iš bankų veiklos, iš sandorio uždirbo 2,9 milijardo eurų.

„Bet „Danske Bank“ taip ir nesugrįžo šios investicijos. Tai buvo brangus pirkinys“, – lrytas.lt sakė vienas finansų rinkos dalyvis.

Nuo 2008 metų birželio „Sampo“ vardą Lietuvoje galutinai pakeitė „Danske Bank“.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.